top of page

 NÁŠ TIP

LOGO.jpg

 KOLUMBIE, ZA DORODRUŽSTVÍM PERLOU JIŽNÍ AMERIKY
5.-22.11.202
4
BOGOTÁ   MONSERRATE   MUZEUM ZLATA    PLAZA BOLÍVAR   PASTO   LAGUNA COCHA   INDIÁNSKÉ ÚDOLÍ SIBUNDOY   RITUÁL YAGÉ   MOCOA   CASCADA FIN DEL MUNDO   VILLAGARZÓN   TYRKYSOVÁ ŘEKA VIDES MOCOA   SAN AGUSTÍN   POPAYÁN   CALI    SALENTO   ÚDOLÍ VALLE DEL COCORA   KÁVOVNÍKOVÁ HACIENDA EL OCASO   TERMÁLY SANTA ROSA DE CABAL   MEDELLÍN   METRO   13 KOMUNA   GRAFFITTI TOUR   GUATAPÉ  RODADERO   NP TAYRONA   PLAYA CRISTAL    CABO SAN JUAN DEL GUÍA   CARTAGENA DE ÍNDIAS

 EKLUZIVNĚ

 NEVŠEDNÍ ZÁŽITKY

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

EXKLUZIVNĚ 18 DNÍ  v nejkrásnější zemi Jižní Ameriky, Kolumbii. Vydejte se v malé skupince nadšených cestovatelů s jedním z nejzkušenějších českých průvodců a poznejte neuvěřitelnou rozmanitost této nádherné země. . Společně navštívíme  turistovi běžně nedostupná místa , slavná města, kávové plantáže, džungli Amazonie i hory. Zapomeňte na špatnou pověst této země, která patří minulosti a otevřete ji své srdce, protože "Největším nebezpečím je, že už tu budete chtít zůstat." 

CENA ZÁJEZDU : 65.950,-Kč
Cena zahrnuje:

- Zkušeného česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
- Veškeré transfery soukromou dopravou dle itineráře
- Jeepy Willys
- Vnitrostátní přelety
- 17x ubytování v uvedených hotelích se snídaní
- Všechny vstupy do parků a na čluny
- Aktivity v Sibundoy pro ty co nechtějí podstoupit yagé
- Trekkingy s místními průvodci dle programu
- 4x oběd
- 4x večeře
Cena nezahrnuje:
- Zpáteční letenku do Bogoty
- Cestovní pojištění
- Rituál yagé (bude upřesněno dle počtu osob)
- Ostatní stravování

V PŘÍPADĚ ZÁJMU VÁM POMůŽEME ZAJISTIT LETENKY A PORADÍME S VHODNÝM CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍM

 

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:
1. DEN BOGOTÁ
Odpolední / večerní přílet do Bogoty a transfer do koloniálního hotelu De La Opera 5* (2 noci, snídaně)..

2.DEN MONSERRATE - PLAZA BOLÍVAR - MUZEUM ZLATA - LA CANDELARIA
Po snídani procházka k úpatí posvátného MONSERRATU, výjezd lanovkou nahoru a čas k návštěvě místní tržnice, kde můžete ochutnat typické produkty, jako např. čaj z koky, aromatica, canelazo, rompecalzón, či ochutnat místní specialitu ,,ajíaco” (hustá polévka). Posléze pěší sestup do centra města a prohlídka historického jádra, návštěva muzea zlata, kde shlédnete největší sbírku prehispánského zlatnického umění. Procházka po Bolívarově náměstí a prohlídka malebné čtvrti ,,LA CANDELARIA”. Doporučujeme navštívit Boterovo muzeum.

3.DEN PASTO - MUZEUM KARNEVALU - LAGUNA LA COCHA - SIBUNDOY
Přílet na letiště Antonio Nariño v andském městě PASTO a transfer do centra města za účelem kulturní prohlídky. Zúčastníme se workshopu zpracování zmrzliny ,,paila”, jež je typickým dezertem tohoto regionu. Odjezd do SIBUNDOY, cestou provedeme panoramatickou zastávku a plavbu ve člunu po laguně LA COCHA. Návštěva místní rodiny. Večerní příjezd do Sibundoy, ubytování v hotelu Casa Blanca Boutique (2 noci, snídaně) a odpočinek .

4.DEN AYEN - TAITA JUAN - NOČNÍ RITUÁLNÍ OBŘAD YAGÉ
Po snídani přesun do centra AYEN, tam se setkáme s TAITOU JUANEM, který nás zharmonizuje kouřením kadidla. Individuální konzultace a očistec, kterým pročistíme žaludek a dýchací cesty. Tímto musíme projít, abychom se připravili na noční obřad Yagé (ayahuasca). Ti, kteří ceremoniil postoupí, zůstanou v maloce, aby se konektovali se zemí. Noční ceremonie YAGÉ. (Pro ty, kteří si nepřejí zažít obřad, a) podnikneme kulturní prohlídku vesnice, ponoříme se do tance, hudby, příběhů a sdílení zážitků s babičkami okolo tulpy b) náročný trek k termálním vodopádům).

5.DEN SIBUNDOY - VODOPÁD FIN DEL MUNDO - MOCOA
Po snídani cesta k vodopádu FIN DEL MUNDO. Trek k řece, po cestě podél řeky dojdeme k jeskyni, kde indiáni donedávna praktikovali své rituály, ale nově vzniklý cestovní ruch způsobil, že se stáhli hlouběji do lesa. Místní ženy nám upečou čerstvě ulovenou rybu z řeky a my poobědváme v jeskyni mezi visícími liánami a výhledem na bublající proud vody. V průběhu treku se budeme moct vykoupat, i když voda je poněkud chladná. Návrat do hotelu, tradiční večeře ve vybrané amazonské restauraci a odpočinek. Ubytování v hotelu s bazénem Sumawasi (2 noci, snídaně, večeře)

6.DEN MOCOA - VILLAGARZÓN - ŘEKA VIDES - MOCOA
Po snídani vyrazíme do oblasti El Rincon del Vides, místa, kde si vychutnáme nádhernou krajinu a plantáže chontadura. Místa, kde se místní farmáři rozhodli přestat pěstovat nelegální plodiny, aby se mohli věnovat cestovnímu ruchu. Tam, uprostřed přírody, v křišťálově čistých vodách, na místech, kde se donedávna schovávala guerilla, místech, o kterých nevěděli ani místní, si dáme osvěžující říční koupel. Po typickém obědě návrat do hotelu. Odpolední příjezd, večeře a relax u bazénu.

7.DEN MOCOA - SAN AGUSTÍN
Po snídani se vydáme panoramatickou cestou do oblasti archeologických vykopávek SAN AGUSTÍN. Ubytování v tématickém přírodním resortu MASAYA (2 noci, snídaně).

8. DEN ARCHEOLOGICKÝ PARK SAN AGUSTÍN
Celodenní procházka archeologickým parkem SAN AGUSTÍN, který byl v roce 1995 zapsán na seznam kulturních památek UNESCO. Jedná se o nejrozsáhlejší akropoli na světě! Tento park obsahuje nejvyšší koncentraci soch pocházejících z předkolumbovského období v regionu. Shromažďuje četné kmeny patřící k takzvané „augustiniánské kultuře“, která existovala okolo roku 1.500 př.n.l. a která dosáhla svého maximálního rozkvětu v období mezi lety 200 a 800 n. l. Po San Agustínu je rozmístěno přes 500 soch; některé z nich jsou jednoduše načrtnuté antropomorfní postavy, zatímco jiné, vysoké až 7 metrů, jsou dobře definované a představují masky nebo posvátná zvířata, jako jsou orli, jaguáři nebo žáby. Během dne navštívíme kromě slavnějšího archeologického parku San Agustín další dvě mimořádně důležitá místa, která jsou také součástí chráněného komplexu UNESCO, jako například: ,,El Alto de los Idolos” na druhém břehu řeky Rio Magdalena poblíž malé vesnice San José de Isnos vzdálené ca 24 km od San Agustínu a ,,El Alto de las Piedras” vzdáleného dalších 7 km, kde je mimo jiné možno obdivovat kromě slavné sochy zvané „Doble Yo“ také četné hrobky pokryté velkými kamennými deskami.

9.DEN SAN AGUSTÍN - PALETARA - COCONUCO - CALI
Po snídani odjezd na sever na nejnepřístupnější část Kordillery po silnicích „kolumbijského masivu“, které se vyznačují nádhernou andskou krajinou. Projedeme přes PALETARA, kde si nesmíme nechat ujít příležitost ochutnat typickou „aguapanela“, typický andský nápoj skládající se z infuze „panely“, (lisovaného třtinového cukru), který se pije místo čaje doprovázeného typickým regionálním sýrem. Krátkou zastávku zasvětíme návštěvě ,,Estrecho del Magdalena” (úžiny Magdaleny), velkolepého přírodního úkazu! Tuto nádhernou scenérii vytváří řeka Magdalena, která je náhle nucena drasticky se zmenšit, dokud nedosáhne šířky pouhých 2,20 metrů, aby se proklouzla mezi kameny ve víru vody. Projedeme kolem městečka COCONUCO proslulého svými sirnými termálními vodami. Odpolední příjezd do města salsy CALI. Ubytování v hotelu DANN CARLTON 4* (1 noc, snídaně).

10.DEN CALI - SALENTO
Odpolední příjezd do nejvýznamnější oblasti kávovníkových plantáží ,,Eje cafetero” do malého městečka SALENTO, které slouží jako vstupní brána do Národního parku ,,Los Nevados”, který kulminuje ledovcový stratovulkán ,,Nevado del Ruiz” se svou nadmořskou výškou 5.321 metrů. Ubytování a relax po cestě. Ve městečku se nachází spousta kavárniček, restaurací a obchůdků se suvenýry. Ubytování v hotýlku Salento Real 3*+ (2 noci, snídaně).

11.DEN SALENTO - VALLE DEL COCORA - HACIENDA EL OCASO - SALENTO
Po snídani se vydáme prozkoumat jednu z nejmalebnějších částí regionu ,,Eje cafetero” (kávovníková osa) rozprostírající se na 6 kolumbijských departamentech, která byla v roce 2011 zapsána na seznam kulturních památek UNESCO pro svou jedinečnou krásu a zachování původní kultury, ačkoli původně až do začátku XX. století zde spíš převažovalo pěstění kaučuku. K hotelu budou přistaveny ,,Jeepy Willys”, které jsou pro tuto oblast velice typické a slouží především k přepravě kávy a banánů. Terénní cesta na základnu, odkud budeme mít možnost podniknout trek k voskovým palmám a na vyhlídku. Voskové palmy za dobrých podmínek dorůstají do 70 metrů. Je to největší jednoděložná rostlina na světě. Jeho listy jsou tmavě zelené a našedlé, s řapíky dlouhými přes 2 metry. Kmen je válcovitý, hladký a pokrytý voskem. Když listy umírají a padají, zanechávají kolem stonku černý prsten. Je to chráněný druh. Ceroxylon quindiuense roste extrémně vysoko a žije více než sto let. Studoval ji Alexander von Humboldt v roce 1801. Jedná se o rostlinu, které hrozí vyhynutí. Je to národní strom Kolumbie! Poobědvat můžeme v některé z místních typických restaurací. Návrat do jeepů a přejezd do kávovníkové haciendy ,,EL OCASO”, kde se seznámíme s procesem pěstění kávy. Věděli jste, že kávové bobule jsou sladké? Po ukončení exkurze degustace té nejlepší kávy a možností nákupu. Návrat do Salenta.

12.DEN SALENTO - TERMÁLY V SANTA ROSA DEL CABAL - MEDELLÍN
Po snídani jízda klikatou panoramatickou cestou s úžasnými výhledy k termálním pramenům v SANTA ROSA DE CABAL, oblasti, která je také vyhlášená těmi nejlepšími klobásami. V Guinessově knize rekordů mají prvenství, ta nejdelší na světě o délce 1.850 metrů pochází právě odtud! Po teplé koupeli zastávka na dobrou klobásu a pokračování do MEDELLÍNU, města věčného jara, které nevalně proslulo zásluhou Pabla Escobara. Dnes se Medellín pyšní nejmodernější infrastrukturou v zemi a je kolumbijským centrem módy. Město má své metro a ,,metrocable” (lanovka), která spojuje centrum města se vzdálenými slumy nacházející se na svazích města. Ubytování v hotelu POBLADO PLAZA 5* (2 noci, snídaně).

13.DEN MEDELLÍN
Po snídani nás čeká prohlídka druhého největšího města v Kolumbii, MEDELLÍN. Navštívíme vyhlídku ,,Pueblito Paisá”, jedná se o repliku typické vesnice regionu Antioquia s malou tržnicí a stánky s občerstvením na kopečku Nutibara, odkud uvidíme na celé město. Doporučujeme ochutnat některý z exotických ovocných koktejlů, který nikde jinde neochutnáte! Pokračování na Boterovo náměstí, kde budeme obdivovat sochy Fernanda Botera, významného kolumbijského malíře a sochaře, který se proslavil tvorbou předimenzovaných lidí a zvířat. Přesun na zastávku metra, odkud pak vyjedeme lanovkou do parku Arví, který se nachází nad městem a vede nad 13. komunou, ve které se za dob Escobara ukrývali zločinci. Právě díky propojení komuny s centrem města se i tato čtvrt začlenila do pracovního procesu. Pokračování do další komuny, kde nás bývalí členové nebezpečného gangu zasvětí do jejich ,,graffiti art” a ,,street dance”. Tato komuna je dnes k nepoznání, zatímco ještě před pár lety by se sem neodvážil ani ten nejotrlejší turista, dnes se to tady turisty jen hemží. Místní populace tak našla nový způsob života a udělá jim radost, když si u nich koupíme alespoň obrázek. Odpolední návrat do hotelu.

14.DEN MEDELLÍN - PŘEHRADA GUATAPÉ - PIEDRA DEL PEŇOL - LETIŠTĚ - SANTA MARTA
Po snídani přejezd k přehradě GUATAPÉ, pro mnohé ,,údolí slz”. Dříve tady žili zemědělci a pěstovali rajčata, kukuřici, maniok, cibuli a banány. Před průmyslovým rozmachem hlavního města departementu Medellín a údolí Aburrá, přehrada neexistovala. Už v roce 1926 se začalo uvažovat o jiném způsobu dodávek energie do země, něco přírodního a průmyslového, jako jsou slavné vodní elektrárny. Na mapě byl strategický prostor, který měl řeku, která by se při správném použití mohla stát záchranou veřejného a soukromého ekonomického projektu. Řeka Nare tak byla později jistým hurikánem bolesti pro celou populaci. V roce 1957 byly provedeny definitivní studie a v roce 1961 byla oficiálně zahájena výstavba nádrže El Peñol-Guatapé. V roce 1978 došlo k zavodnění. Nikomu nevadilo, že jeho obyvatelé z velké části odmítli, nebo že byly pořádány sociální demonstrace, aby se tak nestalo. Replika původní vesnice tak byla vybudovaná jinde a dnes se místo, pro svou malebnost, teší nevídanému zájmu turistů. Místo si zamiloval i slavný Pablo Escobar a nechal si tu vystavět miliónovou haciendu. Projedeme se ve člunu a budeme míjet nádherné přírodní scenérie, se čnícím se monolitem v pozadí a neunikne nám ani vypálená ,,Finca Manuela”, která kdysi patřila slavnému narkobaronovi Pablovi. Dnes už z jejího dávného lesku zbyla pouze zčernalá ruina. Procházka malebným městečkem Guatapé, kde nás uchvátí typická architektura ve stylu ,,paisa” s nádherně zdobenými sokly pastelovými barvami s přírodními motivy. Výstup na monolit PIEDRA DEL PEŇOL, ze kterého budeme mít přehradu jako na dlani. Nahoru vede 740 schodů! Cesta na letiště a přelet do SANTA MARTY. Transfer do přímořského letoviska EL RODADERO. Ubytování v hotelu Tamaca Beach 4* (2 noci, snídaně).

15.DEN EL RODADERO - PLAYA CRISTAL
Dnes nás čeká návštěva NP TAYRONA. Cesta busem do Neguanje, odkud vyplujeme ve člunu až na pláž ,,PLAYA CRISTAL” a jak už název sám napovídá, místo se pyšní křišťálovou vodou. Pláž Vás nadchne svou panenskou přírodou a průzračnou vodou vyzývající ke šnorchlování. Pod vodou natrefíte na spoustu druhů akvarijních rybiček a korálů. Relax a odpočinek. Odpolední návrat do El Rodadero.

16.DEN NP TAYRONA A TREK K MYSU SV. JANA (CABO SAN JUAN DEL GUÍA)
Tento den nás čeká překrásný zážitek v NP TAYRONA . Autobus nás přiveze ke vstupní bráně parku, kde podnikneme dvouhodinový trek k nejfotografovanějšímu místu parku ,,CABO SAN JUAN DEL GUÍA”, budeme míjet zátoku Arrecife, jednu z nejkrásnějších pláží ,,La Piscina”, kde je možno si zašnorchlovat, budeme procházet palmovým hájem, kde indiáni Kogui nabízejí čerstvou pomerančovou šťávu. Odpolední koupání a nocleh pod širým nebem v hamakách. Je to neuvěřitelný zážitek!

17.DEN CABO SAN JUAN DEL GUÍA - EL RODADERO - CARTAGENA DE ÍNDIAS
Zpáteční trek k autobusu, vyzvednutí zavazadel v El Rodaderu a cesta do CARTAGENA DE ÍNDIAS, města, jehož historické jádro bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, mající zhruba jeden milion obyvatel a nacházejícího se na dalekém severu země na pobřeží Karibského moře. Cartagena byla založena v roce 1533 Pedrem de Heredia na místě, kde kdysi stávala indiánská vesnice Calamari. Cartagena byla jedním z prvních měst Nového světa a díky své výhodné geografické poloze zaznamenala rychlý rozvoj a stala se nejdůležitějším španělským přístavem v Karibiku, po čemž toužili piráti, kteří město několikrát obléhali. Z mnoha obléhání stojí za zmínku, že Sir Francis Drake, který v roce 1586 vedl nejslavnější útok, zapálil město a držel ho jako rukojmí po více než sto dní. Po tomto strašlivém útoku Španělé, jakmile Cartagenu osvobodili, začali stavět velké opevnění „Las Murallas“ skládající se z více než 11 kilometrů kamenných hradeb.
Město si uchovává řadu památek důležité koloniální minulosti, všechny ve výborném stavu, které zde můžeme obdivovat. Večerní příjezd. Ubytování v hotelu Don Pedro de Heredia 3* (1 noc, snídaně).

18.DEN CARTAGENA DE ÍNDIAS - TRANSFER NA LETIŠTĚ
Dopoledne se vydáme na procházku historického jádra ,,Ciudad amurallada”, skutečného koloniálního klenotu , během které budeme obdivovat ulice, vznešené paláce, parky a další hlavní památky včetně katedrály a kostela Santo Domingo, považovaného za nejstarší ve městě. Projdeme náměstí ,,Plaza de Aduana”, zastavíme se u kostela ,,San Pedro de Claver”, budeme pokračovat ulicí, ve které se nachází starý inkviziční palác, půjdeme spletitými uličkami až k podloubí ,,Las Bóvedas”, které jsou typické malými obchůdky se suvenýry a řadou pestrobarevných černošek ,,Palenqueras” prodávající cukrovinky. Odpolední transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Colombia”.

bottom of page