top of page
FSCN3577.JPG

VYHLÁŠENÁ VINAŘSKÁ OBLAST BORDEAUX A
FASCINUJÍCÍ SHOW STŘEDOVĚKÉ BITVY O
CASTILLON

7.-14.8.2024

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Vydejte se s námi do kraje Bordeaux, oblasti kulinářských a kulturních tradic, ale hlavně kraje vinic. Objevte vyhlášenou vinařskou oblastt a fascinující  spojení člověka s vinnou révou, které trvá téměř 2 000 let. Poznejte taje výroby tohoto moku starého stejně, jako lidstvo samo. A ochutnávejte, protože láska k vínu je věčná. A nejen to ! Na naší cestě se sezámíme s dlouhou a pohnutou historií přístavního města regionu Nové Akvitánie, Bordeaux. Prohlédeme si nejkrásnější památky, místa i muzea tohoto města, jehož historická část je na seznamu světového dědictví UNESCO. Společně navštívíme vyhlášené restaurace a budeme mít možnost vidět jedinečnou výpravnou show středověké bitvy o Castillon. A byl by hřích opomenout malebný vinařský region Saint Émilion a středověké uličky města Bergerac. Chcete poznat skutečný příběh vína? Pak je tato cesta určená právě Vám.

LOGO.jpg

CENA ZÁJEZDU : 38.950,-Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 8.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha – Bordeaux – Praha

 • Letištní transfery

 • Dopravu klimatizovaným minibusem dle itineráře a městskou dopravu v Bordeaux

 • Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu

 • 7 nocí v 3* hotelu Ibis Styles Bordeaux Gare Saint-Jean v centru města

 • Noční multimediální show bitvy o Castillon

 • Prohlídka citadely Fortresse de Blaye

 • Prohlídku vinařství v Saint Émilion spojenou s degustací vín

 • Prohlídka prehistorické jeskyně Grottes de Lascaux

 • Výlet do středověkého města Bergerac   

 

Cena nezahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

 • Vstupné do muzeí v Bordeaux (sbírky dle vlastního uvážení)

 • Vstupné na ostatní památky dle uvážení max. 50 EUR

 


PROGRAM I LETOVÝ ŘÁD SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE

istockphoto-649807586-612x612.jpg


PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:


1.DEN odlet z Prahy na letiště Mérignac do Bordeaux. Transfer do hotelu v centru města. Nocleh.
 

2. DEN BORDEAUX, NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA MĚSTA. TAJEMNÁ ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ. SLAVNÉ ČASY ŘÍMSKÉHO AMFITEÁTRU

 

Po snídani se vydáme objevovat město. Kde jinde začít naši procházku než na místě setkávání, PLACE DE LA VICTOIRE. Náměstí dominují městská brána v neoklasicistním stylu a měšťanské budovy. Projdeme se kolem majestátního paláce HOTEL-DE VILLE – PALAIS ROHAN, který svojí rafinovaností a elegancí ohromí nejednoho návštěvníka. Budova, jejíž některé části pocházejí již ze středověku, byla dokončena v roce 1784. Sloužila jako městský palác arcibiskupa i radnice. V jejích interiérech se nacházejí pozoruhodné dekorativní prvky stylu Bordelais. Pokračovat budeme ke katedrále SAINT-ANDRÉ se zvonicí TOUR PEY BERLAND, pocházející z 15.století. Prohlídka katedrály, která byla vysvěcena v roce 1096 papežem Urbanem II. a která hrála po staletí v Bordeaux významnou historickou roli. V roce 1137 se tu 15tiletá Eleonora Akvitánská provdala za prince Ludvíka VII. A stala se tak francouzskou královnou. Po prohlídce návštěva MUSÉE D´AQUITAINE, kde mimo jiné můžeme vidět kamennou rytinu Laussauské Venuše starou 27 tisíc let. Jedno z největších historických muzeí ve Francii mapuje historii Bordeaux a Akvitánie od pravěku až po 21.století. Možnost lehkého oběda. Po obědě naše procházka pokračuje po RUE SAINT CATHERINE. 1200 metrů dlouhá třída, která je jednou z hlavních tepen města již od počátku osídlení města a která je lemována obchody slavných francouzských značek a restauracemi. Právě po této slavné třídě se vydáme k LA GRANDE SYNAGOGUE DE BORDEAUX. Synagoga patří mezi největší a nejmajestátnější stavby svého druhu. Její eklektický styl čerpá z gotické a orientální architektury. Interiéry jsou vybaveny v syrském, egyptském a maurském stylu. Od synagogy se vydáme západní branou PORTE DIJEAUX, která obstála ve zkoušce času a od římských dob slouží jako jeden ze vstupů do města, až na náměstí GAMBETTA a přes něj do ŽIDOVSKÉ ČTVRTI. Po tři staletí byly sklepy domů ve starém městě domovem židovské komunity, která sem přišla ze Španělska v roce 1474. Starověké texty však popisují život židů v Bordeaux již od 6.stol. Pohnutá historie této komunity tu zanechala nesmazatelné stopy. Po té návštěva basiliky SAINT SAURIN s kryptou. Bazilika je kolébkou křesťanství v Bordeaux a dnes je zanesena na seznam kulturního dědictví UNESCO, pochází z 6.stol. V podvečer procházka k amfiteátru PALAIS GALLIEN. Nejstarší galsko-románský pozůstatek v Bordeaux stále ještě evokuje vítězný křik římských gladiátorů v Burdigala (římské jméno Bordeaux) na jeho vrcholu. V minulosti tato představení sledovalo 20.000 diváků, což v té době byl dvojnásobek obyvatel města. V 17.století bylo místo doupětem gaunerů a prostitutek. Večer návrat do hotelu v centru Bordeaux.
 

3. DEN MAJESTÁTNÍ DIVADLO GRAND THÉÁTRE. MAGICKÉ SNĚNÍ U MIROIRS D´EAU. IMPOZANTNÍ VÝHLEDY Z GROSSE CLOCHE

Po snídani prohlídka majestátního neoklasicistního divadla GRAND THÉÁTRE. Divadlo vystavené na objednávku vévody Richelieu bylo poprvé slavnostně otevřeno 7.dubna 1780. Po té procházka k MONUMENT AUX GIRONDINS, památník girondinů s promenádou patří mezi nejfotografovanější a nejreprezentativnější místa v Bordeaux. Náměstí ESPLANADE DES QUINCONCES patří mezi největší městská náměstí v Evropě. Impozantní místo má fascinující historii. Pokračovat budeme podél nábřeží QUAIS DE LA GARONNE k PLACE DE LA BOURSE, místu známému z nejedné fotografie.  MIROIRS D´EAU -2cm vody na gigantické žulové desce proměňují místo v magickou scénu snění. Po té PORTE CAILHAU. Brána vystavěná v roce 1495 na oslavu vítězství Karla VIII. u italského Fornovo u Parmy, odolala po staletí a PORTE DE BOURGOGNE, brány označující původní vstup do města na staré cestě do Paříže. Od městských bran se vydáme k LE PONT DE PIERRE. Most, který nechal postavit Napoleon I.Bonaparte byl slavnostně otevřen roku 1822. Oběd v oceňovaném hostinci s francouzskými specialitami (není v ceně zájezdu). Po obědě návštěva baziliky SAINT- MICHEL ET LA FLÉCHE. Majestátní budova okázalé gotiky je zanesena na seznam dědictví UNESCO a pochází ze 14.století. Místo je významným mezníkem na cestě do Saint Jacques de Compostella. Následuje prohlídka zvonice GROSSE CLOCHE, jedna z nejstarších zvonic ve Francii. Brána, kde je zvon zavěšen měla obrannou funkci a sloužila i jako vězení. Zvon byl odlit v roce 1775 a váží 7750 kg. Ze zvonice je impozantní výhled na město. Pozdě odpoledne návrat do hotelu  v centru Bordeaux.
 

4.DEN UMĚLECKÉ POKLADY MĚSTA BORDEAUX. FRANCOUZSKÉ DELIKATESY MÍSTNÍHO BISTRA. IMPOZANTNÍ VAUBAUNOVA PEVNOST FORTRESSE DE BLAYE.

Po snídani nás čeká muzejní dopoledne. Obdivovat můžeme skutečně unikátní sbírky umění a dozvíme se i něco o životě místních obyvatel. Jako první navštívíme MUSÉE DES BEAUX ARTS. Muzeum je nejstarším městským muzeem v Bordeaux s výjimečnými sbírkami obrazů, soch a grafik od 15.-20.stol. Najdeme tu díla Tiziana, Rubense, Delacroix, Picassova a dalších. Oběd si vychutnáme v kouzelném francouzském bistru LE BISTRO DU MUSÉE, které je vyhlášené místními gastronomickými specialitami (není v ceně zájezdu) Po obědě na chvilku opustíme město a vydáme se na výlet do nedaleké CITADELLE DE BLAYE. Pevnost je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Impozantní historické opevnění s výhledem na ústí řeky Garonne ústící do oceánu. Opevnění bylo vybudováno slavným vojenským inženýrem Sébastien Le Prestre de Vauban v 17.stol. a hrálo důležitou obrannou roli nejen ve válkách s Angličany a Francouzi, ale i ve francouzských náboženských válkách. V podvečer návrat do Bordeaux. Ubytování v centru města.
 

5. DEN NOČNÍ MULTIMEDIÁLNÍ SHOW BITVY O CASTILLON

Po snídani volný den, který můžete využít k odpočinku, nákupům, objevování skrytých míst města nebo kekulinářským zážitkům. V podvečer společně odjedeme do CASTILLON, kde nás čeká největší podívaná v Nové Akvitánii, majestátní noční bitva o Castillon. V této noční multimediální show budeme mít jedinečnou možnost se přenést zpět do středověku a znovu prožít konec stoleté války, jeden z nejdůležitějších milníků francouzské historie. 600 dobrovolníků, jezdecké akce, kaskadérské kousky i pyrotechnika v přírodním prostředí společně vytváří zážitek, na který jen tak nezapomenete. Pozdě večer návrat do Bordeaux. Ubytování v centru města.

6.DEN PŘÍBĚH VÍNA VE VYHLÁŠENÉM VINAŘSKÉM REGIONU SAINT ÉMILION

Po snídani odjezd do vinařstvím proslulého regionu SAINT ÉMILION. Návštěva stejnojmenného městečka ukrytého v samém srdci tohoto vinařského regionu. Místo je proslulé nejen svojí vinařskou historií, ale spolu s nádhernou architekturou a památkami tvoří harmonické dílo zasazené do nedotčené krajiny. V úzkých kamenných uličkách pulzuje život plný malebných obchůdků, kavárniček a vinoték. Historie vína utvářená mezi člověkem a přírodou je tu pevně zakořeněna od 9.století. Saint Émilion je zaneseno na seznam dědictví UNESCO. Oběd v některé ze zdejších vynikajících restaurací (není v ceně zájezdu). Po obědě odjezd na jednu z proslulých vinic regionu. Prohlídka vinařství s výkladem a degustace vín. Větší vliv odrůdy Merlot dává zdejším vínům hebký, elegantní a rafinovaný charakter. Každoročně sem po sklizni míří davy kupců. Ta se v případě příznivého počasí může protáhnout až do začátku zimy. Místní vinaři totiž hrozny nechávají úmyslně přezrát, aby byly co nejplnější. Ostatně posuďte sami. V podvečer návrat do hotelu v centru Bordeaux.

7.DEN KE KOŘENůM LIDSTVA, PREHISTORICKÁ JESKYNĚ GROTTES DE LASCAUX. STŘEDOVĚKÉ ULIČKY BERGERACU

 

Po snídani výlet k prehistorické jeskyni GROTTES DE LASCAUX. Jeskyně byla náhodně objevena v roce 1940 čtyřmi dětmi. Proslavená je hlavně díky prehistorickým malbám. Ty pocházejí z doby mladšího paleolitu datovaného mezi roky 15.-13.000 př.n.l. naskytne se nám fascinující podívaná. Okolo oběda přejezd do města BERGERAC. Oběd v některé z malebných restaurací. Procházka historickým jádrem města. V minulosti toto místo sloužilo jako významný říční přístav, kde se čile obchodovalo s vínem a tabákem. I přes svoji dobrodružnou historii byl Bergerac nejdůležitějším městem regionu až do Revoluce, . Staré středověké město plné spletitých uliček, měšťanských domů a kašen má svůj osobitý charakter. Prohlédnout si můžeme snad nejkrásnější dům Maison Peyraréde ze 17.stol., v němž dnes sídlí muzeum tabáku nebo navštívit Maison des Vins, kde se dozvíme mnohá tajemství o místním vínu a uvidíme jak to bylo opravdu se Cyranem, postavou z knihy Edmonda Rostanda. Pozdě odpoledne návrat do hotelu v centru Bordeaux.

 8.DEN snídaně. Transfer na letiště Mérignac. Odlet do Prahy.

bottom of page