top of page

LIDÉ A HISTORIE VIETNAMU, VELKÁ CESTA ZEMÍ
BÝVALÉ INDOČÍNY
15.-26.1.2024 / 18.-29.11.2024

HANOJ   HA LONG BAY   SAPA   HOI AN   HGU   HANH SON HUE   DA NANG   HO ČI MINOVO MĚSTO DELTA MEKONGU

Vietnam , země bohaté historie, mocných kultur jihovýchodní Asie se silným čínským vlivem. Mísí se zde francouzská tradice s doteky orientu a vlivy komunismu. Krvavá historie malebné scenérie, laskaví lidé, tyrkysové
moře, fascinující kultura i báječná kuchyně. To vše ohromí nejednoho cestovatele. Vydejte se s námi vstříc skutetčným zážitkům.


CENA ZÁJEZDU : 67.850,-Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 8.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

• Zpáteční letenku Praha/Vídeň -Hanoj – Ho Či Minovo Mésto Praha/Vídeň do ceny 23.000,-Kč

• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

• Dopravu klimatizovaným minibusem v průběhu celého zájezdu

• Letenku Da Nang-Ho Či Minovo Město

• Luxusní lůžkový vlak do Da Nang

• Ubytování se snídaní v 3-5* hotelích na velmi atraktivních místech

• Vstupné na všechny památky

• Celodenní plavba do zátoky Ha Long Bay s obědem

• 2denní výlet do Sapy s obědem a večeří v ceně

• Půldenní výlet do Hoi An

• Celodenní výlet do delty Mekongu s obědem
 
Cena nezahrnuje:

• Pojištění léčebných výloh

• Vízum 25 USD

• Nápoje a stravu mimo program zájezdu
 
Průvodcem po Vietnamu je Peter Korbuly

PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:
1.DEN 15.1.2024 odlet z Prahy do Hanoje.
2. DEN 16.1.2024 RELAX PO CESTĚ. PRVNÍ VIETNAMSKÁ VEČEŘE přílet v pozdních odpoledních hodinách. Relax po cestě. Možnost společné večeře (není v ceně zájezdu). Ubytování Hanoj.
3. DEN 17.1.2024 PLAVBA POHÁDKOVOU ZÁTOKOU HA LONG BAY brzy ráno se vydáme do zátoky HA LONG BAY. Čeká nás celodenní plavba lodí do pohádkové zátoky. Budeme proplouvat okolo tisíce vápencových ostrovů i ostrůvků a pozorovat místní život rybářů na vodě. Prozkoumáme největší krápníkovou jeskyni zálivu, SUNG SOT starou několik miliónů let. Pak nás čeká oběd s výhledem na fascinující okolní krajinu, plovoucí vesnici CUA VAN, jeskyně HO DONG a ME CUNG. Navštívíme OSTROV TITOV, kde se můžete koupat na písečné pláži a zdolat asi 400 kamenných schodů na vrchol hory s nádhernými výhledy do okolí. Pozdě odpoledne návrat na loď a plavba zpět do přístavu. Ubytování Hanoj.
4. DEN 18.1.2024 SAPA, NEJKRÁSNĚJŠÍ KRAJINA SEVERNÍHO VIETNAMU brzy ráno odjezd z Hanoje do oblasti SAPA, nejkrásnější krajiny severního Vietnamu. Uvidíme terasovitá políčka, hory i malé vesničky a prožijeme noc v bungalovu v horské vesnici kmene TA VAN, kde se můžete dozvědět více o vietnamském venkovském životě a kultuře. Oběd s místními vietnamskými pokrmy. Pěší túra (3,5 km, 2 hodiny)
Krátká procházka k bráně CAT CAT VILLAGE, která je domovem etnických lidí Black H'mong a nachází se na dně hlubokého údolí na úpatí vrchu FANSIPAN. Náš místní průvodce vám ukáže každodenní činnosti místních obyvatel, sejdeme až na dno údolí k vodopádu, kde Francouzi postavili vodní elektrárnu. Odpoledne se vrátíme do Sapy. Oběd i večeře v ceně.
5. DEN 19.1.2024 TREK RÝŽOVÝMI POLÍČKY
SAPY nenáročný trek okolní krajinou mezi rýžovými políčky a bambusovým lesem s panoramatickým výhledem na vesnici GIANG TA CHAI, domov červených lidí Dzao. (4 km, 2 hodiny). Návrat do Sapy, Relax a poznávání místní kultury. Pozdě odpoledne návrat do Hanoje, ubytování.
6. DEN 20.1.2023 HANOJ, MĚSTO TISÍCILETÉ HISTORIE A STŘETU KULTUR po snídani prohlídka fascinující HANOJE. Návštěva HO ČI MINOVA MAUZOLEA, nejvýznamnějšího vůdce Vietnamu. Poté PAGODA CHUA MOT COT. Maličkou pagodu dal postavit císař, jemuž se dlouhou dobu nedařilo mít dědice. Navštívíme i CHRÁM LITERATURY a NÁRODNÍ UNIVERZITU. Místo založil v roce 1070 císař Ly Thanth Tong, Je věnováno čínskému filozofovi Konfucovi a je jedním z nejmalebnějších míst v Hanoji. Přímo v srdci města si prohlédneme trh DONG XUAN, který je více než 100 let spjatý s důležitými milníky historie Hanoje. Na chvíli se zastavíme i v KATEDRÁLE SV.JOSEFA. Římskokatolická katedrála v novogotickém stylu je dokonalým kontrastem k okolnímu světu. Třešničkou na dortu bude HANOI TRAIN STREET. Naskytne se nám podívaná na skutečný život města. V pozdních odpoledních hodinách noční přejezd luxusním lůžkovým autobusem do císařského města Hue.
7.DEN 21.1.2024 CÍSAŘSKÉ MĚSTO HUE, MÝTY A HISTORIE společná snídaně. Prohlídka císařského města HUE. Návštěva pagody THIEN MU. Nejstarší pagoda na jihu Vietnamu pochází z roku 1601 a je opředena mnoha příběhy a mýty o místních obyvatelích. Navštívíme i HUE IMPERIAL CITY, pracoviště císaře, civilních a vojenských úředníků a zakázané město. Budeme mít jedinečnou možnost porozumět životu 13ti císařů, konkubín a eunuchů dynastie Nguyen, Zastavíme se v DONG BA MARKET, největším trhu ve městě na severním břehu ŘEKY PARFÉMY. Poté hrobka MINH MANH. Uvnitř hrobky vám náš průvodce prozradí děsivé tajemství. Poslední zastávkou bude hrobka KHAI DINH, která se vymyká tradičním zvyklostem. Směs hinduismu, buddhismu, křesťanství, vietnamské i francouzské architektury je fascinující. Ubytování v Hue.
8.DEN 22.1.2024 PŘÍSTAVNÍ MĚSTO DA NANG A JEHO PLÁŽE po snídani přejezd do přístavního města DA NANG. Ubytování v resortu u pláže. Volný den a čas na Relax.
9. DEN 23.1.2024 STAROVĚKKÉ MĚSTO TISÍCE LUCEREN. HOI AN odpoledne se vydáme na romantickou cestu do města HOI AN. Procházka k HGU HANH SON, mramorové hoře, jedno z nejkrásnějších míst Vietnamu s jedinečnými přírodními scenériemi. Objevíme i tajemnou jeskyni s posvátnou atmosférou buddhismu. Navečer se vydáme do starověkého Hoi An u poetické řeky THU BON, která je okouzlující klasikou východního orientu. Při procházce pohádkově osvětleným městem ochutnáme jedinečná místní jídla a užijeme si noční život. Hoi An je zaneseno pod UNESCO Ubytování Da Nang.
10. DEN 24.1.2024 MAJESTÁTNÍ HO ČI MINOVO MĚSTO po snídani transfer na letiště. Přelet do HO ČI MINOVA MĚSTA. Procházka centrem města. Navštívíme MUZEUM VÁLEČNÝCH POZůSTATKů z vietnamské války. PALÁC SJEDNOCENÍ, známý jako Bílý dům Vietnamu postavený Francouzi. KATEDRÁLU NOTRE-DAME, nejstarší katedrálu ve Vietnamu, ikonickou BUDOVU ÚSTŘEDNÍ POŠTY. Projdeme se klidnou MĚSTSKOU KNIŽNÍ ULICÍ, a budeme mít možnost ochutnat pravou vietnamskou kávu a místní saigonské speciality. Večer volný program a odpočinek. Ubytování v
Ho Či Minově městě.
11.DEN 25.1.2024 PLAVBA DELTOU MEKONGU čeká nás poslední celodenní výlet. Brzy ráno se vydáme prozkoumat oblast delty MEKONGU a poznáme život při plavbě po malebné řece TIEN. Přejezd panoramatickou krajinou mezi rýžovými políčky do venkovského
TRUNG LUONG. Návštěva posvátné pagody VINH TRAN. Poté se vydáme na poklidnou plavbu po řece Tien a prohlédněte si čtyři krásné ostrovy: Drak, Jednorožec, Fénix a Želva. Po řece Tien proplujeme kolem rybích vorů s výhledem na most RACH MIEU. Navštívíme ovocný sad a ochutnáme sezónní ovoce i medový čaj za zvuků jihovietnamské lidové hudby, mlýn na kokosové bonbóny a budeme pokračovat v plavbě lodí po malém kanálu ve stínu vodních kokosových palem. Výlet zakončíme obědem v místní restauraci (oběd v ceně). Pozdě odpoledne návrat do Ho Či Minova Města, ubytování.
12.DEN 26.1.2024 POSLEDNÍ DEN VE VIETNAMU volný program, čas na poslední nákupy a zážitky. Odpoledne transfer na letiště a odlet domů.

bottom of page