top of page
106737366_180751846791605_3100763355874840555_n.jpg

POHÁDKOVÝ ADVENT V RENESANČNÍ CREMONĚ
13.-17.12.202

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

LOGO.jpg

EXKLUZIVNĚ V MALÉ SKUPINĚ PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ PROŽÍT VÝJIMEČNÝ ADVENT

MUZEUM CIVICO ALA PONZE   PALAZZO DEL COMUNE   DUOMO DI CREMONA  TORRAZZO DI CREMONA   SANTA MARGHERITA   SANTA MARIA MADDALENA  NEGOZIONE SPERLARI   PALAZZO TRECCHI   PALAZZO CITTANOVA
PASTICCERIA LANFRANCHI
Jen jednou do roka se pohádkové renesanční město Cremona ponoří do magické vánoční atmosféry. Lombardské město sta kostelů a věží je tak trochu skrytou perlou severní Itálie. Cremona je pověstná nejen svou kulinářskou a hudební tradicí, na své si přijdou i milovníci umění a historických památek. Vydejte se s námi křivolakými uličkami s duchem starých časů prožít poklidné vánoční svátky.

CENA ZÁJEZDU: 13.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:
• Dopravu klimatizovaným minibusem
• Ubytování 3 noci v 3-4*hotelu přímo v centru historického města se snídaní
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
• Vstupné do muzea Civico ala Ponze
• Vstupné na zvonici Torrazo di Cremona
• Návštěva houslařské dílny
Cena nezahrnuje:
• Pojištění léčebných výloh
• Nápoje a strava mimo program zájezdu
• Degustační večeře staré lombardské kuchyně 65 EUR Nutné objednat předem!
Program se může měnit dle aktuální situace
PO ADVENTNÍ CREMONĚ VÁS BUDE PROVÁZET MARKÉTA ŠLEHOFEROVÁ

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

1.DEN 13.12.2023 ODJEZD Z PRAHY PŘES TÁBOR A ČESKÉ BUDĚJOVICE
Večer odjezd z PRAHY pohodlným klimatizovaným minibusem s možností nástupních míst TÁBOR a ČESKÉ BUDĚJOVICE a pravidelnými zastávkami v průběhu cesty.

2.DEN 14.12.2023 CREMONŠTÍ UMĚLCI V SOUKROMÝCH SBÍRKÁCH. DECHBEROUCÍ KADERÁLA NANEBEVZETÍ PANNY MARIE. VZNESEME SE DO OBLAK.
Ráno příjezd do Cremony. Prohlídka MUZEA CIVICO ALA PONZE. V paláci ze 16.stol. si prohlédneme soukromé sbírky obrazů ( ARCIMBOLDI, CARAVAGGiO a další cremonští mistři ), soch, orientálního porcelánu i lombardské keramiky. Čas na oběd. Odpoledne se společně vydáme po nejkrásnějších památkách města. Prohlédneme si PALAZZO DEL COMUNE, středověkou radnici vystavěnou v roce 1206. Nádherná DUOMO DI CREMONA, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie ze 12.století, která se pyšní největším orlojem v Evropě a je považována za nejpozoruhodnější románsko-gotickou stavbu na světě. Společně vystoupáme do oblak a ze zvonice TORRAZZO DI CREMONA budeme mít celé město jako na dlani. Věž vysoká 112,7 metrů je považována za nejvyšší cihlovou zvonici na světě. Večer poprvé uvidíme vánočně vyzdobenou Cremonu s osvětlenou katedrálou. V pohádkové atmosféře se můžeme přenést do starých časů a navštívit některou z vyhlášených lokálních restaurací s tradiční kuchyní severní Itálie. Ubytování přímo v centru historického města v 3-4* hotelu se snídaní.


3.DEN 15.12.2023 CREMONA, MĚSTO STA KOSTELů, VĚŽÍ A VYHLÁŠENÉ LOMBARDSKÉ KULINÁŘSKÉ SPECIALITY.
Po snídani se vydáme objevovat historické i kulinářské skvosty města. Společně navštívíme nejvýznamnější kostely města. Kostel SANTA MARGHERITA, který byl postavený v roce 1285, jeho základy však sahají až do starověku a pro starousedlíky je jedním z nejdůležitějších sakrálních  staveb a kostel SANTA MARIA MADDALENA s nádhernými freskami pocházejícími ze 13.stol. Procházkou se vydáme po staré římské cestě. Navštívíme vyhlášený obchod se ZMRZLLNOU, jedinečný PRODEJNA SÝRů, kde každý sýr má svůj příběh a vzniká pod rukami farmářů tradiční metodou. Po cestě k nejkrásnějším renesančním palácům si prohlédneme jedinečný obchod s delikatesami NEGOZIONE SPERLARI. Obchod se od roku 1836 věnuje výhradně cremonským specialitám a jeho původní majitel díky nim pronikl i do obchodu se zámořím a měl výsadu dodávat tyto pochoutky na nejeden královský dvůr. Obdivovat můžeme PALAZZO TRECCHI, historickou budovu neocenitelné kulturní hodnoty z roku 1496, která hostila nejednu slavnou osobnost a PALAZZO CITTANOVA, který byl v roce 1256 postaven na troskách starého římského města. Nebude chybět ani nejlepší lahůdkářství ve městě, GASTRONOMIA SALUMERIA vyhlášené svými vynikajícími uzeninami s původní recepturou a pohádková cukrárna PASTICCERIA LANFRANCHI, která potěší nejednoho milovníka sladkostí. Odpoledne možnost navštívit některé z dalších zajímavých muzeí města (není v ceně zájezdu). Ubytování přímo v centru historického města v 3-4* hotelu se snídaní.

4.DEN 16.12.2023 DUCH VÁNOC V CREMONĚ. STARÁ LOMBARDSKÁ VÁNOČNÍ VEČEŘE
Po snídani se plně oddáme vánoční atmosféře města. Pečené kaštany, horkou čokoládu, smažené hříbky a spoustu dalších lombardských specialit ochutnáme na VÁNOČNÍCH TRZÍCH. Obdivovat můžeme uličky vyzdobené světélky a chvojím, jesličky, bohatý program akcí a koncertů i vánoční vesničku. Volný čas na nákupy. Večer volný program. Fakultativně možnost netradičního kulinářského zážitku. Degustační večeře staré vánoční lombardské kuchyně v historickém paláci z roku 1837. V původních interiérech má večeře nezaměnitelnou atmosféru (nutné objednat předem). Ubytování přímo v centru historického města v 3-4* hotelu se snídaní.

5.DEN 17.12. 2023 PROHLÍDKA HOUSLAŘSKÉ DÍLNY. ROZLOUČENÍ S CREMONOU
Cremona je díky svému slavnému rodáku ANTONIU STRADIVARIMU, který právě tady vytvořil nejslavnější housle světa, vyhlášeným centrem houslí. Kromě muzea houslí, slavné houslařské školy i mnoha koncertních sálů je zde ještě několik původních HOUSLAŘSKÝCH DÍLEN. Po snídani navštívíme jednu z nich. Při komentované prohlídce budeme mít jedinečnou možnost seznámit se s tajemstvím výroby houslí i se samotným mistrem houslařem, Čas na poslední oběd a rozloučení s Cremonou. Odjezd do Prahy.

 

bottom of page