top of page
images.jpg
LOGO.jpg

VŠECHNY BARVY MEXIKA A SVÁTEK DIA DE LOS MUERTOS 21.10.- 5.11.2024

JEDINEČNÁ CESTA DO MEXIKA NA SVÁTEK MRTVÝCH, KDE BUDEME POZNÁVAT TRADICE, MÍSTNÍ KULTURU S PAMÁTKAMI A KRÁSY TÉTO PESTRÉ ZEMĚ.

Program je speciálně zaměřený v duchu tradic Día de los Muertos neboli Dušiček. Jeden z nejvýznamnějších svátků mexické kultury. Nebude chybět ani  návštěva aztéckých a mayských archeologických nalezišť, které do dnešního dne ještě nejsou zcela prozkoumány. Poznáte spousty malebných městeček v různých koutech Mexika, kde na nás bude dýchat pravá pestrá kultura plná barev, hudby, ale i dominant z koloniální doby. Čekají nás dvě nezapomenutelné noci v komfortním ubytování v pralese a s vlastní posvátnou jeskyní Cenote, kde se budete moci vykoupat. Budeme obklopeni florou, faunou a zvuky divokých zvířat. Příroda nás bude obklopovat po celou cestu našeho programu. Zájezd je také doplněn návštěvou hlavního města Mexico City, které je plné energie a historie s nádechem moderního světa. To vše v doprovodu našeho zkušeného místního českého průvodce, který zná místní kulturu, tradice a zajímavosti.

day-of-the-dead-3740791_960_720_edited.p

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU VÝPRAVY

tamul-5542694_960_720_edited.jpg


CENA ZÁJEZDU 78.650,- Kč
Cena zahrnuje:
Zpáteční letenku z Vídně se všemi taxami a poplatky. Letištní transfery. Zkušeného, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu. 12x ubytování ve 3-4 hotelech na velmi atraktivních místech, soukromou dopravu klimatizovaným minibusem.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění. Balíček aktivit v ceně 130 USD. Ostatní stravování. Spropitné 2-3 USD/os/den. Fakultativní výlet Sian Ka´a n
 

MEXICO CITY, VYHLÁŠENÉ MEXICKÉ LAHůDKY A MUZEUM FRIDY KALHO

MAYSKÁ A ZAPOTÉCKÁ SÍDLA TEOTIHUACÁN, PALENQUE A UXMAL

INDIÁNSKÝ CHIAPAS, KOLONIÁLNÍ MĚSTA A POSVÁTNÁ JESKYNĚ CENOTES

TRADIČNÍ SVÁTEK MRTVÝCH A ZÁŽITKOVÉ UBYTOVÁNÍ V DŽUNGLI

a1b8c0_384fd7225faf437bb46a04460d0adeb6~mv2_edited.jpg

EXKLUZIVNĚ VE SPOLUPRÁCI S RANA TOURS

PODROBNÝ PLÁN ZÁJEZDU

day-of-the-dead-3740791_960_720_edited.p

1.DEN ODLET Z EVROPY DO MEXICO CITY

 Město je postaveno na ruinách staré aztécké říše a je jedním z největších a nejlidnatějších měst světa. Přivítání s českým průvodcem na letišti a transfer do hotelu v centru města.

2.DEN MUZEUM FRIDY KALHO, PROSLULÁ TRŽNICE SAN JUAN, CUKRÁRNA DULCERIA DE CELAYA, VÝHLED Z VĚŽE LATINOAMERICANA

Po snídani návštěva muzea FRIDY KALHO. Oběd v proslulém food marketu SAN JUAN, kde budete mít možnost ochutnat tradiční speciality jako jsou housenky, hadi a jiná vyhlášená mexická jídla. Odpoledne procházka po historickém centru a návštěva cukrárny DULCERÍA DE CELAYA postavené v roce 1847. Na závěr si vychutnáme výhled na velkoměsto z věže LATINOAMERICANA. Ubytování v centru Mexico City.

3.DEN  MĚSTO BOHů TEOTIHUACÁN A MALEBNÁ PUEBLA

Po snídani návštěva  jednoho z nejimpozantnějších archeologických nalezišť TEOTIHUACANU, Výstup po pyramidě k CHRÁMU SLUNCE a procházka alejí mrtvých. Odpoledne přejezd do města andělů PUEBLA. Městečko proslulo keramikou, národním jídlem a díky své koloniální architektuře je zapsáno v kulturním dědictví UNESCO. Ubytování v Puebla.

4.DEN BIOSFERICKÁ REZERVACE TEHUACÁN - CUICATLÁN A KOLONIÁLNÍ OAXACA.

Po snídani odjezd  do biosferické REZERVACE TEHUACÁN - CUICATLAN. Rezervace zapsaná na seznamu UNESCO má rozlohu 490 186ha a pyšní se množstvím kaktusů a sukulentů. Odpoledne přejezd do starobylého koloniálního města OAXACA. Individuálně možnost procházky po centru, kde budeme ubytováni.

5.DEN HISTORICKÉ JÁDRO A TRŽNICE V OAXACA. ZKAMENĚLÉ VODOPÁDY HIERVE EL AQUA

Dopoledne krátká procházka historickým centrem a oběd v místní tržnici v OAXACE. Po té  přejezd ke zkamenělým vodopádům HIERVE EL AQUA. Nenáročný trek k jezírkům s minerální vodou, možnost koupání. Magické scenérie. Návrat  Oaxaca a ubytování.

6.DEN ZAPOTÉCKÉ MĚSTO MONTE ALBÁN, VESNIČKA TEOTITLÁN A TEHUANTEPEC

Po snídani krátký přejezd do MONTE ALBAN kultovního místa několika indiánských kultur. Prohlídka starého zapotéckého sídla, dechberoucí výhledy. Přejezd do vesničky TEOTITLÁN proslavené výrobou indiánských koberců. Pozdě odpoledne delší noční přejezd do TEHUANTEPEC. Ubytování.

7.DEN INDIÁNSKÝ CHIAPAS, CAŇÓN DEL SUMIDERO A HORSKÉ MĚSTEČKO SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Brzy ráno přejezd do státu CHIAPAS.  Zastávka u jednoho z nejkrásnějších kaňonů,  KAŇON SUMIDERO. Plavba kaňonem mezi skalami, které místy dosahují až 1000 m. Pozorování přírodních scenérií, vodopádů, opic, krokodýlů a exotického ptactva. Přejezd do horského koloniálního městečka  SAN CRISTOBAL. Ubytování v San Cristobal.

8.DEN VESNICE SAN JUAN CHAMULA A ODPOČINKOVÝ DEN

Čeká nás odpočinkový den v jednom z nejromantičtějších měst SAN CRISTOBAL.Prohlídka tržnice, ochutnávka místní výtečné kávy a kuchyně.  Po obědě  v některé z četných místních hospůdek vyrazíme do vesnice SAN JUAN CHAMULA, kde navštívíme proslulý křesťansko-indiánský kostel, ve kterém se dodnes udržují zvláštní tradice. Po té návrat do SAN CRISTOBAL. Večer relax a volný program. Ubytování v San Cristobal.

9.DEN TYRKYSOVÁ ŘEKA AQUA AZUL, VODOPÁDY MISOL - HÁ A PALENQUE

Po snídani panoramatická cesta chapaskými horami do údolí k tyrkysově modré řece AQUA AZUL. Nejslavnější vodopády MISOL HA. Čas na relax, koupání a objevování jeskyní. Před setměním přejezd do PALENQUE. Ubytování v Palenque.

10.DEN ARCHEOLOGICKÉ NALEZIŠTĚ  PALENQUE.

Starobylé mayské město v džungli je na seznamu UNESCO.  Po snídani se vydáme objevovat toto prastaré naleziště s muzeem.  Ubytování Palenque.

11.DEN MĚSTEČKO POMUCH A PIRÁTSKÉ MĚSTO CAMPECHE

Brzy ráno náročnější přejezd do státu  CAMPECHE. Návštěva vesničky POMUCH, kde na místním hřbitůvku Mayové dodnes dodržují prazvláštní tradice. V průběhu října tu čistí hroby, vytahují z nich své zesnulé a čistí jim kostry a lebky, které pak nazdobí a vystaví, aby spolu mohli trávit období dušiček . Zážitek, na který jen tak nezapomenete. V podvečer přejezd do pirátského CAMPECHE. Malebné městečko je na seznamu UNESCO.  Ubytování Campeche.

12.DEN MAYSKÉ SÍDLO UXMAL A KOLONIÁLNÍ MÉRIDA

Po snídani přejezd do bývalého mayského sídla UXMAL. Po prohlídce přejezd do hlavního města státu Yucatán, MÉRIDA. Odpoledne prohlídka tohoto krásného koloniálního města. Ubytování v Méridě.

13.DEN KOUPÁNÍ V POSVÁTNÝCH JESKYNÍCH CENOTES A OBLAST AKUMAL

Po snídani přejezd do jednoho z pozemních jezírek Cenotes. Poloostrov Yucatán se pyšní nejrozsáhlejším pozemním systétem těchto jezírek na světě. My navštívíme PALOMITAS, Cenote je ideální zastávkou na koupání. Přejezd do Akumalu na zážitkové GLAMPINGOVÉ UBYTOVÁNÍ. Jde o komfortní ubytování přímo v džungli s vlastní posvátnou jeskyní CENOTE TUMBEN-HA. Zbytek dne můžete plavat, relaxovat a obdivovat místní džungli.

 

14.DEN PŘÍRODNÍ REZERVACE SIAN KA´AN

Ranní výlet v jeepech do přírodní rezervace SIAN KAÁN, kde si vychutnáme karibskou přírodu a při troše štěstí uvidíme i krokodýly. Při plavbě ve člunu budeme pozorovat delfíny, kapustňáky a želvy. Ubytování Akumal.

15.DEN transfer na letiště a odlet do Evropy

16.DEN přílet do Evropy

day-of-the-dead-3740791_960_720_edited.p
IMG_20171019_154218_899.jpg
day-of-the-dead-3740791_960_720_edited.p
day-of-the-dead-3740791_960_720_edited.p
bottom of page