top of page
LOGO.jpg

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU VÝPRAVY

MATIČKA GRUZIE
KRÁSNÁ A NESPOUTANÁ

10.-18.6.2024

KUTAISY OKATSE CANYON KINCHKHA WATERFALL PROMETHEUS CAVE UŠGULI SKHARA VARDZIA BORJOMI SHIO MGHIVME MONASTERY MCCHETA TBILISI ANURI KAZBEGI CHURCH OF THE HOLLY TRINITY DAVID GAREJA MONASTERY BODBE SIGNAGHI LAKE CHALA TSINANDALI NEKRESI

Europe-Georgia.svg.png

Kláštery ukryté hluboko v horách a ortodoxní Mccheta. Dobrodružná cesta vojenským průsmykem Vysokého Kavkazu, Dechberoucí horské scenérie na nejvýše osídleném místě Evropy a skutečný život gruzínských horalů. Mystické skalní město Vardzia. Gruzínská pohostinnost a první víno světa Kvevri. Termální lázně Borjomi a odpočinek u pohádkového jezera Chala. Panoramatická visutá stezka kaňonem Okatse. Drsná i pohostinná. Okouzlující i nehostinná. Národy i přírodou po staletí zkoušená, taková je matička Gruzie. Taková je země, kterou si zamilujete. PROSTĚ POJEĎTE

Obrázek1.jpg


CENA ZÁJEZDU : 42.950,-Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj : 6.950,-Kč
Cena zájezdu zahrnuje:
Zpáteční letenku Praha – Kutaisi – Praha. Letištní transfery a veškeré transfery dle itineráře. Česky hovořícího průvodce po celou dobu výpravy. Ubytování v 3*-5* hotelech na velmi atraktivních místech. Návštěva jeskyně Prometheus a kaňonu Okatse. Horský trek s průvodcem v Ušghuli. Oběd v panoramatické restauraci v horách Velkého Kavkazu. Tradiční gruzínská večeře na rozloučenou. Návštěva vinařství v Tsinandalai a Khareba spojená s degustací vín.
Cena nezahrnuje: 
Pojištění léčebných výloh. Nápoje a stravu mimo program zájezdu. Vstupné do historických objektů a památek cca 60 Euro
PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

POHÁDKOVÉ SCENÉRIE, PANENSKÁ PŘÍRODA A MÍSTO, KTERÉ SE DOTÝKÁ NEBE - UŠGULI

STAROVĚKÉ TRADICE KRAJE SVANETI, MYSTICKÉ SKALNÍ MĚSTO VARDZIA A MLŽNÉ LESY BORJOMI

ORTODOXNÍ MCCHETA I STARÉ KONVENTY NA KONCI SVĚTA. DOBRODRUŽNÁ CESTA KAVKAZEM DO HOR

POHÁDKOVÉ JEZERO CHALA A VYHLÁŠENÁ VÍNA KVEVRI

Oficiální ceremoniální název Bangkoku je Krunt Thep Maha Nankhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Visnukarm Prasit a ve zkráceném překladu znamená "Město andělů" .

DETAILNÍ PROGRAM VÝPRAVY

1. DEN ODLET Z PRAHY DO KUTAISI.

V brzkých ranních hodinách transfer na hotel. Nocleh.

 

2. DEN VODOPÁDY A POHÁDKOVÉ SCENÉRIE V KAŇONU OKATSE, KRÁPNÍKOVÁ JESKYNĚ PROMETHEUS A PANORAMATICKÁ CESTA DO UŠGHULI.

Po pozdní snídani se vydáme za dobrodružstvím do přírodní rezervace SATAPLIA. Navštívíme jeden z jeskynních klenotů Gruzie, PROMETHEUS CAVE. Krápníková jeskyně vznikla již v druhohorách a nachází se tu unikátní krápníková výzdoba. Po krátkém přejezdu navštívíme přírodní památku, kaňon OKATSE. Kaskádu tří vodopádů tekoucích z vápencového masivu a pohádkové výhledy na kaňon si užijeme procházkou první visuté stezky, která se táhne podél masivu. 780m dlouhá stezka trvá asi 2hodiny a na jejím konci je panoramatická vyhlídka. Budete se cítit, jakobyste se vznášeli v oblacích. Ti, kteří trpí závratí se mohou procházet po rezervaci. V odpoledních hodinách delší přejezd (4 hod) horskou stezkou na nejvyšší obydlené místo, do města UŠGHULI. Autentické ubytování přímo v horské vesnici Ušghuli.

3 .DEN  TRADICE A HISTORIE HORNÍ SVANETI. MÍSTO, KTERÉ SE DOTÝKÁ NEBE UŠGHULI. PANENSKOU KRAJINOU K LEDOVCI SKHARA

Probudíme se do nádherných horských scenérií. Výš už to nejde! Vesnička UŠGHULI v nadmořské výšce 2100 m je nejvýše položeným obydleným místem v Evropě a stráží ji dvacet tajemných, kamenných věží. Tady poznáte skutečný život gruzínských horalů, jejich historii, tradice a pohostinnost. Navštívit můžete klášter LAMARIA nebo muzeum s významnými artefakty Alexandra Velikého. Místo je zaneseno na seznam UNESCO. My se vydáme na nenáročný trek k ledovci SKHARA. Procházka trvá cca 5 hod a zvládnou ji i méně zdatní jedinci. Odměnou Vám bude pohled na nejvyšší horu Gruzie. Skhara měří 5194 m. V podvečer delší přejezd (4,5hod) zpět do Kutaisi Ubytování Kutaisi.

4. DEN MYSTICKÉ SKALNÍ MĚSTO VARDZIA, MLŽNÉ LESY LÁZEŇSKÉHO MĚSTEČKA BORJOMI

Po snídani krátký přejezd k mystickému skalnímu městu VARDZIA. Jeskynní město bylo vybudováno slavnou královnou TAMAROU v roce 1158, ve stěně hory ERUŠETU. Důmyslný systém chodeb a místností v případě nouze poskytl úkryt až 50 000 lidem. Společně se na chvilku vrátíme do středověku. Odpoledne přejezd do lázeňského městečka BORJOMI. Zbytek dne se budeme rozmazlovat na tomto malebném místě. Čas můžete využít k procházce městečkem nebo místním parkem a ochutnat léčebný pramen přímo z vřídla. Vyjet lanovkou nad město a s výhledem do místní rezervace. Nebo využít některou z léčebných procedur ve zdejších lázeňských hotelech. Ubytování v lázeňském hotelu v centru Borjomi.

 

5. DEN KŘESŤANSKÁ MEKA GRUZIE, KLÁŠTER SHIO MIGVIME A ORTODOXNÍ MCCHETA. STARÉ MĚSTO TBILISI

Po snídani krátký přejezd (1,5 hod) ke klášteru SHIO MIGVIME, ukrytému  hluboko v horách v nadmořské výšce 750 m nad mořem. Založen byl v 6.stol. mnichem Shio, jedním ze třinácti asyrských otců, kteří přišli do Gruzie kázat křesťanství. Okolo oběda přejezd do ortodoxní MCCHETY. Jedno z nejstarších měst Gruzie bylo ve středověku hlavním městem a je zaneseno na seznam UNESCO. Odpoledne přejezd do hlavního města TBILISI. Procházka historickým centrem. Ubytování ve starém městě Tbilisi.

6. DEN DOBRODRUŽNÁ CESTA VELKÝM KAVKAZEM, DŽÍPY DO HOR KE KOSTELU NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Po snídani dobrodružná cesta starým vojenským průsmykem IVARI. (3,5 hod) Po cestě se Vám naskytnou nebývalé pohledy na VELKÝ KAVKAZ, nekonečná stáda ovcí i život místních horalů. Krátká zastávka u pevnosti ANANURI. Místo se stalo nejdůležitější pevností na cestě z Mcchety na sever. Tradiční gruzínský oběd na vrcholcích KAZBEGI (v ceně zájezdu). Po obědě vyjedeme do hor džípy až ke KOSTELU NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE. Pravoslavný kostel byl vystaven ve 14.stol. na náhorní plošině 2170 m nad mořem. Je symbolem Gruzie a snad i nejkrásnějším místem této země. Ve zlých dobách ukrýval gruzínské poklady. V podvečer návrat do Tbilisi. Ubytování ve starém městě Tbilisi.

 

7. DEN ORTODOXNÍ MÍSTO NA HRANICÍCH S AZEBRAJDŽÁNEM, KONVERT SV. NINY NA KONCI SVĚTA A ROMANTICKÉ MĚSTEČKO SIGNAGHI

Po snídani krátký přejezd (1,5 hod) do ortodoxního kláštera DAVID GAREJA MONASTERY. Na skále vystavený klášter leží na hranici Azerbajdžánu a byl vystavěn v první pol. 6. stol. jedním z asyrských otců, Davidem. V poledne přejezd malebnou krajinou KAKHETI ke konventu sv. Niny, do kláštera BODBE. Klášter byl vystavěn v 9.stol. a králové Kakhetie se zde nechávali korunovat. Z místa jsou nádherné výhledy na Kavkaz. Budete si připadat jako na konci světa. Přejezd do městečka SIGNAGHI. Romantické městečko s autentickou gruzínskou atmosférou je centrem tradic i kultury této země a bylo osídleno již v paleolitu. Tradiční gruzínská večeře o několika chodech s vyhlášenými specialitami kraje (v ceně zájezdu). Ubytování u pohádkového jezera CHALA.

 

8. DEN POHÁDKOVÉ JEZERO CHALA A VYHLÁŠENÁ VÍNA KVEVRI

Dopoledne Relax v resortu obklopeném malebnou krajinou lesů a hor u jezera CHALA. Využít můžete mnoha služeb resortu, projít se krajinou nebo jen odpočívat na tomto nevšedním místě. Po obědě návštěva zámku TSINANDALI s vyhlášeným vinařstvím. Prohlídka zámečku a degustace gruzínských vín. Přejezd do vinařství KHAREBA. Prohlídka vinařství s tradičním zpracováním vína KVEVRI. První známé zpracování vína na světě. Degustace vín. V podvečer návrat do resortu u jezera a poslední večer v Gruzii.

9.DEN  v bzkých ranních hodinách přejezd na letiště a odlet do Prahy

 


 

Průvodcem po Gruzii je Markéta Šlehoferová

bottom of page