top of page
LOGO.jpg

LAOS POHÁDKA DRAČÍ ZEMĚ
8.-19.3.2024 /3.-14.12.2024
„Laos není místo, je to stav mysli.“

LUANG PRABAG PAK OU BAN XANG HAI KUANG SI WAT MAI SUWANNAPHUMAHAM
WAT XIEG THONG WAT VISOUN NONG KHIAW 100 WATERFALLS LIVING LAND
FARM.

map-laos.png


CENA ZÁJEZDU 68.950-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:
• Letenku Praha/Vídeň/Mnichov do Luang Prabang a zpět
do 22.000,-
• Soukromé transfery klimatizovaným minibusem dle itineráře
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu od 6 osob
• Zkušené místní průvodce
• Ubytování v 3*-4* hotelích se snídaní na velmi atraktivních místech
• 1x ubytování u vesničanů
• Vstupné na všechny uvedené památky
• Výlet s obědem 3.den -Bang Xang Hai, Pak Ou, Kuang Si
• Trek s místním průvodcem a obědem 100 Waterfalls
• Návštěva rýžové farmy Living Land farm s obědem
• Plavba po Mekongu, objevování vesnických kmenů a řemesel (2dny)
• Cooking class
• Příprava dokumentů souvisejících s cestováním a případnou Covidovou agendou .
Cena nezahrnuje:
• Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
• Nápoje a strava mimo program zájezdu
• Poplatek za vízum

Laos je poeticky známý jako „Země milionu slonů“ a je jednou z nejkouzelnějších zemí jihovýchodní Asie. Ze severních kopců bájného Luang Prabang můžeme objevovat rozmanité místní kultury a dramatickou krajinu, která utvářela tuto fascinující zemi po staletí. Plujte s námi v kouzelných vodách Mekongu. Vydejte se na ikonický trek 100 vodopádů.  Prožijte nezapomenutelné zážitky, na které budete vzpomínat celý život.

3 DENNÍ PLAVBA PO MEKONGU NA JIH

luang-prabang-2561536__340.webp

PODROBNÝ PLÁN VÝPRAVY

1.DEN 8.3.2024 ODLET DO LUANG PRABANG

2.DEN 9.3.2024 PŘÍLET DO BÁJNÉHO MĚSTA LUANG PRABANGPřílet do LUANG PRABANG. Přivítání na letišti a transfer do hotelu. Odpočinek. Volný zbytekdne můžete využít k procházkám po městě nebo objevování okolních restaurací. Večer společnésetkání v baru UTOPIA autentickém podniku s výhledem na Mekong. Ubytování LuangPrabang.

3.DEN 10.3.2024 PLAVBA KOUZELNÝMI VODAMI MEKONGU. ŘEMESLNÁ VESNIČKA BAN XANG HAI. UCTÍVANÁ JESKYNĚ PAK OU. POHÁDKOVÝ VODOPÁD KUANG SI.
Po snídani se pomalým člunem proti proudu vydáme na plavbu po Mekongu. Po cestě uvidíme místní rybáře a uslyšíme smích dětí šplouchajících se ve vodě. Pro mnohé hraje Mekong nedílnou roli v každodenním životě a představuje jediný způsob dopravy a obchodu. Zastavíme se v BAN XANG HAI, vesnice je známá výrobou rýžové whisky a ručně tkaných látek i šperků. Poté naše plavba pokračuje do PAK OU. Jeskyně byly uctívány v celém Laosu jako sídlo duchů a bohů již
od 8.století. Od 16.stol. se právě sem jezdila modlit královská rodina a darem přinášela sošky Buddhy. Dnes je jich tu více jak 2500. Přímo z řeky vystoupáme po strmém schodišti do nitra hory. Poobědváme ve sloním táboře v restauraci s výhledem na řeku Mekong obklopenou tropickými pralesy. Při troše štěstí uvidíme slony volně se toulat kolem řeky. Odpoledne se vydáme k vodopádům KUANG SI. U kaskádovitých vodopádů ukrytých hluboko v džungli si odpočineme a ti odvážnější se mohou vykoupat v chladné vodě průzračných jezírek. Dobrodružné povahy mohou vyjít až na vrchol vodopádů po strmé cestě, kde čekají pohádkové výhledy. Na zpáteční cestě se zastavíme u tajemného chrámu s výhledem na řeku Mekong. Za večerního zpěvu mnichů tu počkáme na západ slunce. Pozdě večer návrat do Luang Prabang.

4.DEN 11.3.2024 ALMUŽNY MNICHůM, FASCINUJÍCÍ TRH V LUANG PRABANG. NEJKRÁSNĚJŠÍ CHRÁMY MĚSTA A KRÁLOVSKÝ PALÁC.
Tentokrát se probudíme před úsvitem a uvidíme dlouhé řady mnichů v oranžových rouchách, kteří opouštějí své pagody, aby dostali darem jídlo od obyvatel LUANG PRABANG. Fantastický zážitek je pro mnohé vrchol návštěvy tohoto ikonického města. Poté navštívíte rušný RANNÍ TRH. Je to fascinující podívaná s neopakovatelnou atmosférou. Uvidíme tu rozmanitou nabídku koření, zeleniny spousty dalších věcí, jako jsou například žáby, řasy, bůvolí kůže, místní čaje a
výrobky horských kmenů. Z rušného tržiště vstoupíme do poklidného klidu jednoho z nejkrásnějších klášterů města WAT MAI SUWANNAPHUMAHAM. Pokračovat budeme prohlídkou KRÁLOVA PALÁCE, kde objevíme historii i současný život Luang Prabang. Odtud zamíříme ke starobylému chrámu WAT XIEG THONG. Chrám je nejvýznamnějším a nejuznávanějším klášterem Luang Prabang. Po obědě můžeme navštívit centrum UXO, které dokumentuje zkázu, kterou Laos utrpěl během druhé indočínské války. Nebo si prohlédneme místní řemesla v OCK POP TOK, který hostům přibližuje fascinující svět tradičních laoských řemesel. Nakonec prozkoumáme chrám WAT VISOUN ze 16. století. Chrám je známý svou obrovskou stúpou a sbírkou starých pozlacených Buddhů. Ubytování Luang Prabang.

5.DEN 12.3.2024 PŘEJEZD DO VÁPENCOVÝCH HOR NONG KHIAW. OBJEVOVÁNÍ TRADIČNÍ LAOSKÉ KUCHYNĚ
Po snídani se vydáme na dlouho a dobrodružnou cestu do NONG KHIAW. V minulosti turisticky opomíjené místo je považováno za skutečný klenot v severním Laosu. Nádherné vápencové hory a okolní džungle doslova vybízí k trekům po stále ještě nedotčené krajině a k návštěvě okolních vesnic. Po delším přejezdu relax v hotelu před náročnějším výšlapem.
Odpoledne můžeme využít k objevování restaurací, které jsou vyhlášené stále ještě tradičními pokrmy. Nebo si pročistit tělo a zmírnit únavu před cestou ve známé bylinkové páře. Laos jevyhlášený právě svými masážemi a bylinkovými procedurami. Ubytování Nong Khiaw.

6.DEN 13.3.2024 IKONICKÝ TREK 100 VODOPÁDů. PLAVBA PO ŘECE NAM OU.KASKÁDY 100 VODOPÁDů. ŽIVOT VENKOVSKÝCH KMENů.
Po snídani nás čeká skutečné dobrodružství. Vydáme se na ikonický trek 100 WATERFALLS. Den začneme projížďkou lodí po řece NAM OU do malé vesničky, kde poznáme způsob života podél této řeky. Poté se vydáme přes malé potůčky a rýžová políčka až k úpatí sta kaskádových vodopádů. Následujících pár hodin uvidíte jen vodu a džungli a uslyšíte zvuk průzračných vodopádů, které lákají k osvěžení. Náš průvodce nás provede kaskádami a uprostřed toho všeho připraví oběd. Odpoledne se vydáme po malé vesnické stezce z vrcholu vodopádů zpět dolů do údolí. Naskytnou se nám kouzelné výhledy na krajinu údolí Nam Ou. Po návratu do vesnice budeme mít čas na pozorování zdejšího každodenního života. Zpět se vrátíme malou lodí do NONG KHIAW. Ubytování Nong Khiaw.

7.DEN 14.3.2024 PŘEJEZD DO LUANG PRABANG. STAROBYLÉ RÝŽOVÉ TERASYLIVING LAND FARM.
Po snídani přejezd zpět do Luang Prabang. Okolo oběda návštěva rýžové farmy LIVING LANDFARM. Farma se nachází v idylickém venkovském prostředí obklopeném horami uprostřed starobylých rýžových teras. Právě tady poobědváme společně s farmáři, zažijeme skutečný život pěstitele rýže a vyzkoušíme si některé z činností. Prohlédneme si rýžové terasy, rýžový domek,vyzkoušíme si orat s bůvoly a dozvíme se krok po kroku vše o pěstování rýže. Autentičtěji už tonejde. Pozdě odpoledne návrat do Luang Prabang, ubytování.

8.DEN 15.3.2024 PLAVBA PO MEKONGU. VESNIČANÉ KMENE KHMU.
Po snídani se vydáme na poslední plavbu po Mekongu. V docích nás přivítá náš místní průvodce a poplujeme tradiční pomalou lodí v krásné kulise řeky a okolní přírody i vesnic, kde místní lidé žijí svými tradicemi po mnoho generací. Vydáme se do vesničky BAN DAN. Odtud půjdeme na ranní trek. Náš průvodce nás povede džunglí až na vrchol jedné z hor, odkud jsou nádherné výhledy na krajinu. (trek cca 1,5hod). Na oběd se vrátíme do vesnice a dáme si společněs místními typický laoský pokrm. Odpoledne strávíme ve společnosti vesničanů kmene KHMU a dozvíme se něco i o jejich kultuře. Můžeme si hrát s místními dětmi, pomoct v kuchyni, vydat se s muži rybařit nebo jen tak odpočívat. K večeři usedneme s místními rodinami. Tam také budemespát.

9.DEN 16.3.2024 BAN XANG KHONG, PAPÍROVÁ VESNICE
Probudíme se do poklidného rána a vychutnáme si venkovskou snídani. Rozloučíme se s hostiteli a vydáme se na další plavbu. Na cestě zpět se zastavíme ve vesnici BAN XANG KHONG. Místo známé také jako „Paper Village“ je proslulé svými řemeslnými výrobky. Celá vesnice je doslova posetá tkalcovskými stavy a pletenými košíky. Vyrábí se tu lehký, ručně dělaný papír. Ženy tu barví laoskou bavlnu a hedvábí. Odpoledne krátká plavba zpět do Luang Prabang a volný program.

10.DEN 17.3.2024 CHUTĚ A VůNĚ LAOSU VE VESNICI BAN NASANG. RITUÁL POŽEHNÁNÍ BACI.
Po snídani odpočinek a volný program. Čas můžete využít ještě k návštěvě trhu nebo některé z dalších místních památek, popřípadě si zajít na tradiční laoskou masáž před odletem. Odpoledne se vydáme na naší poslední cestu do vesnice BAN NASANG, tentokrát objevovat chutě laoské kuchyně. S místní rodinou navštívíme trh a nakoupíme potřebné suroviny. V jedné z domácnostní si pod vedením paní domu připravíme typicky Hmongskou večeři. A co si uvaříme, to si také sníme. Dozvíme se o způsobu života HMOGů a na rozloučenou s toutokrásnou zemí nás paní domu provede rituálem BACI. Večer návrat do Luang Prabang

11.DEN 18.3.2024 ODLET Z LUANG PRABANG
Po snídani je čas se rozloučit, ale jen pomyslete na všechny ty nádherné příběhy, které si odnesete
domů! Možnost domluvit transfer na letiště dle Vaší letenky. (není v ceně zájezdu).

12.DEN 19.3.2024 PŘÍLET DO PRAHY   Změna programu vyhrazena. 

Průvodcem po Laosu je Peter Korbuly. Žije a pracuje v Japonsku více jak 20 let. Zná dokonale kulturu i tradice Asie a má bohaté zkušenosti s náročnou klientelou, jako je Michelle Obama, Ivan Gasparovič, Matt Cameron, Aviril Lavigne a další.

bottom of page