top of page
LOGO.jpg

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU VÝPRAVY

ANDALUSIE V RYTMU ŽHAVÉHO FLAMENCA
7.-16.10.2024

 MALAGA    FRIGILIANA    GRANADA    CÓRDOBA    SEVILLA    RONDA

290px-EU-Spain.svg.png

 Toužíte obdivovat strarodávné maurské památky na místech, kde vzduchem voní květy pomerančovníku? Po adrenalinu v býčích arénách a nikdy nekončících večerech v rytmu flamenca nad sklenkou červeného vína a tapas? Chcete proniknout přímo do srdce Andalúsie a poznat její žhavou a hrdou tvář ? TAK TO MUSÍTE JET S NÁMI !!!

alhambra-967024_1920.jpg


CENA ZÁJEZDU : 46.590,-Kč
Cena zájezdu zahrnuje:
Zpáteční letenku Praha – Malaga dle aktuálního letového řádu. Letištní transfery. Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem.Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu. 9 nocí v 3*-4 * hotelích se snídaní na velmi atraktivních místech. Vstupné pevnost Alcazaba a castillo de Gibralfaro Malaga. Vstupné do palácového komplexu Alhambra a muslimské čtvrti Albayzin Granada. Prohlídka vinařství s degustací a tapas Ronda. Zákonné pojištění cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:  Pojištění léčebných výloh. Nápoje a stravu mimo program zájezdu. Vstupné na ostatní památky (cca 80 EUR) a aktivity. 
ZÁJEZD JE KONCIPOVÁN PRO MALOU SKUPINU. PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE.

 

SLUNCEM ZALITÁ MALAGA A TAPAS TOUR PO VYHLÁŠENÝCH TAVERNÁCH

BÍLÉ MĚSTEČKO FRIGILIANA, PERLA ANDALUSIE GRANADA, PůVABNÁ ALHAMBRA A STARÁ MAURSKÁ ČTVRŤ

ŽHAVÁ CORDÓBA A SEVILLA, DOMOV FLAMENCA A BÝČÍCH ZÁPASů

RONDA, DECHBEROUCÍ MĚSTO NA ÚTESECH, JEDNA Z NEJSTARŚÍCH BÝČÍCH ARÉN PLAZA DEL TOROS A ARABSKÉ LÁZNĚ

Oficiální ceremoniální název Bangkoku je Krunt Thep Maha Nankhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Visnukarm Prasit a ve zkráceném překladu znamená "Město andělů" .

DETAILNÍ PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN PŘÍLET DO MALAGY, VEČER TAPAS TOUR PO VYHLÁŠENÝCH TAVERNÁCH MALAGY

Odlet z Prahy do Malagy dle aktuálního letového řádu. Přejezd do centra MALAGY. V podvečer TAPAS TOUR. Procházka starým městem po nejvyhlášenějších tavernách ve městě. Poslouchejte příběhy o kulinářské scéně Malagy, oblíbené u místních obyvatel. Ochutnat můžeme tradiční španělská vína, ručně krájenou iberskou šunku a další lahůdky. Navštívíme staromódní rodinný trh a ponoříme se do atmosféry místních barů. Ubytování v centru Malagy.

 

2.DEN MALAGA, SLUNCEM ZALITÉ MĚSTO. VELKOLEPÁ KATEDRÁLA ENCARNACIÓN DE MÁLAGA, ALCAZABA, PALÁCOVÁ PEVNOST STARÝCH MAURů, RODNÝ DůM PABLA PICASSA. MAJESTÁTNÍ HRAD CASTILLO DE GIBRALFARO, MAJÁK LA FAROLA DE MÁLAGA

Po snídani se projdeme uličkami historického centra. Navštívíme jeden z historických skvostů Malagy, katedrálu ENCARNACIÓN DE MÁLAGA. Poté si prohlédneme starou palácovou pevnost ALCAZABA. Majestátní maurská stavba vznikala mezi 10.a 15.stol. a do dnešní doby si drží prakticky nezměněnou podobu, včetně zahrad plných pomerančovníků, květin a vinoucích se chodníčků. Po obědě si prohlédneme MUSEO CASA NATAL DE PICASSO. V muzeu jsou k vidění nejen Picassova díla, ale místo je zároveň i malířovým rodným domem, a tak se dozvíme i spoustu zajímavostí o jeho životě. Pozdě odpoledne vystoupáme na hradby CASTILLO DE GIBRALFARO. Pevnost Gibralfaro dominuje celému městu a od nepaměti byla i velkou strážní věží. Právě proto jsou z ní úchvatné výhledy na město. V podvečer se vydáme procházkou podél pobřeží až k majáku LA FAROLA DE MÁLAGA a povečeřet můžeme v některé z místních taveren. Ubytování v centru Malagy.

3.DEN FRIGILIANA, BÍLÉ MĚSTEČKO S KRVAVOU MINULOSTÍ. GRANADA, PERLA ANDALUSIE, ROMANTICKÁ CARRERA DE DARRO.

Po snídani přejezd do horského městečka FRIGILIANA. Bílé městečko, jak se také někdy místu přezdívá, má krvavou minulost. To mu však na půvabu neubírá. V uličkách starého města najdeme krásné maurské fontány a zahrady. Proslavené je i pestrobarevnými obklady a mozaikami. Prohlédneme si KOSTEL SV.ANTONÍNA, KAPLI SAN CRISTO a renesanční PALÁC HRABĚTE FRIGILIANA. Frigiliana je vyhlášená i svým bílým vínem a keramikou. Po obědě přejezd do GRANADY. Úžasné město v nadmořské výšce 800 m.nad mořem s výhledem na dvoutisícové vrcholky SIERRA NEVADA je právem přezdívané perlou Andalusie. V podvečer romantická procházka po CARRERA DE DARRO. Trasa po levém břehu řeky DARRO byla kdysi jednou z hlavních tepen města. Podél řeky najdeme mnoho můstků a historických domů a při šumění řeky si vychutnáme pohled na Alhambru. Ubytování ve staré části Granady v jednou z historických hotýlků.

 

4. DEN GRANADA, PůVABNÁ ALHAMBRA A STARÁ MAURSKÁ ČTVRŤ ALBAYZIN. VEČER V RYTMU FLAMENCA.

Po snídani návštěva půvabného palácového komplexu ALHAMBRA. Alhambra je jednoznačně nejvýznamnějším místem Granady a je zanesená na seznam UNESCO. Za zdmi této unikátní památky se nachází mnoho paláců, zahrad i jiných unikátních staveb. Místo je ztělesněním dokonalosti islámské architektury. Odpoledne volný program. Večer v případě zájmu prožijeme v rytmu flamenca v jednom z nejvyhlášenějších tanečních klubů Granady. Ubytování ve staré části Granady v jednom z historických hotýlků.

5. DEN CORDÓBA, MĚSTO KONTRASTů. ÚCHVATNÝ PALACIO DE VIANA, ŘÍMSKÝ MOST PONTE ROMANO, MAJESTÁTNÍ KATEDRÁLA MEZQUITA CATHEDRAL, UNIKÁTNÍ MLÝN MOLINO DE LA ALBOLAFIA, PEVNOST ALCAZAR A TAJEMNÁ ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ

Po snídani přejezd do CORDÓBY. Starobylé město, jež doslova pulsuje životem, předběhlo Paříž i Londýn. Již v 10.stol. tu žilo více jak milion obyvatel. Vydáme se objevovat staré centrum města plné zahrad, pátií, paláců a památek. Navštívíme úchvatný PALACIO DE VIANA považovaný za jeden z nejkrásnějších domů Španělska a prohlédneme si i jeho interiéry. Projdeme okolo TEMPLO ROMANO, pozůstatků římského chrámu přes PLAZZA DE LA CORREDERA ke starověkému římskému mostu PONTE ROMANO. Navštívíme katedrálu MEZQUITA CATHEDRAL DE CORDOBA. Původně středověkou mešitu přestavěnou v 16.stol. na katedrálu. Prohlédneme si jeden z historických unikátů, starý mlýn MOLINO DE LA ALBOLAFIA, snad nejzachovalejší stavba svého druhu. Odpoledne si prohlédneme slavnou pevnost ALCAZAR DE LOS REYES CHRISTIANOS, jednu z nejvýznamnějších a nejreprezentativnějších památek v Cordobě. Den zakončíme v ŽIDOVSKÉ ČTVRTI. Ubytování v historickém centru Cordóby.

 

6.DEN SEVILLA, DOMOV FLAMENCA A BÝČÍCH ZÁPASů. ALCAZAR DE SEVILLA. TORRE GIRALDA. ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ. HROBKA KRYŠTOFA KOLUMBA. CALLE SIERPES.

Po snídani přejezd do měta býčích zápasů a flamenca, SEVILLY. Prohlídka paláce ALCAZAR DE SEVILLA. Palác je považován za jednu z nejvýznamnějších ukázek mudejarské architektury a jeho nejvyšší patra jsou dodnes obývány královskou rodinou. Procházkou okolo zvonice Panny Marie TORRE GIRALDA se vydáme křivolakými uličkami do ŽIDOVSKÉHO MĚSTA. Místo je vyhlášeno nejen svojí středověkou architekturou, ale i jedinečnými bary tapas. Sídlí zde i Indický archiv mapující mimo jiné dokumenty Kolumbovi plavby. Možnost navštívit hrobku KRYŠTOFA KOLUMBA. Pozdě odpoledne procházka obchodním srdcem Sevilly CALLE SIERPES. Místo bylo od 15.stol. důležitým centrem řemeslníků. I dnes tu najdeme mnoho zajímavých obchůdků, taverniček, tapas barů a antique. Navštívit můžeme třeba jednu z vyhlášených cukráren.  Ubytování v centru Sevilly.

7. DEN PRAVÁ SEVILLSKÁ SNÍDANĚ,  PLAZA DE ESPAŇA. CASA DE PILATOS. PALACIO DE LA DUEŇAS. MUZEUM FLAMENCA, PALACIO DE LOS MARQUESES DE SALINAS. TRADIČNÍ VEČEŘE V JEDNÉ Z TYPICKÝCH SEVILLSKÝCH RESTARACÍ.

Na snídani si tentokrát dojdeme společně do jedné z typických Sevillských kaváren, jako správní andalúsané. Projdeme se náměstím PLAZA DE ESPAŇA a vydáme se objevovat nejkrásnější paláce Sevilly. CASA DE PILATOS, renesanční palác s mudejarskými prvky je domovem vévodů z Medinaceli. PALACIO DE LA DUEŇAS, patří dnes rodu Alba a je jedním z nejvýznamnějších architektonických dědictví v Seville. Po obědě navštívíme MUZEUM FLAMENCA. Prožijeme příběh flamenca od jeho kořenů až do současnosti. Večer můžeme navštívit jeden z historicky vyhlášených podniků a ochutnat místní speciality. Ubytování v centru Sevilly.

 

8. DEN RONDA, MĚSTO NA ÚTESECH. DECHBEROUCÍ PALÁCE STAROVĚKÉHO MĚSTA, PALACIO DE MONDRAGÓN A PALACIO DEL REY MORO. PUENTE NUEVO, MOST NAD KAŇONEM EL TAJO. ZÁPAD SLUNCE V ZAHRADÁCH JARDINES DE CUENCA

Po snídani odjezd do RONDY. Starodávné město, vystavěné v 9.stol. patří k nejkrásnějším městům Andalusie. Až budete stát na kraji rokle El Tajo, zatají se Vám dech. Při procházce křivolakými uličkami historického centra, kde se potkává maurská minulost s křesťanskou přítomností navštívíme dva nejkrásnější paláce ve městě. PALACIO DE MONDRAGÓN, inspiruje umělce i fotografy z celého světa. Obdivovat můžeme nádvoří s mozaikovými dlažbami i překrásnou vodní zahradu. Druhým palácem je PALACIO DEL REI MORO. Palác arabské krále zasazený přímo do skály. Prohlédnout si můžeme jeho balkonové zahrady s fontánami. Odpoledne se vydáme spletitými uličkami a prohlédneme si most PUENTE NUEVO. Nejvyšší z mostů pochází z 18.stol. a klene se přes strmé stěny kaňonu EL TAJO. Starou část města krášlí zahrady JARDINES DE CUENCA, kam se vydáme v podvečer. Další nádherné výhledy na město i okolí si vychutnáme při západu slunce. Ubytování Ronda.

9. DEN RONDA, JEDNA Z NEJSLAVNĚJŠÍCH BÝČÍCH ARÉN PLAZA DEL TOROS DE RONDA. RODINNÉ VINAŘSTVÍ V MALEBNÉ KRAJINĚ ANDALUSIE. ARABSKÉ LÁZNĚ BAŇOS ÁRABES. VÝHLEDY V OBLACÍCH, EL BALCON DEL COŇO

Po snídani návštěva toreadorské arény PLAZA DEL TOROS, ve které se konají býčí zápasy více než 200 let. Aréna patří k nejstarším ve Španělsku a je také jednou z nejkrásnějších. V poledne návštěva rodinného VINAŘSTVÍ DOŇA FELISA. Vinařství leží 900 m nad mořem a je obklopeno třemi národními parky. Prohlédneme si vinice a ochutnáme tradiční vína této oblasti i zdejší tapas. Odpoledne návštěva slavných arabských lázní BAŇOS ARABES. Jejich původ se datuje do 13.-14. stol. A jsou považovány za jedny z nejzachovalejších. V podvečer se projdeme v zahradách EL BALCON DEL COŇO. Ze zahrady jsou nejpůsobivější výhledy na krajinu. Ubytování Ronda.

 

10.DEN přejezd do Malagy, odlet Malaga - Praha dle aktuálního letového řádu.

Průvodcem po ANDALUSII je Mája Bílá

bottom of page