top of page
Francie.jpg
LOGO.jpg

LEVANDULOVÁ PROVENCE
22.-27.6.2024

CUCURON   DONJON   LES AGNELS   SAIGNON   APT   MINES DE BROUX   L´OCCITANNE v MANOSQUE   GRAMBOIS   ANSOUIS   RUSTREL   SAULT  ROUSSILLON    PONT DE JULIAN   SENTIER DES OCHRES   GOULT   CHATEAU LA CANORQUE   CARRIÉRES DES LUMIÉRES   LES BAUX PROVENCE

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Pojeďte s námi nasát  letní kouzlo Provence. Kraj pod vápencovým masívem majestátního Luberonu v sobě ukrývá jak ospalé tradiční vesničky, tak kamenná starobylá městečka, do kterých zavítáme ve dnech farmářských trhů s jedinečnou atmosférou rozšafného jihu. V tuto dobu už kvete levandule a navštívíme tedy i  levandulové farmy a slavnou kosmetickou výrobnu Occitanne. Projdeme se bizarní krajinou okrových skalních útvarů a ponoříme do tichého světa pozemních štol i úžasné projekce uměleckých děl ve vápencových lomech. Provencálská mozaika  v této variantě má co nabídnout. A se sklenkou rosé nebo pastisu už po snídani si můžeme připadat jako místní.  

Obrázek7.jpg
Obrázek15.jpg

CENA ZÁJEZDU: 26.450,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha-Marseille

 • Letištní transfery

 • Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným soukromým minibusem

 • Zkušeného, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

 • Ubytování 5 nocí v Chambres de Charlotte se snídaní

 •  Přípitek na uvítanou

 •  Návštěva levandulové farmy Les Agnes

 • Prohlídka okrových lomů Mines de Bruoux

 •  Vstupenka na multimediální show Carriéres des Lumiéres

 • Prohlídka kosmetické firmy L´Occitanne

 • Prohlídka rodinných levandulových farem v Saultu

 • Prohlídka rodinného vinařství s degustací v Chateau la Canorque

 • Cena nezahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Odbavené zavazadlo mimo limit

 • Nápoje a strava mimo program zájezdu

 • PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE I LETOVÉHO                                                              

DSC03256.JPG

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.  DEN PREJZOVÉ STŘECHY VESNIČKY CUCURON. PŘÍPITEK NA UVÍTANOU S PANEM DOMÁCÍM.
Odlet z Prahy. Příjezd na letiště Marseille. Soukromý transfer klimatizovaným minivanem do ubytování v CUCURONU. Uvítací přípitek s panem domácím, večerní procházka k věži DONJON, z které jsou krásné výhledy na prejzové střechy a kostely. Seznámení se středověkým městečkem známým z filmu Husar na Střeše nebo Dobrý ročník. Právě tady budeme v CHAMBRES DE CHARLOTTE, historickém domě z 18.století, ubytovaní 5 nocí.
 

2. DEN VOŇAVÁ LEVANDULOVÁ FARMA LES AGNELS. STŘEDOVĚKÉ ORLÍ HÍZDO SAIGNON. APT, SLAVÉ MĚSTO ŘÍMSKÝCH DOB. OKROVÝ LOM MINES DE BROUX.
Po typicky provensálské snídani přejezd panoramatickou cestou pohoří LUBERONU na soukromou farmu LES AGNELS. Levandulová destilerie je ukrytá přímo v horách nad APTEM. Komentovaná prohlídka s možností zakoupit si nejen levandulové, ale i další lokální produkty. Krátký přesun do jedné z nejkrásnějších „villages perchés“- horských vesnic typu orlí hnízdo, SAIGNON. Procházka s výstupem na ruiny pevnosti, pohádkové výhledy na celý Luberon.  Poté přejezd do městečka APT.  Město s hlubokou historií sahající až do římských dob je plné malebných kavárniček, obchůdků a restaurací s lokální kuchyní. Možnost oběda v některé typické provensálské restauraci. Odpoledne krátký přesun k okrovým masívům MINES DE BRUOUX, podzemní štoly s 2000 let starou historií a s komentovanou prohlídkou tlumočenou do češtiny. Návrat do Cucuronu v pozdních odpoledních hodinách. Možnost večeře v některé z typických provensálských hospůdek pod platany, kolem malebného čtverhranného rybníčku, známého z filmu Dobrý ročník.

3. DEN SMYSLNÁ VůNĚ L´OCCITANNE. OSPALÁ VESNIČKA GRAMBOIS. STŘEDOVĚKÉ ANSOUIS.
Po snídani se vydáme navštívit slavnou kosmetickou firmu L´OCCITANNE v MANOSQUE. Komentovaná prohlídka výrobního procesu, bylinková zahrada i samotný butik s možností výhodných nákupů této známé jihofrancouzské kosmetiky jsou samy o sobě zážitkem. Pokračovat budeme do další z vesnic „villages perchés“- kamenné ospalé GRAMBOIS s templářskou uličkou, které zaujalo filmaře při natáčení filmu „Tatínkova sláva.“ V duchu starých časů se přesuneme do nedalekého středověkého ANSOUIS, s působivým hradem a hlavně kostelem SV.MARTINA ze 17.století, který má nezapomenutelnou atmosféru. V podvečer návrat do Cucuronu.

4. DEN NEJKRÁSNĚJŠÍ LEVANDULOVÁ POLÍČKA PROVENCE. KŘIVOLAKÉ ULIČKY SAULTU.
Po snídani prožijeme skutečně levandulový den. Vydáme se cestu na sever do kopců s nejkrásnějšími levandulovými políčky v Provence. Nejprve se zastavíme v RUSTREL, městečku, které toto dopoledne oživuje řemeslný a umělecký trh. Poté už vyjedeme do hor, panoramatickou cestou plnou polí a vinic do městečka SAULT, které je považováno za srdce provensálské levandule. Prohlédneme si jeho malebné, křivolaké uličky a na blízkých levandulových farmách nasajeme neopakovatelnou atmosféru provensálského venkova, plnou fialové vůně. Od místních farmářů se dozvíme mnohé o pěstování, výrobcích a jejich použití z různých kultivarů levandule. A možná si odsud odvezeme nejeden voňavý poklad. V podvečer návrat do Cucuronu.

5. DEN MALÍŘSKÉ MĚSTEČKO ROUSSILLON. VŠECHNY BARVY SENTIER DES OCHRES. VĚTRNÝ MLÝN V GOULT. VYHLÁŠENÉ CHATEAU LA CANORQUE.
Po snídani se cestou k okrovému malířskému ROUSSILLONU zastavíme u starobylého římského obloukového mostu PONT DE JULIAN.  V Roussillonu si kromě křivolakých kamenných uliček s domy v pastelových barvách, plných kavárniček a obchůdků s lokálními produkty od levandule po lanýžové soli,  projdeme oranžové údolí SENTIER DES OCHRES. Bizarní skalní útvary hrají paletou barev od žluté po temně nachovou a pigmenty zde těžili už Římané. Umělecky laděné duše zde mohou zakoupit toto barvivo v původní podobě. Poté krátký přejezd do kamenné vesnice GOULT, kde si vychutnáme úžasné výhledy do luberonského údolí z jiné perspektivy přímo od stavby starého větrného mlýna. Odpoledne prožijeme trochu romantiky z filmu Dobrý ročník. Prohlédneme si rodinné vinařství CHATEAU LA CANORQUE s vyhlášenou značkou Coin perdu a malebným zámečkem LA SIROQUE i přilehlé zahrady s vinicemi. V podvečer návrat do Cucuronu.

6.DEN ROZLOUČENÍ SE STAROUSEDLÍKY CUCURONU. FANTASTICKÁ MULTIMEDIÁLNÍ SHOW CARRIÉRES DES LUMIÉRES. MĚSTEČKO TRUBADÚRů A LÁSKY, LES BAUX PROVENCE.
S Cucuronem se rozloučíme dopoledne na tradičních řemeslných a potravinových trzích pod platany. Užijeme živou atmosféru spolu s místními starousedlíky. Čas můžeme využít k ochutnávkám, nákupům nebo si dát poslední skleničku Rosé u rybníčku. Kolem poledne přejedeme k vápencovým lomům CARRIÉRES DES LUMIÉRES. Fantastická multimediální show ukrytá v hloubi lomů. Představení plné emocí bude třešničkou na dortu naší cesty. Procházejte se obrazy holandských mistrů v příběhu s názvem “OD VERMEERA PO VAN GOGHA.“ Naše provensálské putování zakončíme procházkou po nedaleké LES BAUX PROVENCE. Místo s pohnutou historií bylo vyhlášeným dvorem lásky a trubadúrů již ve středověku. Po prohlídce přesun na letiště Marseille a v pozdních večerních hodinách odlet do Prahy.
 

bottom of page