top of page
LOGO.jpg
mexiko.jpeg

 INDIÁNSKÝ CHIAPAS A POLOSTROV  YUCATÁN
TERMÍNY PRO ROK 2024 K DOPTÁNÍ

  TUXILA GUTIÉREZ   KAŇON SUMIDERO   CHIAPA DE CORZO   SAN JUAN CHAMULA   SAN CRISTÓBAL   AGUA AZUL   MISOL-HA   PALENQUE   YAXCHILÁN  

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Magická města indiánského Chiapasu i mystická síla Lakandonských indiánů. Fascinující příroda divoké džungle, kaňonů, vodopádů i jeskyní. Slavné mayské sídlo Palenque a v horách ukrytá malebná městečka. Opusťte na pár dní bělostné pláže Karibiku a vydejte se s námi do vnitrozemí objevovat skutečné Mexiko.           

Chiapas.jpg
people-412419_960_720.jpg

CENA ZÁJEZDU 25.850,-Kč
Cena zahrnuje:
• Letištní transfery
• Dopravu v průběhu celého programu minibusem
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
• Ubytování v hotelích 4* dle programu na velmi atraktivních místech se snídaní
• Noční přejezd v luxusní  ADO lince
• Všechny čluny
• Mexičtí a indiánští průvodci

Cena nezahrnuje:
• Pojištění léčebných výloh
• Přeletovou letenku do Tuxtla Gutiérez
• Spropitné řidiči (2-3USD/den/osoba)
  Ostatní vstupy cca 20USD/osoba
• Nápoje a strava mimo program zájezdu
PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE I LETOVÉHO ŘÁDU
Na přání Vám rádi pomůžeme zajistit vnitrostátní letenku Cancún-Tuxtla Gutiérez, případně letenku Praha-Cancún a zpět a připravíme pro Vás nabídku hotelů v Cancúnu.

FAUNA A FLORA OKOLO KAŇONU SUMIDERO. KOLONIÁLNÍ HORSKÁ MĚSTA S MYSTICKOU ATMOSFÉROU

INDIÁNSKÝ CHIAPAS, TYRKYSOVÁ ŘEKA AGUA AZUL A POHÁDKOVÝ VODOPÁD MISOL-HA

mexico-2837545__340.jpg

LAKADONŠTÍ INDIÁNI A STAROBYLÉ MAYSKÉ SÍDLO YAXCHILÁN

 MAJESTÁTMÍ PALEQUE A HROBKA MOCNÉHO KRÁLE PAKALA
 

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.  DEN
Přílet do TUXTLA GUTIÉREZ. Přivítání českým průvodcem na letišti a transfer do hotelu Hilton Garden Inn 5* se snídaní.

 
2. DEN KAŇON SUMIDERO   CHIAPA DE CORZO   SAN JUAN CHAMULA   SAN CRISTÓBAL
Po snídani přejezd k jednomu z nejkrásnějších kaňonů, CAŇON DEL SUMIDERO. Plavba ve člunu a sledování místní fauny a flory. Pokud budeme mít štěstí, natrefíme na krokodýly, papoušky, opice, vřešťany i spoustu dalších zvířat. Zastávka v malé jeskyni a pozorování vodopádů. Pokračování do malebného CHIAPA DE CORZO, do vůbec prvního města, které tu vybudovali Španělé již v roce 1528. Čas na oběd. Pokračování do SAN JUAN CHAMULA, kde navštívíme proslulý křesťansko-indiánský kostel, ve kterém se udržují zvláštní tradice a kde je přísný zákaz focení s pokutou 25 ran holí na záda. Můžeme si také prohlédnout místní mayský hřbitov. Pokračování do horského koloniálního města SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, kde na nás dýchne zvláštní mystická atmosféra. Večer čas k toulkám po tomto indiánském městě. Nocleh v San Cristobalu v koloniálním hotýlku Rinoón del Arco 4* se snídaní.
 
3. DEN SAN CRISTÓBAL   AGUA AZUL   MISOL-HA   PALENQUE
 Po snídani panoramatická jízda chiapaskými horami a sjezd do údolí kterým protéká řeka Tulija a které se v těchto místech říká AGUA AZUL, čili modrá voda. Čeká nás koupání a procházka v tomto exotickém ráji. Po obědě přesun k vodopádu MISOL-HA (divoká voda), kde budeme mít možnost prozkoumat jeskyni, kde se rodí řeka. Před setměním cesta do PALENQUE a nocleh za křiku opic v hotelu obklopeném džunglí Nututun 4* se snídaní. V resortu se nachází bazén a malý masážní salon v mayském stylu,
 
4. DEN YAXCHILÁN  A  LAKANDONŠTÍ INDIÁNI
Tento den nás čeká opravdové dobrodružství ! Brzy ráno vyrazíme k řece USUMACINTA, která vytváří přírodní hranici mezi Mexikem a Guatemalou. Nastoupíme do loďky a poplujeme po této řece plné zubatých krokodýlů až na místo, kde řeka vytváří tzv.omegu, ve které se ukrývá starodávné mayské sídlo YAXCHILÁN, kde projdeme labyrintem , ve kterém žijí už jen netopýři a vystoupáme k chrámu s reliéfy bezhlavého krále. Místem nás za křiku opic provede místní indián, jehož rodina stále dodržuje prastaré tradice. Po ukončení prohlídky cesta s indiány do lakandonského lesa a relax u řeky. Předpokládaný příjezd okolo 16 hodiny, možnost koupání v řece. K dispozici je místní restaurace, kde se dá pojíst. Nocleh v typických chatkách.
 
5. DEN PALENQUE
Po snídani cesta zpět a odpolední návštěva bývalého mayského sídla PALENQUE, tajemného místa vsazeného do chiapaských bujných tropických lesů. V době svého rozkvětu zde vládl mocný král Pakal, který zde nechal vystavit svou vlastní hrobku. Ta zůstávala v utajení  až do druhé poloviny 20.století, kdy byla objevena a artefakty převezeny do muzeí. Navštívíme královský palác a náměstí tří chrámů. Zachoval se zde také původní akvadukt. Po ukončení prohlídky přesun do centra města, čas na večeři a noční přejezd luxusní linkou ADO do Cancúnu.
 
6. DEN CANCÚN
Transfer do hotelu dle Vašeho výběru.

 

Japonsko je jednou z nejizolovanějších krajin světa. V této zemi prakticky neexistují národnostní menšiny. 99% populace tvoří japonské etnikum.

bottom of page