top of page
bali.png
LOGO.jpg

BALI OSTROV BOHů A DÉMONů PRO NÁROČNÉ CESTOVATELE

  11.-22.4.2024


SIDEMEN   AGUNG   TEGALLALANG RICE TERACE   TIRTA TEMPLE   LEMPUYANG   AMED   UBUD   TANAH LOT   ULUWATU   GOA GAJAH   MASON ELEPHANT PARK   NUSA PENIDA

CENA ZÁJEZDU 66.950,-Kč
Cena zahrnuje :
zpáteční letenku včetně storno pojištění do výše 22.000,-Kč, soukromé transfery klimatizovaným minibusem, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu již při 6 osobách, ubytování ve 3 a 4* hotelích na velmi atraktivních místech se snídaní, zážitkové ubytování v Mason Elephant Park, tradiční ohňový rituál se strážkyní Agungu, pohádkové taneční představení Kecak, cooking class, zpáteční lodní transfer na Nusa Penidu.
Nezahrnuje : cenu letenky nad plánovaný rámec, cestovní pojištění, ostatní stravování, Vstupné na památky cca 60 USD, fakultativní výlety a individuální program v Mason Elephant Park. Změna programu vyhrazena.

RETREAT POBYT NA MYSTICKÉM MÍSTĚ PŘÍMO POD HOROU AGUNG

KRÁLOVSKÉ MĚSTO UBUD, POHÁDKOVÉ TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ KECAK, MONKEY FOREST

NEJKRÁSNĚJŠÍ CHRÁMY, NEJSLAVNĚJŠÍ BUDDHISTICKÁ MÍSTA A OHŇOVÝ RITUÁL

ČAROKRÁSNÉ ÚTESY A PLÁŽE NA MAGICKÉM OSTROVĚ NUSA PENIDA

DSC00993.JPG

PODROBNÝ PROGRAM
1.DEN odlet z Prahy
2.DEN přílet do DENPASAR, přejezd na balijský venkov do SIDEMENU. Relax ve vyjímečném,  rodinném retreat centru přímo pod horou AGUNG. Resort původně sloužil jako prázdninové sídlo královské rodiny. Nádherné vily v balijském stylu jsou obklopeny kouzelnou přírodou a rýžovými políčky. Možnost ranní jógy a ajurvédských masáží. Ubytování v retreat centru, Sidemen.
3.DEN ranní procházka nejkrásnějšími rýžovými terasami TEGALLALANG RICE TERACE. Návštěva chrámu TIRTA TEMPLE. Jednoho z nejdůležitějších buddhistických míst, kde se konají obřady vodní očisty. Svůj očistný obřad si užijeme na utajeném místě v džungli, které znají jen balijci. Odpoledne návštěva MÍSTNÍ ŠKOLY, kde se seznámíte s balijskými tradicemi. Ubytování v Sidemenu.
4.DEN dopoledne návštěva dračího chrámu LEMPUYANG a rybářské oblasti AMED. Pozdní odpoledne relax v retreat centru. Večer OHŇOVÝ RITUÁL s místní paní domu, která stráží po dlouhá léta sopku AGUNG. Večeře v tradičním balijském stylu na rozloučenou. Ubytování Sidemen.
5.DEN přejezd do uměleckého a kulturního centra, sídla královské rodiny, města UBUD. Město je centrem vyhlášených umělců a řezbářů. Volný program s možností nákupů. Navštívit můžeme tradiční balijské trhy. Zacvičit si jógu v některém z vyhlášených center s mistry z Rišikéše, nebo poznat některou z místních vyhlášených restaurací a vychutnat si zdejší kulinářské umění. Večer navštívíme pohádkový tanec KECAK a FIRE TRANCE v chrámu královského paláce. Ubytování v Ubud.
6.DEN dopoledne návštěva opičí džungle MONKEY FOREST a prohlídka některé z vyhlášených řezbářských dílen. Odpoledne návštěva populárního mořského chrámu TANAH LOT, západ slunce v jednom z nejposvátnějších chrámů ULUWATU. Chrám byl postaven v 10.stol. na 70 metrových útesech nad oceánem. Ubytování Ubud.
7.DEN ranní návštěva balijského trhu, kde si nakoupíme suroviny na náš oběd. COOKING CLASS. Tradiční oběd si uvaříme pod vedením balijských žen. Naučíme se připravit kokosové mléko a přivezeme si domů několik receptů báječné balijské kuchyně. Odpoledne volný program. Relax u bazénu. Ubytování v Ubud.
8.DEN návštěva tajemné sloní jeskyně uprostřed rýžových polí GOA GAJAH. Přejezd do parku na ochranu sumaterských slonů MASON ELEPHANT PARK, kde si celý den budeme užívat přítomnosti slonů a naučíme se s nimi komunikovat. Možnost využítí několika programů v centru. Ubytování v luxusních suitách přímo v centru parku s možností pozorování slonů.
9.-11.DEN přejezd na magický ostrov NUSA PENIDA. Obdivovat můžete skalnaté útesy, pohádkové zátoky, bělostné pláže i tyrkysové moře. Zážitkové ubytování v tradičních bambusových suitách. Možnost fakultativních výletů a potápění.
12. DEN přejezd do Denpasar. Odlet do Prahy.

PRůVODCEM PO BALI JE
MÁJA BÍLÁ.

Léta plní netradiční sny a přání cestovatelům převážně po celé Indonésii, Srí Lance a Provence.  Zmíněné destinace jsou její srdeční záležitostí.

bottom of page