top of page

RÉUNION, PŘÍRODNÍ RÁJ NA ZEMI

25.4.-4.5.2024

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Réunion je francouzským zámořským departementem ležícím na jižní polokouli v Indickém oceánu přibližně 900 kilometrů od Madagaskaru. S ostrovy Mauricius a Rodrigues je součástí soustroví Maskarény. Panenská příroda, pohádkové pláže i horské kaldery, to vše ohromí nejednoho cestovatele. Ostrov Reunion je zkrátka plný vůní a barev, stejně jako jeho obyvatele.

HELL BOURG   PITON DE NEIGES   PAS DE BELLECOMBE   DOLOMIEN   BORY   SAINT-PIERRE   LA GRANDE GALET   CILAOS   SAINT-GILLES LES BAINS   LE MAIDO   MAFATE   ST-PAUL   TAKAMAKA

ZÁJEZD CK ROSLO

CENA ZÁJEZDU: 64.990,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:


-zpáteční letenku Praha – Saint Denis – Praha s přestupem

-transfer na ubytování

-přeprava po ostrově autem nebo mikrobusem

-7x ubytování v hotelu nebo apartmánu v pokojích s vlastním příslušenstvím

-7x snídani

-všechny výlety s průvodcem, průvodcuje Ing. Vladimír Rottner

-informační materiály

Cena zájezdu nezahrnuje:

-cestovní pojištění

-pobytovou taxu

-vstupy

spropitné a osobní výdaje.

Příplatek  za jednolůžkový pokoj 6.000,- Kč.

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den - odlet z Prahy přes Paříž na ostrov Réunion.
2. den - přílet na ostrov. Přejezd do vesničky Hell-Bourg, která se nachází v horském údolí Salzie, což je jedna ze tří kalder vyhaslé sopky Piton des Neiges – nejvyšší hory ostrova 3.069 m n. m.
3. den – vydáme se do horské oblasti Pas de Bellecombe, odkud jsou za pěkného počasí krásné výhledy na sopečný kužel Piton de La Fournaise – 2.632 metrů, který je jedním z nejaktivnějších vulkánů světa. Pěší výlet ke kráterům Dolomieu a Bory. Návštěva unikátního interaktivního muzea geologie Maison du Volcan v Bourg-Mourat.
4. den – vydáme se na divoký jih ostrova. Cestou uvidíme krajinu pokrytou jak lávou, tak také barevnými květinami a plantáže s vůní vanilky, která se zde tradičně pěstuje. Návštěva městečka Saint-Pierre, kde jsou chrámy a tržiště. Projdeme se u vodopádů La Grande Galet. Budeme přejíždět „lávovou silnici“ na svazích vulkánu. Vyhlídkovou jízdou přijedeme až do krásného horského městečka Cilaos, které se nachází ve výšce 1.214 m přímo pod mohutným masivem nejvyšší hory. Ubytování.
5. den  – celodenní turistika v okolí Cilaos, které je neuvěřitelně malebné. Je možné volit různé varianty procházek i túr. Návrat na ubytování.

6. den – přejezd přes krásná údolí do městečka Saint Gilles les Bains, kterému se přezdívá „malé Saint Tropez“. Odpočinek a slunění na krásné pláži s četnými korálovými útesy. Možnost návštěvy botanické zahrady nebo mořského akvária. Ubytování.
7.-8. den - možnost slunění na pláži nebo výlet na vyhlídku Le Maido s výhledy do závratných hloubek kráteru Mafate. Procházka po vyhlídkách kaldery Mafate. Návrat na ubytování.
9. den – zastávka v živém městečku St-Paul a ochutnávky na místním vyhlášeném trhu. Průjezd hlavním městem ostrova Saint Denis do oblasti Takamaka, procházka ke kaskádě vodopádů. Odjezd na letiště.
10. den - přílet do Prahy.

bottom of page