top of page
290px-Japan_(orthographic_projection).sv
LOGO.jpg

JAPONSKO TAJEMSTVÍ DÁLNÉHO VÝCHODU
12.-26.9.2024

DSC02785_edited.jpg

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE, DLOUHODOBĚ ŽIJÍCÍ V JAPONSKU, PO CELOU DOBU VÝPRAVY

TOKYO   NIKKÓ   JAMANOUČI   KANAZAWA   ŠIRAKAVA-GO   KJÓTO   UDŽI   NARA   KÓJA   OSAKA

DSC00136.JPG

Cena 92.900,-Kč
Zahrnuje:
- Letenku Praha - Tokyo, Osaka - Praha, včetně všech tax.
do 25.000,-Kč
- Česky hovořícícho průvodce po celou dobu výpravy
- JR pass na všechny shinkanzeny a rychlovlaky
- Ostatní transfery
- Ubytování se snídaní v kategorii 3-4+ na velmi atraktivních místech
-  Vstupné na všechny památky i aktivity, včetně Zlatého pavilonu
- Zážitkové ubytování  v riokanu s lázněmi onsen a tradiční japonskou večeří
- Spaní v klášteře Kója s možností účastnit se meditací i rituálů a ochutnat vegetariánskou stravu mnichů po celou.


Nezahrnuje:  ostatní stravování, cestovní pojištění.

UJI  NEJSLAVNĚJŠÍ MÍSTO ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ V JAPONSKU

PROSLULÁ ČTVRŤ LUCEREN GION, POSLEDNÍ SKUTEČNÉ GEJŠI

MEDITACE V BUDDHISTICKÉM KLÁŠTEŘE I DECHBEROUCÍ PŘÍRODA

ZÁŽITKOVÉ UBYTOVÁNÍ V TRADIČNÍM RIOKANU S LÁZNĚMI ONSEN A JAPONSKOU VEČEŘÍ

DSC02750.JPG
DSC00047.JPG
DSC01011.JPG
DSC01697.JPG
DSC02486.JPG

PODROBNÝ PLÁN ZÁJEZDU

1.DEN odlet z Prahy do Tokia s přestupem.

2.DEN TOKIO, NEJSTARŠÍ BUDDHISTICKÁ SVATYNĚ SENSÓDŽI, HŘÍŠNÁ KABUKIČÓ A TOKIO V OBLACÍCH
Přílet v brzských ranních hodinách. Ubytování ve staré čtvrti v ASAKUSE. Prohlídka slavného chrámového komplexu SENSÓDŽI. Tato šintoistická svatyně byla postavena v roce 645, což z ní činí nejstarší tokijský chrám. Večer procházka proslulou zábavní čtvrtí s čilým vodním obchodem KABUKIČÓ. Den zakončíme  panoramatickým výhledem na usínající Tokio z věže TOKYO SKYTREE.

3.DEN TOKIO, RUŠNÝ RYBÍ TRH CUKIDŽI, ZENOVÁ ZAHRADA HAMA RIKJÚ, FUTURISTICKÁ ODAIBA A PESTROBAREVNÁ ČÍNSKÁ ČTVRŤ
Brzy ráno návštěva slavného rybího trhu CUKIDŽI. Mineme místa, kam chodí turisté a vydáme se na trh přímo mezi místní prodavače a nákupčí. Možná budeme jedinými evropany. Budete žasnout nad množstvím neznámých ryb a mořských plodů. V každém případě dojde i na ochutnávku. Dopoledne si prohlédneme jednu z nejkrásnějších zenových zahrad v japonsku HAMA RIKJÚ. Odpoledne ODAIBA, plavba lodí Tokijským zálivem do kultovního futuristického přístavu JOKOHAMA. Večer pestrobarevná ČÍNSKÁ ČTVRŤ se svými vyhlášenými specialitami. Ubytování Asakusa.

4.DEN NIKKÓ, POSVÁTNÉ MÍSTO SAMURAJů
Po snídani přejezd do horského městečka NIKKÓ, které proslulo výrobou samurajských mečů a patří k nejposvátnějším a nejnavštěvovanějším místům v celém Japonsku. Prohlédneme si posvátný most ŠINKJÓ, navštívíme mauzoleum TÓŠOGU, svatyni FUTURASAN a chrám RINNÓDŽI. Ubytování poblíž NP Nikkó v tradičním japonském stylu.

5.DEN POHÁDKOVÝ NP NIKKÓ A DECHBEROUCÍ VODOPÁD KEGON NO TAKI
Ráno se vydáme na nenáročný trek NP NIKKÓ. Místo je vyhlášeno okouzlujícími přírodními scenériemi. Procházka povede okolo jezera ČÚZENDŽI a uvidíme i 97 metrů vysoký vodopád KEGON NO TAKI, jedno z nejkrásnějších míst v Japonsku. Ubytování poblíž NP Nikkó v tradičním japonském stylu.

6.DEN LÁZEŇSKÉ MĚSTEČKO JAMANOUČI, SNĚŽNÉ OPICE A ZÁŽITKOVÉ UBYTOVÁNÍ V TRADIČNÍM RIJOKANECH
Ráno přejezd do JAMANOUČI. Lázeňské městečko s kouzelnou atmosférou hostilo i sportovce z Nagana. Navštívíme DŽIGOKUDANI MONKEY PARK, kde se makaci sněžní koupou v horkých pramenech. Odpoledne  relax v tradičních japonských lázních onsen. Večer se necháme pohostit tradiční, několikachodovou japonskou večeří v našem rijokanu, kde také budeme spát na rohožích tatami jako skuteční japonci.  Zážitek, na který jen tak nezapomenete. Ubytování Jamanouči.

7.DEN KANAZAWA, SLAVNÉ MĚSTO OBDOBÍ EDO A ZÁBAVNÍ ČTVRŤ GEJŠ HIGASI ČAJA
Ráno přejezd do jednoho z nejznámnějších měst období Edo, KANAZAWA. Město bylo dlouhou dobu pod vládou buddhistické sekty DŽÓDO. Místo je proslulé výrobou hedvábí a japonské keramiky. Návštěva jedné z nejkrásnějších zahrad KENROKUEN. Prohlídka východní čtvrti HIGAŠI ČAJA, známé jako zábavní čtvrť Gejš. Navštívíme jeden z domů Gejš. Ubytování Kanazawa.

8.DEN SAMURAJSKÁ ČTVRŤ V KANAZAWĚ A VSTUPNÍ BRÁNA DO HOR ŠIRAKAWA GÓ
Ráno procházka proslulou SAMURAJSKOU ČTVRTÍ. Dopoledne odjezd do malebné horské vesničky zanesené na seznam kulturního dědictví UNESCO. Uvidíme dřevěné domky s tradičními doškovými střechami mezi rýžovými políčky.  Údolí je vstupní branou do vysokých hor. K večeru návrat a ubytování v Kanazawě.

9.-10.DEN KJÓTO, NEJKRÁSNĚJŠÍ OCHUTNÁVKA STARÉHO JAPONSKA
Ráno přejezd do KJÓTA. Kjóto patří mezi nejlépe dochovaná města s největším počtem památek zanesených na seznamu UNESCO.  Je místem  bohatých šógúnů, vlivných mnichů , tajuplných gejš a statečných samurajů. Prohlídka klášteru čisté vody  KIJOMIZUDERA.  Čtvrť  HIGAŠIJAMA, nejkrásnější ve městě. Procházka po slavném trhu starožitníků. Večer návštěva proslulé čtvrti luceren GIONU a čekání na opravdové GEJŠI . Ubytování Kjóto.
Druhý den ráno návštěva slavného zlatého pavilonu KINKAKUDŽI, chrám RYOANJI a překrásný BAMBUSOVÝ HÁJ známý z filmu Gejša. Ubytování Kjóto.

11.DEN KOLÉBKA ČAJE UDŽI A PRASTARÁ NARA
Městečko UDŽI je kolébkou čaje v Japonsku. Dopoledne navštívíme čajové plantáže , chrám BJÓDOIN, zrcadlýcí se v jezeře a návštěva některého ze starobylých čajových obchůdků s ochutnávkou čaje. Odpoledne přejezd do NARA. Středověké město je kolébkou buddhismu a kaligrafie. Prohlídka svatyně KASUGA TAIŠA s cestou lemovanou lucernami a všudypřítomnými, krotkými jelínky SIKA. Pozdě odpoledne návštěva chrámu TÓDAIDŽI s 15 metrů vysokou sochou Buddhy. Ubytování Nara  na tatami.

12.DEN BUDDHISTICKÁ KÓJA A JEJÍ KLÁŠTERY
Ráno přejezd do NP KÓJA.  Místo je kolébkou japonské spirituality a centrem nejstarších svatyní zpravidla navštěvovaných pouze Japonci. Procházka po slavném buddhistickém hřbitově, posvátný cedrový háj NAKAHEČI, stará stezka s očistou v posvátných pramenech. KÓJASAN, horský klášter s více jak 1200 let starou tradicí esoterického buddhismu. Ubytování v ŠUKUBO, tradičních ubytovnách pro poutníky v japonském stylu s možností účastnit se obřadů a meditací.

13.DEN GURMÁNSKÁ OSAKA
Ráno přejezd do OSAKY, města gurmánských zážitků a nočního života. Procházka po historickém centru města. Večer možnost JAKUNUKU, tradiční společná večeře v japonském stylu ve vyhlášené gurmánské a zábavní čtvrti DÓTOWBORI. Ubytování Osaka.

14.DEN odlet z letiště v Osace.

DSC09971.JPG
DSC02538.JPG
DSC01536.JPG
DSC02890.JPG
DSC00007.JPG

Průvodcem po Japonsku je Peter Korbuly. Pracuje a žije v Japonsku více jak 20 let a je jedním z nejzkušenějších průvodců v zemi. Zná dokonale kulturu i tradice a má bohaté zkušenosti s náročnou klientelou, jako je Michelle Obama, Ivan Gasparovič, Matt Cameron, Aviril Lavigne a další.

bottom of page