top of page
LOGO.jpg
Francie.jpg

LUBERON, O LANÝŽÍCH, VÍNU A JINÝCH POŽITCÍCH 
22.10.-26.10.2024

 OPPÉDE-LE-VIEUX   ABBAYE SAINT HILLAIRE   SALON-DE PROVENCE   MÉNERBES    BONNIEUX   SAINT ANTONIN   LES PASTRAS   LES BAUX DE PROVENCE   CARRiÉRES DE LUMIÉR   CUCURON

ČESKY HOVOŘÍCÍ PRůVODCE PO CELOU DOBU ZÁJEZDU

Pokud hledáte něco skutečně vyjímečného, tento zájezd je tím pravým. Exklusivní kulinářskou cestu jsme připravili pro všechny milovníky gastronomie, vína i požitkáře, kteří hledají netradiční zážitky. Provedeme Vás vinařskou historií Provence a ukážeme Vám tajné vinařské perly regionu. Vydáme se společně na lov lanýžů a dozvíme se vše o tomto provencálském pokladu. Navštívíme lokální farmy a nebude chybět ani trocha francouzské kultury a historie. Rozmazlíme se pobytem ve starém opatství z 12.století a rozloučíme se ve vyhlášené restauraci v jedné z nejkrásnějších vesniček Luberonu.  DEJTE NÁM MOŽNOST VÁS HÝČKAT.

CENA ZÁJEZDU 36.490,-Kč
Cena zájezdu zahrnuje:
- Zpáteční letenku Praha-Marseille
- Letištní transfery
- Dopravu v průběhu celého zájezdu klimatizovaným minibusem
- Zkušeného, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
- Ubytování 4 noci v hotelu v opatství ze 12.století se snídaní

 - Přípitek na uvítanou
 - Návštěva farmy na výrobu kozích sýrů
- Lov lanýžů spojených s ochutnávkou lanýžů a produktů z nich
 - Vstupné na multimediální show Carriéres des Lumiéres
- Návštěva tří vyhlášených vinařství spojených s degustací vín
- Vstupné do středověkého opatství Abbaye Saint Hilaire
-  Večeře na rozloučenou ve vyhlášeném lokálním podniku
Cena nezahrnuje:
• Pojištění léčebných výloh
• Odbavené zavazadlo mimo limit
• Nápoje a strava mimo program zájezdu
Příplatek za jednolůžkový pokoj 6.500,-Kč

PROGRAM SE MůŽE MĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE I LETOVÉHO ŘÁDU

PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

1.  DEN DRAMATICKÁ VESNIČKA OPPÉDE-LE-VIEUX, MUZEUM VÝVRTEK. STŘEDOVĚKÉ OPATSTVÍ ABBAYE SAINT HILAIRE A SLAVNOSTNÍ PŘÍPITEK NA UVÍTANOU
Odlet z Prahy . Příjezd na letiště Marseille.  Přejezd do vesnice OPPÉDE-LE-VIEUX. Dramatické místo čelilo po staletí nájezdům a válkám. Krvežíznivý baron z Oppende, Jean Maynier tu měl v 16.stol. sídlo a právě odtud vedl křižácké výpravy proti obyvatelstvu  Vaudois a se zemí srovnal 11 vesnic. V ústranní tu žila před odjezdem do Ameriky i žena Antonie de Saint Exupéryho. Prohlídka města. Návštěva MUSÉE DU TIRE-BOUCHON. Muzeum vývrtek je raritou regionu. čas na oběd v některé z malebných restaurací (není v ceně). Krátký přejezd do ABBAYE SAINT HILAIRE. Pět století zde od ranného středověku žila komunita poustevnických uprchlíků z palestinské hory Karmel z křižáckých výprav. Pozdě odpoledne přejezd panoramatickou cestou přes masív Luberonu do Salon de Provence. Ubytování budeme ve středověkém opatství z 12.století. Původní mnišské příbytky zde byly přebudovány na apartmány a je odsud nádherný výhled na město. Večer slavnostní přípitek na uvítanou.
 
2. DEN ŘEMESLNÁ PEKÁRNA V MÉNERBES, DOPOLEDNÍ KÁVA V KAVÁRNĚ PETERA MAYLA, VINAŘSKÉ PERLY REGIONU A MALEBNÉ BONNIEUX
Po snídani přejezd do MÉNERBES. Návštěva vyhlášené řemeslné Boulangeries (pekárny), která je rodinnou záležitostí od roku 1927 a udržuje tradici po čtyři generace. Najdeme tu výběr baget, sladkého pečiva, sušenek, galettes, nugátů i medových pláství. Dopolední káva v CAFÉ DU PROGRES. V této malé kavárničce popíjel kávu a pastis slavný spisovatel Peter Mayle. Přejezd do vinařství na okraji Ménerbes. Zakladatelem tohoto vinařství je dynamický starosta . Dnes v tradici pokračuje jeho syn Christian a jeho vína patří k nejoblíbenějším v Luberonu. Vynikající jsou svěží bílá vína a  červená rustikální vína mají mnoho obdivovatelů pro svoji originální kombinaci Syrah a la councoise. Oběd (není v ceně) v BONNIEUX. Místo patří na seznam nejkrásnějších vesniček v Provence. Vesnici dominuje románsko gotický kostel z 12.století a pohádkový výhled do údolí je mozaikou okolních vinic a sadů Luberonu. Odpoledne prohlídka vyhlášeného vinařství, spojeného s prohlídkou a degustací. Vinařství se nachází v srdci národního parku Luberon ve staré římské vile s původními římskými vinicemi. Je rodinným majetkem a díky tvrdohlavosti a práci každé generace je provozováno více jak 200 let. Navečer návrat na ubytování.
 
3. DEN KOZÍ FARMA V SAINT ANTONIN. LOV LANÝŽů V LES PASTRAS A NÁVŠTĚVA RODINNÉHO VINAŘSTVÍ
Po snídani do Saint Antonin na kozí farmu. Na statku pocházejícím ze 17.stol. Jonathan Rabino tvoří výjimečné kulinářské skvosty. Tyto francouzské kozí sýry mají nesrovnatelnou chuť díky místním bylinkám a právě proto, že pocházejí z plemene koz SAINT ANTONIN. Po té krátký přejezd do LES PASTRAS, kde nás čeká vyjímečný zážitek. Zažijeme Provence mimo vyšlapané cesty a vydáme se na tradiční lov zimních lanýžů. Naučíme se rozeznávat rozdíly mezi provencálskou hlízou a podřadnými čínskými produkty. Dozvíme se, jak je správně čistit, skladovat, i jak s nimi vařit. Ochutnáme skutečně čerstvé lanýže, pokrmy z nich i lanýžový olej. A k lanýžům samozřejmě neodmyslitelně patří i šampaňské. V pozdním odpoledni se vydáme do malého rodinného vinařství s velmi výjimečnou produkcí vína. Provede nás sama paní majitelka. Budeme mít jedinečnou možnost degustovat tato vína u rodinného stolu a promluvit si o alchymii, která tato vína provází. V podvečer návrat na ubytování.
 
4. DEN STAROBYLÉ MĚSTEČKO LES BAUX DE PROVENCE. FASCINUJÍCÍ MULTIMEDIÁLNÍ SHOW CARRIÉRES DE LUMIÉRES A DEGUSTAČNÍ VEČEŘE V MISCHELINSKÉ RESTAURACI
Po snídani přejezd do LES BAUX DE PROVENCE. Starobylé městečko nad pekelným údolím s dominantou zříceniny hradu a citadelou vytváří působivou atmosféru. Hrůzou a děsivými příběhy opředený hrad se později stal oblíbeným místem urozených dam, lásky a trubadúrů.  Pohádkové místo plné kamenných uliček a malebných zákoutí s mnoha lokálními obchůdky. Najdeme tu i obchod s lanýži, olivovým olejem, vyhlášenou cukrárnu a spoustu dalších možností k nákupům. Oběd v některé z místních vyhlášených restaurací (není v ceně). Po obědě krátký přejezd do nedalekého CARRiÉRES DE LUMIÉRES. Fantastická multimediální show v okrových lomech je zážitkem, který vám vezme dech. V pozním odpoledni návrat na ubytování, relax a příparava na večeři na rozloučenou. V podvečer přejezd do CUCURONU. Typická vesnička jižního Luberonu není příliš turisticky známá , přesto byla natolik krásná, že její kulisa byla použita do filmů "Husar na střeše" a "Dobrý ročník,""  Degustační večeře ve vyhlášeném lokílním podniku. V pozdních večerních hodinách návrat na ubytování. 
 
5. DEN NOSTRADAMOVA SALON DE PROVENCE A ODLET DO PRAHY
Po snídani se vydáme do SALON DE PROVANCE na prohlídku starého města a historického domu, kde žil a pracoval lékař, astrolog i vizonář Nostradamus. Právě tady napsal svá slavná proroctví až do roku 3797. Jeho služeb využívala i Kateřina Medicejská. S Provence se rozloučíme v atmosféře alchymistické doby 2.pol. 16.století. Čas na oběd (není v ceně) . Po té tranzit na letiště v Marseille a odlet do Prahy. 

 
 

Japonsko je jednou z nejizolovanějších krajin světa. V této zemi prakticky neexistují národnostní menšiny. 99% populace tvoří japonské etnikum.

bottom of page