top of page
DSC02071.JPG
LOGO.jpg

 

JAPONSKO, TAJEMSTVÍ DÁLNÉHO VÝCHODU REIKI

                                        29.8.-9.9.2024

MEDITACE A REIKI, BUDDHISTICKÉ KLÁŠTERY, ZENOVÉ ZAHRADY, GEJŠI A SAMURAJOVÉ, DECHBEROUCÍ PŘÍRODA


TAJEMÉ

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

REIKI A MEDITACE S LEKTOREM PETREM CHMELÍKEM

Petr Chmelík se Reiki věnuje od roku 1995, kdy absolvoval kurzy Reiki v International Association of Reiki pod vedením mistra Reiki ThDr. Mari Hall z Texasu. Od roku 2000 pořádá kurzy Reiki všech stupňů a v roce 2005 založil Centrum aplikované Reiki. U zkušeného mistra Reiki Dave King z Kanady absolvoval kurz Reiki ve stylu Tradiční japonské Reiki. Absolvoval vzdělání v komunitně skupinové psychoterapie v psychodynamickém směru v letech 2006 – 2012. Kurzy Reiki, které pořádá jsou srozumitelné a přínosné nejen pro humanitně založené účastníky, ale i pro technicky zaměřené zájemce. https://reiki.cz

CENA ZÁJEZDU: 93.950,-Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 13.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha/Vídeň -Osaka, Tokyo -Praha/Vídeň včetně všech tax, dle aktuálního letového řádu do částky 22.000,-Kč

 • JR pass na všechny shinkanzeny a rychlovlaky

 • Ostatní dopravu v průběhu celého zájezdu

 • Ubytování se snídaní v 3-4* hotelích na velmi atraktivních místech

 • Vstupné na všechny památky i aktivity včetně Zlatého pavilonu

 • Prohlídka čajové plantáže spojené s ochutnávkou čaje

 • Pobyt v klášteře EIHEJI s programem a buddhistickou večeří

 • Zážitkové ubytování v rijokanu s lázněmi onsen a tradiční servírovanou japonskou večeří

 • Reiki lekce v jednom z tradičních Tokyjských reiki center pod vedením zkušeného reiki mastera

 • Reiki lekce s lektorem Petrem Chmelíkem

 • Česky hovořícího průvodce po celou dobu výpravy

 

Cena nezahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

Průvodcem po Japonsku je Peter Korbuly. Pracuje a žije v Japonsku více jak 20 let a je jedním z nejzkušenějších průvodců v zemi. Zná dokonale kulturu i tradice a má bohaté zkušenosti s náročnou klientelou, jako je Michelle Obama, Ivan Gasparovič, Matt Cameron, Aviril Lavigne a další.

PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

OSAKA   NARA   KURAMA    KYOTO   EIHEIJI    KANAZAWA    JAMANOUČI   NIKKÓ   REIKI TEMPLE TOKYO

DSC02110.JPG

Japonsko, země plná kontrastů. Ostrov fascinujících kulturních tradic i dechberoucí přírody. Moderních pulsujících měst, neonů a mrakodrapů. Země růžových sakur, statečných samurajů a tajemstvím opředených gejš. Prožijte vyjímečnou cestu plnou japonské spirituality. Pod vedením lektora Petra Chmelíka budete mít jedinečnou možnost zúčatnit se lekcí reiki i zenového buddhismu se skutečnými japonskými mistry a vydat se na cestu za zasvěcením na posvátnou horu Kurama.

PODROBNÝ  PROGRAM:

1.DEN 29.8.2024

odlet z Prahy/Vídně do Osaky dle aktuálního letového řádu.

2.DEN 30.8.2024  OSAKA, MĚSTO GURMÁNSKÝCH ZÁŽITKů A NOČNÍHO ŽIVOTA.

Přílet do OSAKY, města gurmánských zážitků a nočního života. Dle aktuálního letového řádu možnost prohlídky historického centra města. Aklimatizace. Večer možnost JAKUNUKU, tradiční společná večeře v japonském stylu ve vyhlášené gurmánské a zábavní čtvrti DÓTOWBORI (není v ceně zájezdu). Ubytování Osaka.

 

3. DEN 31.8.2024 PRASTARÁ NARA, KOLÉBKA BUDDHISMU A KALIGRAFIE

Po snídani přejezd do prastarého městečka NARA. Středověké město je kolébkou buddhismu a kaligrafie. Prohlídka šintoistické svatyně KASUGA TAIŠA, která byla založena v roce 768 jako svatyně rodu Fudžiwara. Výjimečné místo je lemováno cestou s tisíci lucernami a všudypřítomnými, krotkými jelínky SIKA. V rozlehlé zahradě se spirituální atmosférou lekce reiki pod vedením Petra Chmelíka. Pozdě odpoledne návštěva buddhistického chrámu TÓDAIDŽI. Největší dřevěná budova na světě poskytuje přístřeší gigantické, 15 metrů vysoké soše Buddhy. Ubytování Nara v tradičním japonském stylu.

4.  DEN 1.9.2024 KE KOŘENůM REIKI – POSVÁTNÁ HORA KURAMA A ZASVĚCENÍ

Po snídani přejezd pod posvátnou horu KURAMA. Vydáme se na dlouhou cestu lesem pokrytým cedry, až na vrchol hory, kde kdysi USUI SENSEI obdržel dar REIKI. I nás na vrcholu čeká ZASVĚCENÍ pod vedením Petra Chmelíka u svatyně OKUNOIN MAO-DEN, která dodává místu jedinečnou mystickou auru. Po cestě na vrchol mineme šintoistickou svatyni YUKIJINJA a v zalesněném úbočí navštívíme buddhistický chrám KURAMA DERA. Chrám byl vystavěný v roce 770 a vytvořil si vlastní vizi buddhismu. Přestože byl opakovaně vypalován, podařilo se mu uchovat několik japonských národních pokladů. V podvečer přejezd do Kyota. Ubytování Kyoto.

5. - 6.DEN 2.-3.9.2024 KYOTO, NEJKRÁSNĚJŠÍ OCHUTNÁVKA STARÉHO JAPONSKA

Po snídani přejezd do KYOTA. Kyoto patří mezi nejlépe dochovaná města s největším počtem památek zanesených   na seznamu UNESCO.  Je místem bohatých šógúnů, vlivných mnichů, tajuplných gejš a statečných samurajů. Prohlídka kláštera čisté vody KIJOMIZUDERA, jehož historie sahá až do roku 798 a jsou z něj úchvatné pohledy do krajiny, Procházka čtvrtí HIGAŠIJAMA, která je považována za nejkrásnější ve městě a je posetá vyhlášenými čajovnami a restauracemi. Večer návštěva proslulé čtvrti luceren GIONU a čekání na opravdové GEJŠI. Ubytování Kyoto.

Druhý den ráno návštěva slavného zlatého pavilonu KINKAKUDŽI. Majestátní budova zanesená na seznam UNESCO měla původně sloužit jako obydlí pro rezignujícího šóguna Ašikaga Jošimicua. Jeho syn přeměnil budovu v buddhistický chrám patřící zenové sektě Rinzai. Poté se přesuneme k chrámu RYOANJI. Zenový chrám „Mírumilovného draka“ je zanesen na seznam UNESCO a vyzařuje zvláštní, poklidnou atmosféru, která vybízí k další lekci reiki pod vedením lektora Petra Chmelíka.  Pozdě odpoledne se projdeme slavným BAMBUSOVÝM HÁJEM známým z filmu Gejša. Ubytování Kyoto.

 

7. DEN 4.9.2024 ZENOVÝ KLÁŠTER EIHEIJI UKRYTÝ V HORÁCH. MEDITACE POD VEDENÍM ZEN MASTERA DOGENA A ŽIVOT BUDDHISTICKÝCH MNICHů

Po snídani přejezd do KLÁŠTERA EIHEJI. Čeká nás výjimečný zážitek, budeme mít možnost prožít den společně s mnichy. Zenový klášter stojící na svahu cedrového háje v horách byl založen v roce 1244 Dógenem, buddhistickým učencem, který v roce 1228 přivezl učení Soto Zen z Číny do Japonska. Pod vedením ZEN MASTERA DOGENA se zúčastníme meditace Sanro. Možnost účastnit se dalších obřadů a večer společně povečeřet typické jídlo buddhistických mnichů (v ceně zájezdu). Ubytování ZEN VILLAGE, která je součástí kláštera.

8.DEN 5.9.2024 KANAZAWA, SLAVNÉ MĚSTO OBDOBÍ EDO A ZÁBAVNÍ ČTVRŤ GEJŠ HIGAŠI ČAJA

Ráno přejezd do jednoho z nejznámějších měst období Edo, KANAZAWA. Město bylo dlouhou dobu pod vládou buddhistické sekty DŽÓDO. Místo je proslulé výrobou hedvábí a japonské keramiky. Návštěva jedné z nejkrásnějších zahrad v Japonsku, KENROKUEN. Čas na další lekci s reiki lektorem Petrem Chmelíkem. Po té prohlídka východní čtvrti HIGAŠI ČAJA, známé jako zábavní čtvrť Gejš. Navštívíme jeden z domů Gejš. Ubytování Kanazawa.

9.DEN 6.9.2024 LÁZEŇSKÉ MĚSTEČKO JAMANOUČI, SNĚŽNÉ OPICE A ZÁŽITKOVÉ UBYTOVÁNÍ V TRADIČNÍCH RIJOKANECH

Po snídani přejezd Monkey expressem do JAMANOUČI. Lázeňské městečko s kouzelnou atmosférou hostilo i sportovce z Nagana. Navštívíme DŽIGOKUDANI MONKEY PARK, kde se makaci sněžní koupou v horkých pramenech. Odpoledne relax v tradičních japonských lázních onsen. Večer se necháme pohostit tradiční, několika chodovou japonskou večeří v našem RIOKANU, kde také budeme spát na rohožích tatami jako skuteční Japonci.  Zážitek, na který jen tak nezapomenete. Ubytování Jamanouči.

 

10. DEN 7.9.2024 POHÁDKOVÝ NP NIKKÓ A DECHBEROUCÍ VODOPÁD KEGON NO TAKI

Po snídani přejezd do horského městečka NIKKÓ, které proslulo výrobou samurajských mečů a patří k nejposvátnějším a nejnavštěvovanějším místům v celém Japonsku. Prohlédneme si posvátný most ŠINKJÓ a buddhistický chrám sekty Tendai, RINNÓDŽI s jeho nádhernou zahradou. Poté se vydáme na nenáročný trek k 97 metrů vysokému vodopádu KEGON NO TAKI. Místo, které je vyhlášeno okouzlujícími přírodními scenériemi je právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst Japonska. Ubytování v NP Nikkó v tradičním japonském stylu.

11. DEN 8.9.2024 LEKCE REIKI POD VEDENÍM ZKUŠENÉHO JAPONSKÉHO REIKI MASTERA

Po snídani přejezd do TOKYA. Navštívíme jedno z vyhlášených TRADIČNÍCH REIKI CENTER v okolí Tokya. Pod vedením zkušeného JAPONSKÉHO REIKI MASTERA absolvujeme výjimečnou lekci reiki. Večer možnost poslední večeře v některém z vyhlášených tokyjských podniků (není v ceně zájezdu). Ubytování v Tokyu.

 

12. DEN 9.9.2024 odlet do Prahy/Vídně dle aktuálního letového řádu

bottom of page