top of page
LOGO.jpg
Francie.jpg

BARVY A CHUTĚ BRETANĚ

                                                     7. – 14.8.2023 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA !!!


 MORBIHANSKÝ ZÁLIV   VANNES   CARNAC   PONT AVEN  QUIMPER   LOCRONAN   CAMARET-SUR-MER   NP ARMORIQUE   GUIMILLIAU   SAINT-THORONNEC   PLOUMANACH  PORT CLOS    ILLE DE BRÉHAT  CAP FRÉHEL   DINAN    MONT- SAINT-MICHEL   BROCELIANDSKÝ LES   JOSELIN   LOCMARIAQUER

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Vydejte se s námi až do odlehlých koutů Francie, kde se snoubí středověk s megalitickou historií časů tak dávných, že je ani legendy nepamatují. Pojďte se toulat dlážděnými uličkami kamenných městeček s divokou historií, které zdobí hrázděné domky a záplava modrých hortenzií. Ochutnejte pravý bretaňský cider, voňavou pálenku calvados, slavné slané galettes, nebo čerstvé ústřice. Obdivujte s námi rozeklané vřesové útesy, nebo zelené ticho Merlinova lesa. Nechte ožít dávné mýty. Prostě POJEĎTE !!!

mont-saint-michel-2489345_1920.jpg
pointe-de-penhir-3830956_1920.jpg

CENA ZÁJEZDU : 36.590,-Kč
 

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 6.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha – Nantes – Praha

 • Letištní transfery

 • Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem nebo busem dle aktuálního počtu účastníků

 • 7 nocí v 3-4* hotelu hotelu se snídaní dle cestovního itineráře

 • Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

 • Vstupné na všechny památky dle cestovního itineráře

 • Ochutnávka cideru v Quimper

 • Výlet 5.den dle aktuálního počasí

 • Návštěva benediktského opatství Mont-Saint-Michel
   

Cena nezahrnuje:

 • Pojištění cestovních a léčebných výloh (na přání možno zajistit)

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

 • Ostatní aktivity mimo program
   

PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE I LETOVÉHO ŘÁDU

house-3286172_1920(1).jpg
Luxusní jachty plachtění

PODROBNÝ PROGRAM

1. DEN Odlet z Prahy do Nantes. Přejezd do SAIN NAZAIRE. Přivítání nad první sklenkou cideru. Nocleh Saint Nazaire.

 

2. DEN JEDNO Z NEJSTARŠÍCH MĚST BRETANĚ – VANNES. TAJUPLNÉ MENHIRY CARNACU. PONT AVEN, MĚSTEČKO PAULA GAUGUINA. ÚCHVATNÉ MANOIR DU STANG.

Po snídani přejezd do malebného přístavního městečka v MORBIHANSKÉM ZÁLIVU – VANNES. Místo je proslulé svými hrázděnými domy a tradičními pitoreskními uličkami s bretaňskými creperiemi, kde můžeme ochutnat jak palačinky, tak slané galettes a je jedním z nejstarších měst v Bretani. Procházka historickým centrem. Odtud přejedeme nad Divokým pobřežím do tajuplného megalitického CARNACU se 3000 menhiry, vztyčenými v kamenných řadách. Odpoledne se vypravíme na místo, kde žil a maloval PAUL GAUGUIN před svým odjezdem na Tahiti. Dnes umělecké městečko PONT AVEN stále přitahuje nejednoho malíře a hostí uměleckou školu. Nocleh v úchvatném sídle MANOIR DU STANG.

 

3. DEN LEGENDÁRNÍ MĚSTEČKO QUIMPER. HRÁZDĚNÉ DOMY V LOCRONAN. NOSTALGICKÉ CAMARET-SUR-MER

Po snídani procházka po legendami opředeném vévodském městečku QUIMPER na soutoku dvou řek, s hrázděnými domy a starobylou architekturou. Návštěva místní výrobny slavného cideru spojená s ochutnávkou. Po té krátký přejezd do malebné kamenné vesnice LOCRONAN, která se svou středověkou architekturou, dlážděnými uličkami, modrými okenicemi a záplavou hortensií může dělat reklamu na Bretaň. Do 17.století místní soukenické dílny zásobovaly plachtami většinu evropského královského námořnictva. Místo je natolik autentické, že je vyhledáváno filmaři kalibru Romana Polanského. Odpoledne se vydáme na západ, na výspu světa do místa, které učarovalo malíři Janu Zrzavému. Vesnice CAMARET-SUR-MER je nostalgické místo známé z jeho obrazů. nostalgická místa známá z jeho obrazů se můžeme podívat jeho očima. V případě hezkého počasí možnost koupání na okolních plážích. Nocleh v CROZON.
 

4. DEN DIVOKÁ PŘÍRODA NP ARMORIQUE. SPIRITUÁLNÍ DUCH FARNÍCH DVORů. MALEBNÉ   POBŘEŽÍ RůŽOVÉ ŽULY.

Po snídani se vydáme objevovat nespoutanou přírodou do NP ARMORIQUE. Procházka v přírodním terénu.  Obdivovat můžeme divoká vřesoviště, strmé skály i bouřlivé moře. Podle ranně křesťanských pověstí zde byla jedna z bran do pekla. Po té návštěva farních dvorců GUIMILLIAU nebo SAINT-THORONNEC. Někdejší středověké farní dvory jsou jedinečnými kamennými svědky bretaňského pozdního středověku a připomínají nám hluboké náboženské cítění Bretonců z období 15. až 18. století, které mělo blíže ke keltské tradici než k Římu. To vše tvoří nezapomenutelnou spirituální atmosféru.  Pokračovat budeme na sever k divokému a malebnému POBŘEŽÍ RůŽOVÉ ŽULY, kde nás čekají nádherné výhledy kolem PLOUMANACH. Na tomto místě prý dříve bydleli obři. Nocleh v oblasti Perros-Guirec.

 

5.DEN LODNÍ VÝLET NA NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTRůVEK BRETANĚ PORT CLOS NEBO POHÁDKOVÝ MYS CAP FRÉHEL

Program dle aktuálního počasí ve 2 variantách:

1)varianta po snídani v případě dobrého počasí možnost lodního výletu z PORT CLOS na jeden z nejatraktivnějších ostrůvků Bretaně, ILLE DE BRÉHAT. Ve skutečnosti to jsou 2 malé ostrovy propojené mostem, severní s ošlehanými loukami a jižní s palmami, eukalypty a mimózami i kvetoucími zahradami, plnými modrých akantů. Ráj bez aut, s místním trhem a mnoha druhy vodních ptáků.

2)varianta po snídani přejezd panoramatickou cestou na mys CAP FRÉHEL, jeden z nejkrásnějších mysů Bretaně s útesy 70m nad mořem. a stezkou kolem porostlou vřesovcem. Ornitologická rezervace se slavným majákem Vaubanova žáka. Po mysu vede stezka. Dále přejezd do DINAN, malebné městečko s hrázděnými domy, kavárnami a tradičními obchůdky. Nocleh v okolí Pontorson.

 

6.DEN MYSTERIÓZNÍ OPATSTVÍ MONT-SAINT-MICHEL. TAJEMNÝ MERLINůV LES.   

Po snídani návštěva mysteriózního benediktinského opatství MONT- SAINT-MICHEL, na 80-ti metrovém skalnatém výčnělku, uprostřed tekoucích písků, které už je na území Normandie a je považováno za středověký architektonický zázrak. Odpoledne přejedeme přímo do srdce mystické Bretaně, do legendárního BROCELIANDSKÉHO LESA, podle pověstí je to les kouzelníka Merlina. Nachází se něm Merlinova fontána i Pramen věčného mládí, kde můžeme nasát atmosféru artušovských příběhů rytířů kulatého stolu, vzpomenout na Morganu i Vivianne a nechat legendy ožít. Nocleh v Ploermel.

 

7.DEN STŘEDOVĚKÝCH KLENOT“, JOSELIN. FASCINUJÍCÍ MENHIRY V LOCMARIAQUER.

Po snídani přejezd do JOSELIN. Pitoreskní městečko s hradním komplexem rodu Rohanů. Místo plné středověkých klenotů, od baziliky po dlážděné uličky s květinami a barevnými hrázděnými domky. Posezení u bretonských specialit. Z civilizace se přesuneme na závěr do mlčení menhirů. Odpoledne strávíme na jihu v megalitické lokalitě LOCMARIAQUER s nejvyšším známým menhirem. Megality Locmariaquer jsou komplexem neolitických staveb. Zahrnují propracovaný hrobový průchod Er-Grah, dolmen známý jako Table des Marchand a „The Broken Menhir of Er Grah“, největší známý jediný kamenný blok, který byl transportován a postaven neolitickými lidmi. Nocleh poblíž letiště v Nantes.

 

8.DEN transfer na letiště v Nantes. Odlet do Prahy.

bottom of page