top of page
istockphoto-484915982-612x612.jpg

JAPONSKO

PESTROBAREVNÁ MOZAIKA PRO MLADÉ

JARO/PODZIM 2023/24 


TAJEM

INDIVIDUÁLNĚ JIŽ OD 2 OSOB. VHODNÉ I PRO DĚTI A MILOVNÍKY MANGY A COSPLAY. ODLET MOŽNÝ KAŽDÝ TÝDEN.

TOKYO   ASAKUSA   SENSÓDŽI   TOKYO SKYTREE   CUKIDŽI   JOKOHAMA   ODAIBA   CHINA TOWN   NP HAKONE   FUDŽI   YAMANOUCHI   JIGOKUDANI MONKEY PARK   SHIBU ONSEN   KANAZAWA   KENROKUEN  HIGASHI CHAYA   NAGAMACHI   SHIRAKAWA-GÓ  KYOTO   KIJOMIZUDERA   KINKAKUDŽI   RYOANJI   UDŽI  NARA   KASUGA TAIŠA   TÓDAIDŽI  OSAKA   KAIYUKAN

LOGO.jpg

Jedinečná země plná kontrastů. Ostrov fascinujících kulturních tradic i dechberoucí přírody. Moderních pulsujících měst, neonů a mrakodrapů. Země růžových sakur, statečných samurajů a tajemstvím opředených gejš. Prostě místo, kde jsme navždy nechali své srdce.

Japonci se rodí jako šintoisté, žení jako křesťané a umírají jako buddhisté.

CENA ZÁJEZDU : 62.950,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Česky hovořící průvodce v Tokyu (2dny) a na jednodenní výlet na horu Fudži a do oklí.

 • Společný letištní transfer s průvodcem v Tokyu

 • Velmi podrobný itinerář Vaší cesty a možné rezervace

 • JR pass na vlaky shinkanzeny (14ti denní)

 • Ostatní transfery

 • 3 noci v 3-4* hotelu  se snídaní v Tokyu v historické části Asakusa

 • 1 noc v tradičním riokanu s lázněmi onsen se snídaní a japonskou večeří v Shibu onsen

 • 2 noci v 3-4* hotelu se snídaní v Kanazawa

 • 3 nociv 3-4* hotelu se snídaní Kyoto

 • 1noc v 3-4* hotelu se snídaní Osaka

 • Přednostní vstupenku na vyhlídkovou plošinu Tokyo Skytree

 • Vstupenku do muzea Team Lab Borderless

 • Plavbu po jezeře Aši

 • Lanovka na horu Hakone nebo vstupenka na visutý most Mishima Skywalk (dle vlastního výběru)

 • Vstupenku do obřího akvária Kaiyukan v Osace

 • Asistence při dokumentaci potřebné k vycestování dle aktuální situace

 • Asistenci česky hovořícího průvodce na telefonu po celou dobu Vašeho zájezdu

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění (na přání lze doporučit případně zprostředkovat)

 • Letenky dle aktuálního letového řádu

 • Nápoje a stravu mimo program zájezdu

 • Vstupné do ostatních objektů a památek cca 4.000,-Kč/os (děti a studenti většinou platí polovinu)

 • Fakultativní aktivity (čajový obřad v Kanazawa- cca 1.700,-Kč/os, tradiční představení gejš v Kyotu- cca 2.200,-Kč/dospělá osoba, děti a studenti 1.200,-Kč)

 

 

manga-5404746__340.jpg

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU:
1.  odlet z Prahy s jedním přestupem dle aktuálního letového řádu (letenka není v ceně zájezdu, rádi Vám s nákupem či výběrem pomůžeme).

 
2. DEN TOKYO, NEJSTARŠÍ BUDDHISTICKÁ SVATYNĚ VE MĚSTĚ, SENSÓDŽI. TOKYO V OBLACÍCH Z VĚŽE SKYTREE. AKIHABARA, MEKKA MANGY A COSPLAY
 Přílet do Tokia. Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Ubytování ve staré čtvrti v ASAKUSE. Prohlídka slavného chrámového komplexu . Tato šintoistická svatyně byla postavena v roce 645, což z ní činí nejstarší tokijský chrám. V podvečer vyjedete rychlovýtahem na 450metrů vysokou rampu věže . Tokijský nebeský strom měří 634 a jsou z něj fascinující výhledy na usínající Tokyo. Večer se vydáte do čtvrti . Čtvrť je mekkou animovaných seriálů, komiksů manga a cosplay. Místo je i domovem tzv, Maid café, podniků, kde Vás obslouží v nejrůznějších kostýmech. (celý den Vás bude provázet velmi zkušený, česky hovořící průvodce).
 
3. DEN TOKYO, RUŠNÝ RYBÍ TRH CUKIDŽI, ZA HRANICE VNÍMÁNÍ V TEAM LAB BORDERLESS. FUTURISTICKÁ ODAIBA A PESTROBAREVNÁ ČÍNSKÁ ČTVRŤ
 Brzy ráno návštěva slavného rybího trhu CUKIDŽI. Minete místa, kam chodí turisté a vydáte se na trh přímo mezi místní prodavače a nákupčí.Budete žasnout nad množstvím neznámých ryb a mořských plodů, o kterých nemáte ani tušení. A dojde i na ochutnávku. Dopoledne navštívíte muzeum TEAM LAB BORDERLESS. Na unikátním projektu pracovalo mnoho inženýrů, umělců, programátorů i animátorů. Těm všem se podařilo vytvořit show, která Vám pomůže překročit hranice vnímání světa. Odpoledne plavba lodí Tokijským zálivem do kultovního futuristického přístavu JOKOHAMA. Navštívíte uměle vybudovaný ostrov ODAIBA. Místo je technologickým zábavním centrem. K vidění je slavný Duhový most, navštívit můžete pláže, užít si výhledy na horu Fudži z obřího ruského kola, obdivovat roboty nebo prožít odpoledne v některém z parků. Večer se vydáte do pestrobarevné ČÍNSKÉ ČTVRTI. V roce 1859 se Jokohamský přístav stal jedním z prvních přístavů, které byly otevřeny mezinárodnímu obchodu po dvou stoletích japonské izolace. Čínská čtvrť byla založena brzy poté a dnes zůstává největší v Japonsku. Pestré barvy, čínské chrámy, vyhlášené lahůdky. To vše dnes láká nejednoho návštěvníka. Ubytování Asakusa. (celý den Vás bude provázet velmi zkušený, česky hovořící průvodce).
 
4.DEN POHÁDKOVÁ PLAVBA PO JEZEŘE AŠI. NÁRODNÍ SYMBOL, MAJESTÁTNÍ HORA FUDŽI. VULKANICKÁ OBLAST ÓWAKUDANI NEBO VISUTÝ MOST MISHIMA SKYWALK.
Po snídani se s průvodcem vydáte na výlet do NP HAKONE. Oblíbená rekreační oblast s horkými prameny je geoparkem UNESCO. Poplujete po nádherném jezeře ASHI s vodními branami Tori. Právě odsud si můžete vychutnat ty nejkrásnější pohledy na posvátnou horu FUDŽI. Poté dvě varianty : 1.vydáte se lanovkou do oblasti ÓWAKUDANI. Aktivně vulkanická zóna se sirnými výpary, horkými prameny a řekami, kde během poslední erupce hora HAKONE před 3000 lety vytvořila obrovský kráter. Z vrcholu jsou při dobrém počasí k vidění úžasné scenérie do okolí na Fudži. Ochutnat tu můžete černá vejce. Konzumace vejce vařeného v jezírkách s horkými prameny prý prodlouží život o sedm let. 2. po plavbě krátký přejezd k visutému mostu MISHIMA SKYWALK. Gigantický visutý most o délce 400 metrů je nejdelším visutým mostem pro pěší. I odsud jsou nádherné výhledy na vznešenou siluetu Fudži. V podvečer návrat do Tokya, ubytování Asakusa. (celý den Vás bude provázet velmi zkušený, česky hovořící průvodce).
 
5. DEN KOUZELNÉ LÁZEŇSKÉ MĚSTEČKO YAMANOUCHI. SNĚŽNÉ OPICE V JIGOKUDANI MONKEY PARK. TRADIČNÍ JAPONSKÝ RIJOKAN S LÁZNĚMI ONSEN.
Po snídani přejezd do YAMANOUCHI. Lázeňské městečko s kouzelnou atmosférou hostilo i sportovce z Nagana. Procházka lesem a údolím Jigokudani. Návštěva JIGOKUDANI MONKEY PARK, kde se makaci sněžní koupou v horkých pramenech.  Odpoledne relax v tradičních japonských lázních onsen. Večer se necháte pohostit japonskou večeří o několika chodech, podle starých tradic. Spát budete na rohožích tatami jako skuteční Japonci v SHIBU ONSEN. Během své dlouhé historie oblast kvůli své horké pramenité vodě navštívilo mnoho lidí, včetně kněží, samurajů a básníků. Některé z ryokanů (hostinců v japonském stylu), které lemují úzké uličky Shibu, pocházejí z doby před více než 400 lety, což výrazně přispívá k atmosféře Shibu. Hosté ryokanu jsou vyzýváni, aby se procházeli městem v tradičním onsenském oděvu yukata a geta sandálech.  Zážitek, na který jen tak nezapomenete. (bez průvodce dle podrobného itineráře a rezervací).
 
6.DEN KANAZAWA, SLAVNÉ MĚSTO OBDOBÍ EDO A ZÁBAVNÍ ČTVRŤ GEJŠ HIGAŠI ČAJA   
Po snídani přejezd do jednoho z nejznámějších měst období Edo, KANAZAWA. Město bylo dlouhou dobu pod vládou buddhistické sekty DŽÓDO. Místo je proslulé výrobou hedvábí a japonské keramiky. Návštěva jedné z nejkrásnějších japonských zahrad KENROKUEN, která původně bývala vnější zahradou slavného Kanazawského hradu po dobu dvou století. Zahrada šesti vznešeností snoubí japonskou přírodu s vodními prvky, čajovnami, můstky a skrytými zákoutími. Je nádherná v každém ročním období. Odpoledne prohlídka východní čtvrti HIGASCHI CHAYA, slavné zábavní čtvrti Gejš a návštěva jednoho z domů Gejš. Možnost návštěvy některé z vyhlášených čajoven. Ubytování Kanazawa. (bez průvodce dle podrobného itineráře).
 
7.DEN SLAVNÁ SAMURAJSKÁ ČTVRŤ NAGAMACHI. VSTUPNÍ BRÁNA DO HOR ŠIRAKAWA-GÓ
Po snídani procházka proslulou samurajskou čtvrtí NAGAMACHI. Návštěva NOMURA SAMURAI HOUSE, domu jednoho ze samurajů, který zůstal stejný jako v období Edo. Kromě elegantního vybavení domu, nádherné zahrady, a typické architektury je tu k vidění i mnoho starožitností a brnění nebo zbraně samotného samuraje. Poté odjezd do malebné horské vesničky SHIRAKAWA -GÓ zanesené na seznam kulturního dědictví UNESCO. Unikátní lidové domky s doškovými střechami v údolí řeky Šogawa jsou vstupní branou do japonských Alp. Místo je obklopené rýžovými políčky. Vystoupejte do okolních kopců, kde se Vám naskytnou nebývalé výhledy do údolí. Navštívit můžete i jeden z tradičních domů a seznámit se se zdejším způsobem života a pěstováním rýže.V podvečer návrat a ubytování Kanazawa. (bez průvodce dle podrobného itineráře).
 
8. DEN KYOTO, NEJKRÁSNĚJŠÍ OCHUTNÁVKA STARÉHO JAPONSKA
Po snídani přejezd do KYOTA. Kyoto patří mezi nejlépe dochovaná města s největším počtem památek zanesených   na seznamu UNESCO.  Je místem bohatých šógúnů, vlivných mnichů, tajuplných gejš a statečných samurajů. Prohlídka klášteru čisté vody KIJOMIZUDERA. Jeden z nejslavnějších chrámů Japonska byl založen v roce 780, v zalesněných kopcích nad Kyotem sektou Hosso, nejstarší školou japonského buddhismu. Odpoledne procházka čtvrtí HIGAŠIJAMA, nejkrásnější čtvrtí ve městě, která je plná starobylých čajoven a tradičních restaurací. Večer návštěva proslulé čtvrti luceren GIONU a čekání na skutečné GEJŠI s možností návštěvy představení maiko (tradiční představení gejš). Ubytování Kyoto. (bez průvodce dle podrobného itineráře).

9.DEN MAJESTÁTNÍ ZLATÝ PAVILON KINKAKUDŽI. ZENOVÝ CHRÁM MÍRUMILOVNÉHO DRAKA RYOANJI, MUZEUM MANGY V KYOTU.
Po snídani návštěva majestátního zlatého pavilonu KINKAKUDŽI. Dopoledne prohlídka RYOANJI, zenový Chrám mírumilovného draka patří na seznam UNESCO. Tiché útočiště vlivných šógunů a mnichů má fascinující atmosféru.  Odpoledne návštěva MUZEA MANGY V KYOTU. Muzeum skrývá skutečné poklady pro nadšence komiksů. Najdete tu vlivné mangy z období Taisho (1912-1926) až do dnešní doby. Jsou tu k vidění i sádrové odlitky rukou více jak sta nejznámějších umělců spolu s jejich autogramy a kresbami. V manga studiu navíc můžete sledovat profesionální umělce přímo při jejich práci. Ubytování Kjóto. (bez průvodce dle podrobného itineráře).

10.DEN KOLÉBKA ČAJE UDŽI A PRASTARÁ NARA S KROTKÝMI JELÍNKY SIKA
Po snídani návštěva městečka UDŽI. Místo je kolébkou čaje v Japonsku. Dopoledne navštívíte čajové plantáže, chrám BJÓDOIN, zrcadlící se v jezeře a některý ze starobylých čajových obchůdků s ochutnávkou čaje. Odpoledne přejezd do NARA. Středověké město je kolébkou buddhismu a kaligrafie. Prohlídka svatyně KASUGA TAIŠA s cestou lemovanou lucernami a všudypřítomnými, krotkými jelínky SIKA. Pozdě odpoledne návštěva chrámu TÓDAIDŽI s 15 metrů vysokou sochou Buddhy, kde se mohou malí i velcí podrobit zkoušce osvícení. Večer návrat do Kyota a ubytování. (bez průvodce dle podrobného itineráře).

11.DEN GURMÁNSKÁ OSAKA A OBŘÍ AKVÁRIUM KAIYUKAN
Po snídani přejezd do OSAKY. Odpoledne návštěva úchvatného obřího akvária KAIYUKAN, ve kterém plavou rejnoci, manty, různé druhy žraloků, medúzy a spousty dalších mořských živočichů. Jedinečnou atmosféru podtrhuje speciální nasvícení. Budete si připadat, jako když plavete uvnitř oceánu. Poté volno a příprava na cestu domů.  Čas můžete využít i k prohlídce historické čtvrti nebo k objevování gurmánských zážitků a nočního života, kterým je Osaka vyhlášená. Ubytování Osaka. (bez průvodce dle podrobného itineráře).
12.DEN odlet z letiště v Osace.
 
Průvodcem po Japonsku je Peter Korbuly. Pracuje a žije v Japonsku více jak 20 let a je jedním z nejzkušenějších průvodců v zemi. Zná dokonale kulturu i tradice a má bohaté zkušenosti s náročnou klientelou, jako je Michelle Obama, Ivan Gasparovič, Matt Cameron, Aviril Lavigne a další.
Nabídka je platná pro jaro a podzim 2023/24.

bottom of page