top of page
LOGO.jpg

MAKOVÁ PROVENCE
5.-10.5.2024

LOURMARIN CUCURON FONTAINE-DE-VAUCLUSE MÉNERBES ABBAYE DE
SÉNANQUE GORDES OPPÉDE-LE-VIEUX CHATEAU LA CANORQUE
BONNIEUX LACOSTE CADENET SAINT-SATURNIN VIENS SAIGNON

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Nemáte v oblibě velká města, byť by byla sebeslavnější, ale aspoň trochu z toho lesku jihofrancouzské historie rádi uvidíte? Neradi se tlačíte s jinými nadšenci na přeplněných parkovištích metropolí a říkáte si, kam se poděla veškerá romantika krajů z příběhů Marcela Pagnola a milostných scén, kde Russell Crowe ve filmu Dobrý ročník vyznává lásku Marion Cotillard? Potom se pojeďte
nadechnout stále ještě skutečné, trochu se schovávající Provence. Kraje Vaucluse, obemykající vápencový masív Luberonu. Krajiny vinic, sedláků na traktorech, kamenných středověkých skalních vesnic a makových polí, kterými se toulá impresionistický duch Eduarda Maneta i Paula Cézanna. PROSTĚ POJEĎTE!!!

Obrázek6.jpg
provence-849472_960_720.jpgCENA ZÁJEZDU: 24.950,-Kč
Cena zájezdu zahrnuje:
• Dopravu luxusním klimatizovaným minibusem z Českých Budějovic do Cucuronu azpět
• Na přání možné zajistit odvoz z Prahy
• Privátní dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem dle aktuálního programu
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
• 5 nocí ubytování v Chambres de Charllotte, se snídaní
• Vstupné na všechny památky
• Prohlídka olivové farmy Bastide du Laval, spojená s ochutnávkou olivových olejů a degustací
lokálních vín
• Návštěva vinařství La Caorque spojená s degustací vín

Cena nezahrnuje:
• Pojištění léčebných výloh
• Nápoje a strava mimo program zájezdu


PRůVODCEM PO MÁJOVÉ PROVENCE JE MÁJA BÍLÁ

PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

 UMĚLECKÝ LOURMARIN. PREJZOVÉ
STŘECHY CUCURONU

MAJESTÁTNÍ ABBAYE DE SÉNANQUE. STŘEDOVĚKÉ ULIČKY GORDES. ROMANTICKÉ OPPÉDE-LE-VIEUX

PROVENSÁLSKÉ TRHY V CUCURONU. MALÍŘSKÝ ROUSSILLON. OLIVOVÁ FARMA BASTIDE DU LAVAL

ÚŽASNÉ VÝHLEDY Z BONNIEUX. RODINNÉ VINAŘSTVÍ LA CANORQUE.
STŘEDOVĚKÉ ORLÍ HNÍZDO LACOSTE.

Obrázek1.jpg

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.DEN 5.5.2024 PŘEJEZD DO PROVENCE. PREJZOVÉ STŘECHY CUCURONU.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Českých Budějovic do Provence. Transfer klimatizovaným minivanem. Technická pauza v Mnichově, dále zastávka ve švýcarském SANKT GALLEN s výhledem na benediktinský klášter Sv. Havla. Opatství zanesené na seznam UNESCO patřilo po několik staletí k nejvýznamnějším střediskům církevní vzdělanosti ve středověké Evropě. Další zastávkou na naší cestě bude malebné, jihofrancouzské městečko ANNECY. Obklopené Alpami leží na břehu krásného jezera Lac d´Annecy. Příjezd do provensálského CUCURONU v nočních hodinách. Filmaři oblíbená vesnice, jejíž kamenné uličky a prejzové střechy můžete znát z filmu Husar na střeše nebo Dobrý ročník. Ubytování v Chambres de Charllotte, kde strávíme 5 nocí v malebně rekonstruovaném domě z 18.století.

 

2.DEN 6.5.2024 KOUZELNÁ FONTAINE-DE-VAUCLUSE. MÉNERBES PETERA MAYLA  A MUZEUM VÝVRTEK
Po snídani se vydáme se vydáme na cestu za Petrarcou. Navštívíme FONTAINE-DE-VAUCLUSE, kouzelné místo, kde pod 200m vysokou skálou pramení ve skrytém údolí smaragdová řeka Sorgue. Je to jeden z nejsilnějších pramenů na světě. Nesmírná hloubka podzemních vodních prostor nebyla dosud změřena ani Jacquem Costeau. Petrarca tu snil pod platany o své Lauře a jeho sonety ukrývá malé tiché muzeum se silnou atmosférou. Dále se pokocháme v Muzeu vývrtek v luberonském městečku MÉNERBES rozsáhlou sbírkou často velmi bizarních exemplářů. Procházka po Ménerbes, kde žil a psal své Provence oslavující knížky spisovatel Peter Mayle. Můžeme navštívit jeho oblíbenou kavárnu Progress a nahlédnout k domu umělkyně a někdejší Picassovy družky Dory Maarové. Návrat do Cucuronu.

3.DEN 7.5.2024 POMPÉZNÍ OPATSTVÍ ABBAYE DE SÉNANQUE. SKALNÍ GORDES. ORLÍ HNÍZDO OPPÉDE-LE-VIEUX A CHATEAU LA CANORQUE.

Po snídani návštěva cisterciáckého opatství ABBAYE DE SÉNANQUE, dosud funkční mužský klášter s pompézní architekturou, v údolí pod proslulou skalní vesnicí GORDES, jedné z nejkrásnějších vesnic Francie, tzv.„village perché“.Tamtéž možnost prohlídky podzemních chodeb paláce Saint-Firmin, kamenné uličky známé z filmu Dobrý ročník. Po té romantická procházka s možností výstupu ke středověkým ruinám v „orlím hnízdě“- malebné vesnici OPPÉDE-LE- VIEUX, kde nacházeli útočiště ve válečných dobách malíři, sochaři i žena Saint-Exupéryho.
Vyhlídkovou silnicí mezi vinicemi k CHATEAU LA CANORQUE, možnost degustace a nákupu lokálních slavných vín včetně filmové Coin Perdu. V podvečer návrat do Cucuronu.

4.DEN 8.5.2024 PROVENSÁLSKÉ TRHY V CUCURONU. NÁDHERNÉ BONNIEUX. TAJEMNÝ PŘÍBĚH LACOSTE A OLIVOVÁ FARMA V CADENET.
Po snídani TRADIČNÍ ŘEMESLNÉ TRHY pod 200letými platany kolem malebného rybníčku v Cucuronu. Odpoledne lourmarinskou panoramatickou silnicí vyjedeme přes "zavěšenou vesnici" s úchvatným výhledem na cedrové údolí a vinice-BONNIEUX, dále do protějších kopců do LACOSTE. Tam procházka ke hradu markýze de Sade v skalním hnízdě-místě, které učarovalo návrháři Pierrovi Cardinovi. V CADENET navštívíme rodinnou olivovou farmu Bastide du Laval s komentovanou ochutnávkou olivových olejů v biokvalitě extra virgin a také nabídkou lokálních luberonských vín. Návrat do Cucuronu.

5.DEN 9.5.2024 MALEBNÉ SAINT SATURNIN. MEDOVÁ VIENS. ORLÍ HNÍZDO SAIGNON.
Po snídani esta do náhorních oblastí Provence. Kamenné městečko SAINT-SATURNIN je malebně zasazené mezi třešňové sady a vinice, překvapí náhorním přehradním jezerem s pitnou vodou a jeho dominantu tvoří středověký kostel St.Etienne a majestátní zříceniny Kastra nad vesnicí s obchůdky a kavárničkami. Najdete zde i sošku místního lovce a pěstitele lanýžů Josepha Talona. Dále přejezd do medařské vesnice VIENS s úžasnými kamennými uličkami a malebnými středověkými zákoutími. Medový obchůdek Miellerie Lo Brusc je vyhlášený po celé Provence díky velmi pestré nabídce různých druhů lokálních medů. Cesta do Cucuronu se zastávkou v pohádkové skalní vesnici patřící k nejkrásnějším v Provence, SAIGNONU, někdejším strážním "orlím hnízdě". Dnes nabízejí ta nejkouzelnější provensálská zákoutí s možností posezení v místních kavárničkách, nebo výstup na skalní ostroh s ruinami strážního hradu s výhledem do celého údolí Luberonu.

6.DEN 10.5.2024 UMĚLECKÉ MĚSTEČKO LOURMARIN A ODJEZD
Po snídani přejezd do městečka LOURMARIN. Procházka barevným uměleckým městečkem pod masívem LUBERONU s mnoha tradičními obchůdky, minigaleriemi a kavárnami k místnímu zámku. Odjezd zpět domů. Po cestě zastávka v AVIGNONU, starobylém slavném městě na jihu Francie. Další zastávkou naší cesty bude ORANGE. Město v údolí řeky Rhóny zanechalo nebývalý římský odkaz. Poté již přejezd do Čech s technickými zastávkami v Bernu, ST.Gallenu a Mnichově. Návrat do Českých Budějovic v pozdních nočních hodinách.

Japonsko je jednou z nejizolovanějších krajin světa. V této zemi prakticky neexistují národnostní menšiny. 99% populace tvoří japonské etnikum.

bottom of page