top of page
cherry-blossom-5454035_1920.jpg

JAPONSKO

SAKURA EXPRESS

  28.3.-10.4.2024


TAJEMÉ

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

OSAKA   NP KÓJA  NAKAHEČI   UDŽI   NARA  KJÓTO   FUKUOKA   YANAGAWA   NAKASHIMA   BEPPU   OKINAWA

LOGO.jpg

Jedinečná země plná kontrastů. Ostrov fascinujících kulturních tradic i dechberoucí přírody. Moderních pulsujících měst, neonů a mrakodrapů. Země růžových sakur, statečných samurajů a tajemstvím opředených gejš. Vyjímečný zážitek pro každého cestovatele. Cestujeme v období květu sakur !!!

                                                                                            „Vaše nohy Vás vezmou tam, kde je Vaše srdce.“

CENA ZÁJEZDU VARIANTA PRVNÍ:     91.950,-Kč

CENA ZÁJEZDU VARIANTA DRUHÁ:  99.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha/Vídeň- Osaka -Praha/Vídeň včetně všech tax, dle aktuálního letového řádu v ceně 25.000,-Kč

 • Vnitrostátní letenku Osaka - Fukuoka

 • Vnitrostátní letenku Fukuoka- Osaka (u první varianty)

 • Japan Rail Pass na shinkanzeny a vlaky

 • Ostatní dopravu v průběhu celého zájezdu

 • Veškerou dokumentaci spojenou s naší cestou

 • Velmi zkušeného česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

 • Ubytování se snídanív 3-4* hotelích na velmi atraktivních místech

 • Zážitkové ubytování v horském klášteře Kója

 • Vstupné na všechny památky

 • Plavbu po řece Okawa v Osace

 • Návštěva tradiční palírny Saké spojená s ochutnávkou v prefektuře Fukuoka

 • Plavba po kanále Yanagawa

 • Celodenní výlet po Jigoku v Beppu

U druhé varianty navíc:

 • Vnitrostátní letenku Fukuoka – Okinawa

 • Zpáteční letištní transfer na Okinawě

 • Vnitrostátní letenku Okinawa- Osaka

 • Ubytování na Okinawě v resortu u pláže se snídaní

 • Velmi zkušeného česky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu

 • Food tour za vyhlášenými specialitami a podniky na Okinawě

Cena nezahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

 • Ostatní neuvedené aktivity dle vlastního výběru

                                      Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK ROSLO

PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE.

 

chidorigafuchi-2239815__340.jpg

PODROBNÝ  PROGRAM:

1.DEN 28.3.2024 odlet z Prahy/Vídně do Osaky.

2.DEN  29.3.2024 OSAKA, MĚSTO GURMÁNSKÝCH ZÁŽITKů A NOČNÍHO ŽIVOTA

Přílet do OSAKY dle aktuálního letového řádu. Město je vyhlášené svými gurmánskými zážitky a nočním životem. Procházka po historickém centru města. Večer možnost JAKINIKU, tradiční společná večeře v japonském stylu ve vyhlášené zábavní čtvrti DÓTOWBORI (není v ceně zájezdu). Ubytování v centru Osaky.

 

3. DEN 30.3.2024 FESTIVAL TŘEŠŇOVÝCH KVĚTů HANAMI. POHÁDKOVÉ SCENÉRIE KVETOUCÍCH SAKUR A PLAVBA PO ŘECE OKAWA.

Celý den prožijeme na vyhlášeném osackém festivalu HANAMI. Hanami je svátkem, který se slaví po celém Japonsku v období rozkvětu sakur jako symbol pomíjivosti života. Navštívíme ta nejkrásnější místa, kde můžeme vidět sakury – OSACKÝ HRAD s přilehlou ZÁMECKOU ZAHRADOU a park i zahrady NISHINOMARU s více než 400 sakurami. Tato zahrada je součástí seznamu „ Japan's Top 100 Cherry Blossom Spots “ právě pro svoji krásu a širokou škálu druhů třešní (130ti odrůd). Odpoledne poplujeme mezi tunely třešňových květů po řece OKAWA až k OSACKÉ MINCOVNĚ, kde zakončíme náš den. Ve dny festivalu jsou místa lemována mnoha stánky s jídlem, čajem, saké, koláčky, limonádami a dalšími pochutinami ze sakur. Ubytování v centru Osaky.

4.  DEN 31.3.2024 KOLÉBKA JAPONSKÉ SPIRITUALITY NP KÓJA. POSVÁTNÝ CEDROVÝ HÁJ NAKAHEČI A BUDDHISTICKÝ HORSKÝ KLÁŠTER KÓJASAN.

Po snídani přejezd do NP KÓJA.  Místo je kolébkou japonské spirituality a centrem nejstarších svatyní zpravidla navštěvovaných pouze Japonci. Procházka po slavném buddhistickém hřbitově, posvátný cedrový háj NAKAHEČI, stará stezka s očistou v posvátných pramenech. KÓJASAN, horský klášter s více jak 1200 let starou tradicí esoterického buddhismu. Zážitkové ubytování v ŠUKUBO, tradičních ubytovnách pro poutníky v některém z místních klášterů, s možností účastnit se obřadů a meditací. Budeme mít jedinečnou možnost proniknout do života skutečných buddhistických mnichů na tomto výjimečném místě. Zážitek, na který jen tak nezapomeneme.

 

5. DEN 1.4.2024 ČAJOVÉ PLANTÁŽE UDŽI. PRASTARÁ NARA, CENTRUM BUDDHISMU A KALIGRAFIE

 

Po snídani navštívíme městečko , které je kolébkou čaje v Japonsku. Dopoledne si prohlédneme čajové plantáže, chrám , zrcadlící se v jezeře a některý ze starobylých čajových obchůdků s ochutnávkou čaje. Odpoledne přejezd do. Středověké město je centrem buddhismu a kaligrafie. Prohlídka svatyně s cestou lemovanou tisíci lucernami a všudypřítomnými, krotkými jelínky . Pozdě odpoledne návštěva chrámu s 15 metrů vysokou sochou Buddhy. Zážitkové ubytování Nara v japonském stylu.

6.-7. DEN 2.-3.4.2024 KJÓTO, NEJKRÁSNĚJŠÍ OCHUTNÁVKA STARÉHO JAPONSKA

 Po snídani přejezd do . Město patří mezi nejlépe dochovaná místa s největším počtem památek zanesenýchna seznamu UNESCO.Je místem bohatých šógúnů, vlivných mnichů, tajuplných gejš a statečných samurajů. Prohlídka kláštera čisté vody ., nejkrásnější ve městě.Večer návštěva proslulé čtvrti luceren a čekání na opravdové . Ubytování Kjóto.

 Druhý den ráno návštěva slavného zlatého pavilonu KINKAKUDŽI a chrámu RYOANJI, zenového chrámu mírumilovného draka. Odpoledne přejezd na letiště v Osace. Odlet z Osaky do města FUKUOKA, největšího města na ostrově Kjúšú. Ubytování Fukuoka v blízkosti dopravních uzlů

8.DEN 4.4.2024 TRADIČNÍ PALÍRNA SAKÉ. STAROBYLÁ YANAGAWA, BENÁTKY JAPONSKA.

Po snídani se vydáme do . Po cestě navštívíme jednu z tradičních palíren Právě prefektura Fukuoka je vyhlášeným místem s téměř 70ti palírnami Saké, z nichž některé dostaly nejvyšší ocenění. My navštívíme jednu z těch nejstarších, která vyrábí Saké od roku 1673. Prohlédneme si starou výrobnu s původním interiérem a ochutnáme místní Saké. Odpoledne si vychutnáme krásné scenérie staré Yanagawy, která stále ještě žije původním životem, při po místní řece. Břehy řeky jsou lemovány vrbami a místní veslaři během plavby vypráví o historii města a zpívají tradiční japonské písně. Během jara na březích můžeme vidět rozkvetlé sakury i vistárie, které dodávají místu jedinečnou atmosféru. Večer můžeme ochutnat v některé z restaurací místní specialitu , uzeného úhoře s rýží (není v ceně zájezdu). Ubytování Yanagawa.

9.DEN 5.4.2024 RYBÁŘSKÝ TRH V PŘÍSTAVU NAKASHIMA. TAJEMNÉ SCENÉRIE HORKÝCH PRAMENů V BEPPU.

Brzy ráno navštívíme malé přístavní město NAKASHIMA. Díky jedinečnému prostředí ARIAKEHO MOŘE s největším přílivem v Japonsku jsou zde vzácné ryby, podivné škeble, mořské sasanky a zelení úhoři, které nelze spatřit nikde jinde na světě. Navštívíme ranní RYBÁŘSKÝ TRH známý již z období Edo (1603 – 1868), kde se prodávají mořské plody, čerstvá zelenina a zpracované produkty Ariake. Po té přejezd do BEPPU, města horkých pramenů. Kromě fascinujících termálních pramenů městečko nabízí bezpočet bahenních a pískovcových koupelí i parní lázně. Horké prameny Beppu generují nejen hojné množství vody, ale také spoustu páry, která tu a tam vyvěrá po městě a tvoří tajemné scenérie. Ubytování v resortu s horkými prameny, ve kterých se můžeme koupat

 

10. DEN  6.4.2024 BUBLAJÍCÍ PEKLO JIGOKU V BEPPU

Po snídani návštěva JIGOKU „Pekla.“ Sedm velkolepých horkých pramenů, které lze spíše pozorovat, než se koupat, zobrazující jedinečnou podívanou kouřících rybníků různých barev, bublajících bahenních jezírek a dalších hydrotermálních aktivit. Prohlédneme si UMI JIGOKU „Mořské peklo“, Jedno z nejhezčích pekel s vroucí modrou vodou. V jeho prostorných zahradách je několik menších oranžově zbarvených pekel a jezírko s čistou vodou s lotosovými květy, jejichž velké listy jsou dostatečně silné, aby unesly malé děti. ONIISHIBOZU JIGOKU, peklo pojmenované po bahenních bublinách. CHINOIKE JIGOKU, „Pekelné jezírko s krví“ plné horké, červené vody, jedno z nejfotogeničtějších pekel. A TATSUMAKI JIGOKU, „Pekelných chrličů“ s vroucími horkými gejzíry. Pozdě odpoledne návrat do Beppu. Ubytování Beppu.

11. DEN 7.4.2023 VARIANTA PRVNÍ NÁVRAT DO OSAKY, ODLET DO VÍDNĚ/PRAHY

V brzkých ranních hodinách přejezd na letiště FUKUOKA. Odlet do OSAKY a VÍDNĚ/PRAHY. (individuálně)

 

11.DEN 7.4.2023 VARIANTA DRUHÁ ODLET NA OKINAWU

V brzkých ranních hodinách přejezd na letiště FUKUOKA. Odlet na OKINAWU. Tropické souostroví Okinawa, známé také jako Rjúkjú, je oblastí desítek z větší části neobydlených ostrovů táhnoucích se od jižního Japonska až k samotnému Tchaj­wanu. Rozlehlé tropické pláže jsou ztělesněním představ o idylické dovolené. Ubytování v resortu u pláže.

28.5.2024 LEKCE REIKI POD VEDENÍM ZKUŠENÉHO JAPONSKÉHO REIKI MASTERA

Po snídani přejezd do TOKYA. Navštívíme jedno z vyhlášených TRADIČNÍCH REIKI CENTER v okolí Tokya. Pod vedením zkušeného JAPONSKÉHO REIKI MASTERA absolvujeme výjimečnou lekci reiki. Večer možnost poslední večeře v některém z vyhlášených tokyjských podniků (není v ceně zájezdu). Ubytování v Tokyu.

 

12. DEN 8.4.2024 RELAX NA TYRKYSOVÝCH PLÁŽÍCH OKINAWY, VEČERNÍ FOOD TOUR ZA VYHLÁŠENÝMI SPECIALITAMI A PODNIKY OKINAWY.

Volný den můžete využít k návštěvě NP KERAMA ISLAND. Úchvatně modré vody v okolí ostrova jsou považovány za jedny z nejprůhlednějších na světě (není v ceně zájezdu). V podvečer vyrazíme za vyhlášenými specialitami do Okinawských podniků. Kuchyni Okinawy je v poslední době věnována velká pozornost a je považována za tajemství dlouhověkosti místních obyvatel. Ubytování v resortu u pláže.

13.DEN 9.4.2024 TYRKYSOVÉ PLÁŽE OKINAWY

Volný den můžete využít k odpočinku a mnoha aktivitám. (šnorchlování, návštěva muzea karate, výlet do krápníkové jeskyně, rybaření). Ubytování v resortu u pláže.

Exkluzivně můžete absolvovat KURZ TRADIČNÍ JAPONSKÉ KULTURY. Ve vesnici ONNA obklopené horskými masivy a zelení se pod vedením zkušeného instruktora seznámíme s hlavními kulty tradičního japonského života. Vyzkoušíme si jedinečné umění KALIGRAFIE. Necháme se okouzlit elegantními tahy štětcem. Seznámíme se s psacími potřebami, svitky i obsahem textů a nakonec se i my pokusíme proniknout do tajů kaligrafie. Zúčastníme se ČAJOVÉHO OBŘADU, který je nezbytnou součástí této kultury jako Japonsko samo. Čaj se při něm připravuje podle přesně vymezených pravidel. Hostitel i host musí postupovat podle přesně určených rituálů etikety pití čaje. Dokonce i čajové nádobí má své předepsané místo a pořadí. Na závěr si vyzkoušíme vyhlášené japonské aranžování květin IKEBANA. Harmonicky uspořádané květiny jsou po staletí starým japonským uměním. Cena kurzu 165USD/os. NUTNÉ OBJEDNAT PŘEDEM.

14.DEN  10.4.2024 přelet do OSAKY. Odlet do Vídně/Prahy.

PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

bottom of page