top of page
794dc937-6bf3-4f5b-9225-b4be8b8d0fa5.JPG
LOGO.jpg


ZTRACENÉ KLENOTY DÁVNÉHO SIAMU
OSLAVA NOVÉHO ROKU V BANGKOKU
28.12.2023- 8.1.2024

BANGKOK   CHINA TOWN   CHAO PHRAYA   AYUTTHAYA   DAMNOEN SADUAK   CHIANG MAI   PHI PHI

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

CENA ZÁJEZDU 68.950-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Víděň /Praha (dle aktuálního letového řádu) - Bangkok, Phuket- Bangkok- Vídeň/Praha

 • Vnitrostátní letenka z Bangkoku do Čiang Mai

 • Vnitrostátní letenka z Čiang Mai na Phuket

 • Trajekt na ostrov Phi Phi

 • Letištní transfery

 • Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem

 • Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

 • Ubytování v hotelích 3-4* dle programu na velmi atraktivních místech se snídaní

 • Večerní plavbu Bangkokem s občerstvením

 • Návštěvu historického komplexu Ayutthaya

 • Půldenní výlet na plovoucí trh Damnoen Saduak

 • Oslavy Nového roku v Bangkoku

 • Škola vaření v Chiang Mai

 • Půldenní výlet do centra pro ochranu slonů v horské džungli

 • Život buddhostických mnichů v tunelovém chrámu Wat Umong

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh

 • Nápoje a strava mimo program zájezdu

 • Fakultativní výlety na Phi Phi

DSC01699.JPG

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN  28.12.2023 ODLET Z VÍDNĚ/PRAHY DO BANGKOKU

2.DEN29.12.2023 PŘÍLET DO BANGKOKU, NEJKRÁSNĚJŚÍ MÍSTA MĚSTA HŘÍCHU A PLAVBA NOČNÍM BANGKOKEM PO ŘECE CHAO PHRAYA
Návštěva GRAND PALACE, královský palác je jedním z nejkrásnějších památek Bangkoku, dědí se z generace na generaci a dodnes tu má sídlo královská rodina. Prohlídka chrámu WAT TRAIMIT. 5500 kilogramů těžkou sochu Buddhy z ryzího zlata denně navštěvuje mnoho poutníků. Odpoledne ubytování v hotelu a odpočinek. Večer romantická PLAVBA NOČNÍM BANGKOKEM PO ŘECE CHAO PHRAYA. Ubytování v centru Bangkoku.
 
3.DEN 30.12.2023 PRASTARÉ MĚSTO AYUTTHAYA A TAJEMNÁ ČÍNSKÁ ČTVRŤ
Po snídani přejezd do starověkých ruin komplexu AYUTTHAYA, jedinečný komplex byl centrem Buddhismu a významným hlavním městem stejnojmenného království. Pozdě odpoledne příjezd zpět do Bangkoku. Prohlídka chrámu WAT PHO. Chrám je nejen nejstarším chrámem ve městě, ale nacházela se tu i první lékárna a první thajská univerzita Večer budeme objevovat tajemství ČÍNSKÉ ČTVRTI. Prožijeme rušnou noc plnou barevných zážitků a gurmánských potěšení. Ubytování v centru Bangkoku.

4.DEN 31.12.2023 FLOATING MARKET DAMNOEN SADUAK A VELKOLEPÉ OSLAVY NOVÉHO ROKU V BANGKOKU.
Po snídani se vydáme do provincie Ratchaburi, kde nastoupíme na tradiční loďky a vydáme se po kanálu DAMNOEN SADUAK objevovat jedinečnou atmosféru plovoucího trhu. Kanál byl vyhlouben za vlády krále Mongkuta před více jak 150ti lety. FLOATING MARKET poskytuje jedinečný způsob nákupu autentického thajského občerstvení i zdejších řemeslných výrobků. Odpoledne návrat do Bangkoku a odpočinek před oslavami Nového roku. V podvečer se sejdeme na terase jedné z restaurací ve čtvrti CENTRAL WORLD PLAZA a budeme mít jedinečnou možnost z výšky sledovat velkolepé představení jednoho z nejkrásnějších ohňostrojů světa a přivítat společně Nový rok. Bangkok patří mezi deset nejkrásnějších destinací právě pro oslavy Nového roku (nápoje a občerstvení nejsou v ceně zájezdu). Návrat do hotelu v centru Bangkoku dle vlastního uvážení 😊.

5.DEN 1.1.2023 STARODÁVNÉ MĚSTO CHIANG MAI. MÍSTNÍ TRH A TRADIČNÍ ŠKOLA THAJSKÉ KUCHYNĚ
Po pozdní snídani přelet vnitrostátní linkou do CHIANG MAI. Pohádkové místo sousedí s hranicí Myanmaru a je unikátní nejen čajovými plantážemi a nespoutanou přírodou. Původním životem tu stále ještě žijí starodávné etnické skupiny. Chiang Mai je centrem kultury Lanna od svého založení ve 13. století. Město také jasně představuje dokonalou směs modernosti a starého kouzla. Odpoledne navštívíme MÍSTNÍ TRH a nakoupíme typické lokální ingredience právě pro tuto oblast. V místní ŠKOLE VAŘENÍ se naučíme, jak připravit pravé thajské speciality. Čekají nás recepty plné koření, bylinek, vůně a čerstvých ingrediencí. A co si uvaříme, to si také sníme. Večer ubytování v centru Chiang Mai.

6.DEN 2.1.2023 NEZAPOMENUTELNÝ DEN V ZÁCHRANNÉ STANICI UKRYTÉ V HORSKÉ DŽUNGLI
Po snídani se vydáme do ZÁCHRANNÉHO A REHABILITAČNÍHO CENTRA PRO SLONY. Centrum se nachází v přírodním parku, vysoko v horách a má jedny z nejúžasnějších scenérií v zemi. Díky dobrovolníkům je útočištěm nejen pro slony, ale i pro širokou škálu zachráněných zvířat. V tomto centru sloni nepracují, ani se na nich nejezdí. Projdeme se džunglí ve společnosti zachráněných slonů, seznámíme se s jejich osudy a naučíme se s nimi volně komunikovat a hrát si v přírodním prostředí včetně nedaleké řeky. Pozdě odpoledne návrat do hotelu v Chiang Mai.


 
7.DEN 3.1.2023 ČIANG MAI, SKUTEČNÝ ŽIVOT BUDDHISTICKÝCH MNICHů V TUNELOVÉM CHRÁMU WAT UMONG A OBŘAD POŽEHNÁNÍ
Po snídani návštěva WAT CHEDI LUANG, jeden z nejvýznamnějších chrámů v Chiang Mai se nachází ve starobylé čtvri a pochází ze 14.stol. Vyšplháme po schodech NAGA do chrámu WAT PHRA THAT DOI SUTHEP do nadmořské výšky 1073 metrů a užijeme si nádherné výhledy na okolní krajinu. Přejezd do fascinujícího tunelového chrámu WAT UMONG,. Jedinečný chrám vystavěný ve 13.století v džungli je systémem tunelů a zahrad, kde dodnes žijí buddhističtí mniši tradičním způsobem života a slouží jako meditační centrum.  Ubytování Čiang Mai.


8.-11.DEN 4.-7.1.2023 ODLET NA PHUKET A PLAVBA TRAJEKTEM NA OSTROV PHI PHI
Odlet z Chiag Mai na Phuket. Plavba trajektem na ostrov Phi Phi. Odpočinek a volný program s možností využití mnoha fakultativních výletů. Ubytování v klidném resortu 4* se snídaní.

12.DEN 8.1.2023 Odlet do Vídně/Prahy přes Bangkok.

Program se může měnit dle aktuální situace.

DSC00986.JPG
DSC00974.JPG
DSC01719.JPG
bottom of page