top of page
LOGO.jpg

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU VÝPRAVY

ZTRACENÉ KLENOTY DÁVNÉHO SIAMU
VELKÁ CESTA THAJSKEM
5.-16.2.2024

Oblíbená varianta poznávacího zájezdu s odpočinkem

BANGKOK  CHINA TOWN   KING POWER MAHANAKHON   AYUTTHAYA   KANCHANABURI   HELLFIRE PASS  KWAI   LAWA   AMPHAWA   BAN KHUANG   ČIANG MAI   WAT RONG KHUN   WAT PHRA THAT DOI SUTHEP  WAT UMONG   KRABI

290px-Thailand_(orthographic_projection)

Vydejte se s námi na nevšední cestu napříč Thajskem. Objevujte stále ještě turisty opomíjená místa a skutečnou tvář této fascinující země. Poznejte fascinující etnické skupiny na hranicích s Myanmarem, nechte se okouzlit poklidným životem na řece Kwai. Navštivte ztracené chrámy v džungli i tajemnou čínskou čtvrť V Bangoku. PROSTĚ POJEĎTE!!!

DSC02484.JPG


CENA ZÁJEZDU 66.950,-Kč
Zahrnuje zpáteční letenku Praha/Vídeň - Bangkok. Krabi - Bangkok-Praha/Vídeň. Vnitrostátní letenku Bangkok-Čiang Mai. Vnitrostátní letenku Čiang Mai- Krabi. Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu. Veškeré transfery, ubytování v hotelech 3-4+ na atraktivních místech se snídaní. Tuk tuk street food v Bangkoku. Návštěvu historického komplexu Ayutthaya. Vyhlídku z věže King Power Mahanakhon a prohlídku China town. Dobrodružnou cestu po železnici smrti. Večerní plavba plovoucím trhem Amphawa. Plavba ke ztracenému chrámu Bah Khung. Objevování starých etnických kmenů na hranicích s Myanmarem.Život buddhostických mnichů v tunelovém chrámu Wat Umong a obřad požehnání

Nezahrnuje
Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh. Případnou dopravu Praha – Vídeň-Praha. Vstupné na ostatní památky. Nápoje a strava mimo program zájezdu. Fakultativní výlety na Krabi.

PULSUJÍCÍ BANGKOK MĚSTO PLNÉ KONTRASTů A ŽIVOTA

NEJKRÁSNĚJŠÍ BUDDHISTICKÉ CHRÁMY A SVATYNĚ JIHOVÝCHODNÍ ASIE

KRABI DECH BEROUCÍ AZUROVÉ PLÁŽE A OPUŠTĚNÉ OSTROVY

VYHLÁŠENÁ THAJSKÁ KUCHYNĚ. JÍDLO PLNÉ CHUTÍ VůNÍ A KOŘENÍ

Oficiální ceremoniální název Bangkoku je Krunt Thep Maha Nankhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Visnukarm Prasit a ve zkráceném překladu znamená "Město andělů" .

DETAILNÍ PROGRAM ZÁJEZDU
 

1.DEN 5.2.2024 ODLET Z PRAHY/VÍDNĚ DO BANGKOKU

 

2.DEN 6.2.2024 PŘÍLET DO BANGKOKU, NEJKRÁSNĚJŚÍ MÍSTA MĚSTA HŘÍCHU A TUK TUK STREET FOOD TOUR

Návštěva GRAND PALACE, královský palác je jedním z nejkrásnějších památek Bangkoku, dědí se z generace na generaci a dodnes tu má sídlo královská rodina. Chrám WAT PHO, je nejen nejstarším chrámem ve městě, ale nacházela se tu i první lékárna a první thajská univerzita. Prohlídka chrámu WAT TRAIMIT. 5500 kilogramů těžkou sochu Buddhy z ryzího zlata denně navštěvuje mnoho poutníků. Odpoledne ubytování v hotelu a odpočinek. Večer se vydáme objevovat noční život ve městě hříchů. Podnikneme TUK TUK STREET TOUR po nočním Bangkoku. Objevovat budeme gastronomické speciality, obdivovat osvícené chrámy a rušný noční život. Ubytování v centru Bangkoku.

 

3.DEN 7.2.2024  PRASTARÉ MĚSTO AYUTTHAYA, FASCINUJÍCÍ VÝHLEDY NA USÍNAJÍCÍ BANKOK Z KING POWER MAHANAKHON A TAJEMNÁ ČÍNSKÁ ČTVRŤ

Po snídani přejezd do starověkých ruin komplexu AYUTTHAYA, jedinečný komplex byl centrem Buddhismu a významným hlavním městem stejnojmenného království. Pozdě odpoledne příjezd zpět do Bangkoku. V podvečer vyhlídka v 78 patře KING POWER MAHANAKHON, kde se nám naskytnou úchvatné pohledy na usínající BANGKOK. Ti odvážnější si mohou vyzkoušet procházku v oblacích s prosklenou podlahou. Večer budeme objevovat tajemství ČÍNSKÉ ČTVRTI. Prožijeme rušnou noc plnou barevných zážitků a gurmánských potěšení. Ubytování v centru Bangkoku.
 

4.DEN 8.2.2024 DOBRODRUŽNÁ CESTA PO ŽELEZNICI SMRTI A ODPOČINEK V NETRADIČNÍM RESORTU NA ŘECE KWAI

Ráno přejezd do KANCHANABURI. Tady nasedneme na vlak a projedeme se nechvalně proslulou železnicí smrti HELLFIRE PASS. Unikátní železniční trať nám poskytne dechberoucí výhledy na okolní krajinu a po cestě se dozvíte nejedno tajemství o její historii. Odpoledne se přesuneme do malebného resortu postaveného na řece KWAI. Ubytováni budeme ve vilách na kůlech a vyzkoušíme si tradiční způsob života na řece. Můžeme jen odpočívat a kochat se divokou přírodou, navštívit pravé thajské masáže, projet se na kajaku po řece, navštívit místní jeskyně LAWA nebo si půjčit kola.

 

5.DEN 9.2.2024 ODPOČINEK NA ŘECE KWAI A VEČERNÍ PLAVBA PLOVOUCÍM TRHEM AMPHAWA

Dopoledne odpočinek v resortu na řece KWAI. Po obědě delší přejezd do regionu AMPHAWA. Usměvaví prodavači s typickými klobouky, plovoucí loďky naplněné exotickým jídlem a ovocem, pulsující kanály. Právě tady se vrátíme do dob, kdy ještě nebyly silnice a lidé cestovali na loďkách. Jako jedni z mála Evropanů tu zůstaneme přes noc a užijeme si atmosféru večerních PLOVOUCÍCH TRHů. Poplujeme loďkou za přítomnosti světlušek a užijeme si stále ještě autentickou náladu i unikátní architektonické stavby na řece. Místo je zaneseno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a je jedním z mála turisticky opomíjenými plovoucími trhy. Ubytováni budeme v centru AMPHAWA, stejně jako místní obyvatelé.
 

6.DEN 10.2.2024 NÁVRAT DO BANGKOKU, V POLEDNE ODLET DO PROVINCIE ČIANG RAI

Po snídani návrat do Bangkoku. V poledne odlet do CHIANG RAI. Pohádkové provincie sousedí s hranicí Myanmaru a je unikátní nejen čajovými plantážemi i divokou přírodou. Žijí tu i starodávné etnické skupiny, stále ještě původním životem. Relax u bazénu. Ubytování v Čiang Rai.

  

7.DEN 11.2.2024 ČIANG RAI, MÍSTO NA KONCI SVĚTA. SVÍTÁNÍ V CHRÁMU WAT RONG KHUN, STARÉ ETNICKÉ KMENY NA HRANICÍCH S MYANMAREM

Po snídani návštěva majestátního bílého chrámu WAT RONG KHUN zrcadlícího se v jezeře. Návštěva starých ETNICKÝCH SKUPIN ve vesnici na hranicích s Myanmarem. Hmongové a Padangové jsou první obyvatelé této oblasti a dodnes žijí tradičním životem. Věnují se zemědělství, hlavně pěstování rýže, čaje a opia. Ubytování v Čiang Rai.
 

8.DEN 12.2.2024 ČIANG MAI, SKUTEČNÝ ŽIVOT BUDDHISTICKÝCH MNICHů V TUNELOVÉM CHRÁMU WAT UMONG A OBŘAD POŽEHNÁNÍ

Po snídani přejezd do ČIANG MAI. Vyšplháme po schodech NAGA do chrámu WAT PHRA THAT DOI SUTHEP do nadmořské výšky 1073 metrů a užijeme si nádherné výhledy na okolní krajinu. Přejezd do fascinujícího tunelového chrámu WAT UMONG, kde podstoupíme obřad požehnání. Jedinečný chrám vystavěný ve 13.století v džungli je systémem tunelů a zahrad, kde dodnes žijí buddhističtí mniši tradičním způsobem života. Odpoledne cooking class autentické thajské kuchyně. Ubytování Čiang Mai.

 

9.DEN 13.2.2024 ODLET NA POHÁDKOVÝ OSTROV KRABI

V poledne odlet na pohádkový ostrov KOH SAMUI. Odpočinek, volný program. Ubytování v resortu u pláže.

10.-11.DEN 14.-15.2.2024 RELAX NA OSTROVĚ KRABI

Relax na jednom z nejkrásnějších ostrovů Thajska. Možnost mnoha fakultativních výletů. Ubytování v resortu u pláže.

12.DEN 16.2.2024 ODLET Z KRABI DO PRAHY/VÍDNĚ

Průvodcem po Thajsku je Peter Korbuly

bottom of page