top of page
Francie.jpg
LOGO.jpg

LANGUEDOC, PO STOPÁCH STŘEDOVĚKÝCH KATARů, VÍNA A UFO
15.-22.8.2024

  CAHORS   PECH MERLE   CORD-SUR-CIEL   ALBI   CARCASSONNE   LIMOUX   RENNES-DES-BAINS   BUGARACH   NEBIAS   ABBAYE DÁLET   CHATEAU PEYREPERTUSE   CUCUGNAN   CHATEAU QUÉRIBUS   LES BARCARÉS   GRUISSAN   ABBAYE D´FONTFROIDE   VILLEFRANCHE-DE CONFLENT  

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Zdánlivě neslučitelné se tu potkává napříč časy, tak rozmanitou krajinou, ohraničenou dlouhými zlatými plážemi Lví zátoky na jihu a divokými horami na severozápadě. Mýtická Okcitánie s katarskými hrady, prehistorickými jeskyněmi a pohořím plnýcm záhad. Kraj vína, legend a neuvěřitelných příběhů. Věděli jste, že se tu nachází hora, považovaná za "parkoviště létajících talířů?"

DSC00421.JPG
DSC00339.JPG

CENA ZÁJEZDU 38.950,-Kč
Cena zájezdu zahrnuje:
• Zpáteční letenku Praha-Toulouse
• Letištní transfery
• Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným autobusem
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
• Ubytování v hotelích 3-4* dle programu na velmi atraktivních místech se snídaní
• Vstupné na všechny památky
• Ochutnávka vyhlášených šumivých vín v Limoux
• Příprava dokumentů
Cena nezahrnuje:
• Pojištění léčebných výloh
• Nápoje a strava mimo program zájezdu
Příplatek za jednolůžkový pokoj 10.500,-Kč
Fakultativí výlet  Gruissan a Abbaye d´ Fontfroide 1.750,-Kč
Fakultativní výlet Villefranche de Conflent a jeskyně Grottes des Canalettes 1.650,-Kč
PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE I LETOVÉHO ŘÁDU

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.DEN PŘÍLET DO TOULOUSE
Odlet přímou z Prahy do Toulouse. Přejezd do CAHORS. Ubytování v centru Toulouse.

2.DEN TAJEMNÁ JESKYNĚ PECH MERLE A PRVNÍ KŘIŽÁCKÁ VÝPRAVA VE STŘEDOVĚKÉM MĚSTĚ ALBI
Po snídani návštěva prehistorické jeskyně s unikátními nástěnnými malbami PECH MERLE.
Autentické prehistorické malby jsou staré více než 20 000 let. Jeskyni zdobí stovky vyobrazení mamutů, bizonů zubrů i postav a nabízí fascinující geologickou historii. Přejezd přes opevněné středověké městečko CORD-SUR-CIEL do ALBI. Katarské město je zaneseno na seznamu UNESCO a je proslulé nejmohutnější stavbou z pálených cihel na světě a vlastní frakcí „kacířství“, proti níž byla uspořádána historicky 1.křížová výprava. V Paláci de la Berbie je umístěna největší sbírka děl malíře Toulouse-Lautreca. Večerní procházka středověkým městem. Ubytování nedaleko Albi

3.DEN POHÁDKOVÉ MĚSTO CARCASSONNE A NEJSTARŠÍ ŠUMIVÉ VÍNO V LIMOUX
Po snídani přejezd do CARCASSONNE. Pohádkové město se středověkou pevností je na seznamu UNESCO a je jedním z nejvíce obdivovaných francouzských měst. Dopolední prohlídka historického jádra. Patří k nejzachovalejším středověkým pevnostním městům v Evropě, s Chateau Comtal, dvojitým prstencem hradeb i pompézním starým mostem. Přejezd do LIMOUX. Městečko je známé svým nejstarším šumivým vínem na světě a slavným karnevalem trvajícím tři měsíce. Středověké město s křivolakými uličkami a podloubíčky má svůj osobitý architektonický styl a je vyhlášené svojí gastronomií. Procházka historickým jádrem města spojená s ochutnávkou šumivých vín.  Ubytování poblíž Rennes-des Bains.

4. MYSTERIÓZNÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE A ZTRACENÁ VESNICE NA KONCI SVĚTA V MASIVU CORBIÉRES
Po snídani krátký přejezd k tajemné hoře BUGARACH. Hora (1230 m. nad mořem) je nejvyšším vrcholem masivu CORBIÉRES ve francouzském MIDI. Místo známé jako „vesnice na konci světa“ mělo být vybráno jako jediné místo záchrany před očekávanou zkázou r.2012, díky údajným mimozemšťanům žijícím v podzemí hory. Příjezd do NÉBIAS. Procházka po SENTIER DU LABYRINTVERT. Kouzelný magický les Nébias, nás zve, abychom se stali aktéry fantastického příběhu. Objevujte jedli harfovou, dub chobotnice, velký lapiáz i zelený labyrint. Přejezd k ruinám opatství ABBAYE D ́ALET, mysteriózního místa, kde trávil část svého dětství prorok Nostradamus. Pozdě odpoledne přejezd do RENNES-LES BAINS. Městečko v samém srdci katarské země je známé svými horkými prameny a lázněmi. Ubytování poblíž Rennes-des Bains.

5. TAJEMSTVÍ KATARSKÝCH HRADů A VĚTRNÝ MLÝN PRASTARÉ VESNIČKY CUCUGNAN
Po snídani přejezd k CHATEAU PERYREPERTUSE. Zřícenina hradu z 11.stol. byla vybudovaná na skalním hřebeni a skýtá nádherné výhledy do krajiny. Patří mezi tzv. „pět synů carcassonských“ (pěti nejmocnějších hradů katarské země). Výstup a prohlídka ruin hradu. Po té přejezd do prastaré opevněné vesničky CUCUGNAN s větrným mlýnem a starou řemeslnou pekárnou. Výhled na CHATEAU QUÉRIBUS. Přejezd do LES BARCARÉS. Původní rybářská vesnice je dnes oblíbeným přímořským letoviskem. Možnost koupání na plážích LVÍHO ZÁLIVU. Ubytování Les Barcarés.

6.DEN RELAX NA PLÁŽÍCH LVÍ ZÁTOKY S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍHO VÝLETU
Po snídani relax na plážích Lví zátoky. Možnost podniknout polodenní fakultativní výlet: Panoramatická cesta podél pobřeží, s výhledy na okolní Přírodní park NARONNE. Návštěva starobylé, kruhové rybářské vesnice GRUISSAN. Okolí je proslulé RůŽOVÝMI SALINAMI.  Prohlídka salin.Možnost nákupu mořské soli a lokálních produktů. Restaurace v okolí jsou známé díky místním ústřicím a mořským plodům. Po té přejezd do vnitrozemí k jednomu z nejdokonaleji zachovaných ranně středověkých klášterů ABBAYE DE FONTFROIDE. Opatství nabízí ochutnávku vlastních vyhlášených vín. Návrat do Les Barcarés. Možnost koupání.

7.DEN RELAX NA PLÁŽÍCH LVÍ ZÁTOKY S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍHO VÝLETU
Po snídani Relax na plážích Lví zátoky. Možnost podniknout celodenní fakultativní výlet: Cesta do francouzských Pyrenejí. Přejezd do horského opevněného městečka VILLEFRANCHE-DE CONFLENT. Městečko zanesené na seznamu UNESCO překonalo nápor Maurů. Individuálně je možné podniknout výstup na VAUBANOVU PEVNOST, která byla vystavěna vysoko nad roklí. Možnost posledních nákupů v lokálních obchůdcích. Prohlídka nedalekého jeskynního systému Grottesdes Canalettes. Návrat ve večerních hodinách. Ubytování Les Barcarés.

8.den: Odjezd na letiště do Toulouse. Odlet do Prahy.

bottom of page