top of page
LOGO.jpg
Idioma_corso.png

DIVOKÁ KRÁSA KORSICKÉHO OSTROVA
13.-22.9.2024

 OCCI ILLE ROUSSE CALVI ST.FLORENT DÉSERT D´AGRIATE SALECCIA LOTU CORTE LAC DE NINO PALOMBAGGIA PORTE VECCHIO BONIFÁCIO

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Nádherné pláže, křišťálově modré moře, romantické zátoky, majestátní hory, divoká příroda, starobylá města a vesnice, dechberoucí historie i vynikající gastronomie. To vše je Korsika. Napoleon Bonaparte říkal, že Korsiku pozná se zavřenýma očima podle její vůně. Korsika prostě není Francie ! Vydejte se snámi objevovat divoké pláže, františkánské kláštery, přístavní města, opuštěné vesničky, planiny v horách, staré korsické kulty i horské průsmyky. Objevujte místa, kde se zastavil čas i srdnatost a tvrdost zdejších lidí. Ochutnávejte kulinářské skvosty této nádherné země a degustujte ta pravá korsická vína. PROSTĚ POJEĎTE

49550-palombaggia.jpg
korsika.jpg

CENA ZÁJEZDU  38.950,-

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 10.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

Zpáteční letenku Praha – Paříž – Bastia. Letištní transfery. Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem nebo busem dle aktuálního počtu účastníků.

       1 noc v 3-4* hotelu hotelu se snídaní v Bastia

 • 2 noci v 3-4* hotelu se snídaní nedaleko Calvi

 • 2 noci v horském hotelu 3-4* se snídaní v Corte ve velmi atraktivní lokalitě

 • 3 nociv 3-4* hotelu se snídaní a bazénem v blízkosti Porte Vecchio ve velmi atraktivní lokalitě

 • Prohlídku vinařství spojenou s degustací vín a ochutnávkou lokálních surovin

 • Dvouhodinovou plavbu po severním korsickém pobřeží s koupáním

 • Trek k jezeru Nino

 • Půldenní lodní výlet po nejkrásnějších plážích a zátokách jižní Korsiky

Cena nezahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Degustační večeře na rozloučenou ve městě Bonifácio 50EUR

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

 • Vstupné do historických objektů a památek cca 40 Euro

 

PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE


OPUŠTĚNÁ VESNIČKA OCCI, STŘEDOVĚKKÉ BONIFÁCIO A FÉNICKÉ PŘÍSTAVNÍ MĚSTO ILLE ROUSSE

IKONICKÝ TREK K JEZERU NINO A NEJKORSIČTĚJŠÍ MĚSTO OSTROVA, CORTE

SLAVNÝ TRH V CALVI A DEGUSTACE KORSICKÝCH VÍN A SPECIALIT

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE A ZÁTOKY KORSICKÉHO SOUOSTROVÍ  A POUŠŤ AGRIATE

49.jpg

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.  DEN
odlet z Prahy . Příjezd na letiště Bastia. Transfer na hotel. Nocleh.

 
2. DEN OPUŠTĚNÁ VESNIČKA OCCI , FÉNICKÉ PŘÍSTAVNÍ MĚSTEČKO ILLE ROUSSE A DEGUSTACE KORSICKÝCH VÍN
Po snídani se vydáme na nenáročný výšlap ke starobylé zřícenině opuštěné vesnice OCCI, ze které jsou dechberoucí výhledy do krajiny. První osídlení vesničky se datuje do 14.století.  Návštěva Occi je nevšedním zážitkem. Může se stát, že tu po celou dobu nikoho nepotkáme. Přejezd do starého přístavního městečka ILLE ROUSSE. Původně fénické město má jedinečný charakter. Projdeme se po historickém centru, prohlédneme si domy inspirované florentskou architekturou, kostel Panny Marie Milosrdné, starobylý františkánský klášter i náměstí s vysokými datlovými palmami. Určitě nám zbyde čas dát si kávu nebo lehký oběd v některé z kouzelných kaváren. V odpoledních hodinách krátký přejezd do DOMAINE D´ALZIPRATU, rodinného vinařství postaveného na ruinách kláštera. Prohlídka vinic spojená s degustací tradičních korsických odrůd a lokálních surovin. Ubytování v okolí CALVI, volný večer.
 
3. DEN SLAVNÝ TRH V CALVI, POUŠŤ AGRIATE, DIVOKÉ PLÁŽE SEVERU A ZÁPAD SLUNCE NAD ST. FLORENT
Po snídani návštěva slavného marketu CALVI. Velký trh byl založen v roce 1897 a je zanesen mezi historické památky Korsiky. Užijeme si podívanou na nekonečné množství zeleniny, květin, kulinářských specialit, řemeslných výrobků i pokřikujících trhovkyň a trhovců. V poledne krátký přejezd do přístavního městečka . Starobylé město na pobřeží severní Korsiky zažilo období rozkvětu za nadvlády Pisy, kdy fungovalo jako strategický přístav. Elegantní místo s přístavem plným jachet je často nazývané „malým Saint Tropez". Z přístavu vyplujeme na dvouhodinovou plavbu po severním pobřeží. Obdivovat můžeme jedinou evropskou poušť a vykoupat se ve vodách u dvou nejkrásnějších divokých pláží . Pozdě odpoledne návrat do St. Florent. Procházka malebnými uličkami s přístavem. Povečeřet můžeme při západu slunce v některé z vyhlášených místních restaurací. Ubytování v okolí Calvi.
 
4. DEN NEJKORSIČTĚJŚÍ MĚSTO OSTROVA CORTE, DELIKATESY A KULINÁŘSKÉ SPECIALITY   KORSIKY
Po snídani přejezd panoramatickou cestou do nefalšovaného srdce Napoleonovy Korsiky. Starobylé město je údajně nejkorsičtější ze všech měst ostrova. Čeká nás odpočinkový den, před horským trekem. Projdeme si centrum starobylého města. Po cestě navštívíme několik rodinných obchůdků, kde ochutnáme místní delikatesy a navštívíme i dílnu se slavnými korsickými noži. Seznámíme se s jejich výrobou a povíme si něco i oslavných vendetách a loupežnících. Odpoledne se sejdeme v jednom ze starých vinných barů a společně se připravíme na horský trek. Večer volný program a odpočinek. Ubytování nedaleko Corte.
 
5. DEN IKONICKÝ TREK K JEZERU NINO
Brzy ráno cca 1 hod přejezd. Dnes se vydáme na ikonický a snad jeden z nejkrásnějších, méně náročných treků Korsiky po stezce GR20. Užijeme si dobrodružnou cestu v překrásné krajině prastarých lesů, zasněžených vrcholků a na konci naší cesty nám bude odměnou magická náhorní planina se zelenými loukami a pasoucími se divokými koňmi . Trasa je značena jako méně náročná, vhodná i pro děti. Délka 10,5km, převýšení 730m. Celý trek včetně návratu by při pomalé chůzi neměl trvat déle než 5 hodin. V pozdních odpoledních hodinách návrat do hotelu v Corte. Odpočinek. Možný relax v horském hotelu.
 
6. DEN PLÁŽ PALOMBAGGIA A USÍNAJÍCÍ PORTE VECCHIO
Po snídani delší přejezd cca 2hod na jednu z nejkrásnějších korsických pláží . Pláž s průzračně čistou azurovou vodou a bílým pískem navozuje až karibskou atmosféru a je skutečnou perlou Korsiky.Relax na pláži s možností občerstvení i vodních sportů. Odpoledne odjezd do hotelu. Hotel s bazénem na velmi atraktivním místě blízko Porte Vecchio. V podvečer možnost fakultativně navštívit přístavní město.

7. DEN STŘEDOVĚKÉ BONIFÁCIO S GURMÁNSKOU VEČEŘÍ
Po snídani navštívíme středověký františkánský klášter, který statečně odolává staletí silným větrům i mořské soli. Byl vystavěn v roce 1495 a v 17.století sloužil jako útočiště vesničanů před rabováním mnoha jiných kultur. Po cestě návštěva historické výrobny oleje spojená s ochutnávkou. Přejezd do městečka , které je jedním z nejkrásnějších měst Korsiky. Město bylo původně útočištěm válečných korábů a bylo často nazýváno „koncem světa.“ Stará čtvrť byla vystavěna nad bílými útesy a je obehnána hradbami z 11.století s velkolepou citadelou. Prohlédneme si město, navštívíme slavný námořní hřbitov a vydáme se po slavném schodišti dolů do přístavu. Po útesech se projdeme až k majáku. S výhledem na město i moře můžeme pozorovat západ slunce. Povečeříme společně ve vyhlášené restauraci, kde můžeme ochutnat čerstvé mořské plody i ostatní lahůdky vyhlášené korsické kuchyně.
 
8. DEN NEJKRÁSNĚJŚÍ PLÁŽE A ZÁTOKY KORSICKÉHO SOUOSTROVÍ
Po snídani budeme odplouvat z vyhlášené pláže na půldenní plavbu v průzračných vodách Tyrhénského moře. Objevovat budeme nejkrásnější pláže i zátoky Korsického souostroví. Budeme se slunit na méně dostupných plážích a obdivovat bohatý podmořský život. Vylodíme se na ostrově a projíždět budeme i souostrovím

 
9. DEN odjezd na letiště transfer cca 3 hodiny

Japonsko je jednou z nejizolovanějších krajin světa. V této zemi prakticky neexistují národnostní menšiny. 99% populace tvoří japonské etnikum.

bottom of page